گوش به زنگگوش به زنگ

عذرخواهی ایلان ماسک باعث رشد 16درصدی سهام تسلا شد!


شاید زمانی که ایلان ماسک گفت شرکت تسلا در حال تبدیل شدن به یک کمپانی خودروسازی واقعی است طرح و برنامه‌ای را مدنظر داشته است. درست همان اندازه که برای سرمایه‌گذاران اهمیت دارد او هم سعی می‌کند تا بیشتر به عنوان یک مدیر‌عامل واقعی دیده شود.

ایلان ماسک مصمم است که تسلا امسال به جذب سرمایه نیاز نخواهد داشت

ایلان ماسک مصمم است که تسلا امسال به جذب سرمایه نیاز نخواهد داشت

پس از آنکه تسلا گزارش داد که کمتر از آنچه وال استریت واهمه داشت در سه‌ماهه‌ی دوم سال از نقدینگی خرج کرده است، ماسک از دو تحلیلگری عذرخواهی کرد که سه ماه پیش آنها را به خاطر پرسیدن سوالات احمقانه و طعنه آمیز درباره‌ی جلسه قبلی درآمدهای کمپانی مورد تمسخر قرار داده بود.

این عملکرد به‌خوبی روی وال استریت بازتاب داده شد:

تسلا روز پنجشنبه ۱۶ درصد صعود ناگهانی داشت که بالاترین جهش از دسامبر ۲۰۱۳ است.

سهارم‌داران به نتایج مد‌نظر دست‌یافتند و این اصطکاک یک چرخش روی شرکت تسلا و مدیر‌عامل آن رقم زد. پس از تقلای فراوان اولیه برای تولید انبوه خودرو  سواری با مدل ۳ سدان، مزایده‌ برای برگشت سود با سرعت شروع شد. حامیان تسلا پس از ماه‌ها رفتارهای مخرب و گیج‌کننده‌ی ایلان ماسک ۴۷ ساله بالاخره آرامش پیدا کردند؛ پیش از این این رفتارها منجر شده بود تا از او تقاضا کنند وقار بیشتری نشان داده و بیشتر عمل کند.

جین مونستر، یکی از اعضای هیئت مدیره در شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی لوپ‌ونچرز گفت:

قطعات برای یک خروجی پربازده در تسلا وارد می‌شوند. اقدامات او در جلسه یک توجیه قوی بود که قادر است تا به انرژِی‌اش برای منفعت کمپانی جهت دهد، و نگرانی مرکزی حامیان تسلا از بین می‌رود.

سهام تسلا مسیر افت خود را وارونه کرد و هم‌اکنون ۱۲ درصد به سمت بالا حرکت کرده‌ است.

تسلا در سه ماهه‌ی دوم سال تا ماه ژوئن، ۷۴۰ میلیون دلار از نقدینگی خرج کرد که تقریبا بهتر از انتظار ۹۰۰ میلیون دلاری تحلیلگران است. شک و تردید در میان برخی ریشه در نوسانات داشت و خرج کردن بیش از ۱ میلیارد دلار نقدینگی شرکت در سه‌ماهه‌ی آخر سال گذشته زنگ خطر را برای آن‌ها به صدا در آورده بود.

دیوید کودلا، مدیر عامل هیئت مدیره‌ی مین‌استی که روی شکست تسلا شرط می‌بندد گفت:

من تحت تاثیر جریان منفی نقدینگی آزاد آن‌ها قرار گرفتم.

همچنان با تولیدات برخی خودروهای مدل ۳ در یک سوله خارج از کارخانه‌ی سرهم‌بندی قطعات و تقلا برای رضایت مشتریان در بازارهای بزرگ مانند نروژ مدیربودجه باور ندارد که مسئله حل شده باشد.

کودلا گفت:

من بیشتر نگران مسائل خدمات و کیفیت هستم.

نگرانی‌های بخش سرمایه‌گذاری فروکش کرد

ایلان ماسک مصمم است که تسلا به جذب سرمایه‌ی بیشتر نیاز ندارد. خیلی از تحلیلگران این مسئله را زیر سوال برده‌اند که تا چه زمانی می‌تواند این اندازه مصر باقی بماند و به این تردیدها اشاره کردند که کمپانی بتواند تولید مدل‌های بالا را ادامه دهد و بدهی‌های ترازنامه‌ها را بپردازد.

مدیرعامل به این نگرانی‌ها هم در نامه‌ای به سهامداران و هم در جلسه‌ی اشاره کرد. او و دیپاک آهوجا یکی از مدیران اجرایی نوشتند که از تسلا انتظار دارند ۵۵.۰۰۰ مدل ۳s در این سه ماهه تولید شود که میزان خروجی دوبرابر سه‌ماهه‌ی گذشته تا پایان ژوئن باشد. سپس ماسک به یکی از تحلیلگران گفت که کمپانی نسبت به پرداخت دیون اقدام خواهد کرد.

او گفت:

منظور من جذب سرمایه مجدد نیست، منظورم تسویه‌ی بدهی‌هاست. به زودی تغییراتی (چند صد میلیون، مثلا ۹۰۰ میلیون دلار) رقم خواهد خورد، ما انتظار داریم تا بدهی‌ها را از طریق جریان نقدینگی داخلی تامین کنیم، تراز نقدینگی ما همچنان پویا است.

تسلا تا ماه ژوئن تنها ۲.۲ میلیارد دلار نقدینگی داشت که کمترین میزان از ابتدای سال ۲۰۱۶ می‌باشد.

در حالی‌که ماسک برای درست کردن اوضاع بخش مالی تسلا برنامه‌ها را نشان می‌داد، در آخر ممکن است مقداری سرمایه هم جذب کند. او در یک جلسه گفت احتمالا این شرکت از بانک‌های محلی در چین وام بگیرد تا بودجه‌ی احداث کارخانه‌ای جدید در شانگهای تامین شود.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در اوایل روز چهارشنبه، این کمپانی به دنبال آن است تا چین حداقل بودجه‌ی کارخانه‌ی باتری و خودرو را تامین کند که یکی از افراد آشنا با برنامه ها حدود ۵ میلیارد دلار را برای این سرمایه‌گذاری لازم دانست. بر طبق نامه ی رسمی به سهامداران تحت هیچ شرایطی تا سال آینده خرج نقدینگی وجود نخواهد داشت. ایلان ماسک گفت که در سرمایه‌گذاری برای هزینه‌های کارخانه توان تولید ۲۵۰.۰۰۰ خودرو در سال ایجاد خواهد شد.

تثبیت جایگاه

تقریبا یک سال، دنبال‌کنندگان تسلا روی هدف تولید ۵۰۰۰ خودرو مدل ۳s در هفته تمرکز کرده بودند. پس از مدتی کنجار ماسک تکیه‌ی بیش از حد به دستگاه‌های خودکار را مقصر دانست، خودروساز هزینه‌های دوبرابر کردن نرخ تولید تا دستیابی به این میزان را متوقف کرد.

کمپانی تسلا تمامی موانع را کنار زد تا سرانجام در ماه ژوئن به هدف مذکور رسید، یک خط تولید از آلمان در یک هواپیمای باری جابه‌جا شد تا در یک برنامه‌ی بی‌وقفه سوله‌ی خط سرهم‌بندی قطعات در پارکینگ کارخانه واقع در کالیفرنیا احداث شود.

حالا که کمپانی به هدف مذکور رسیده است، در حال احیای هدف تولید ۱۰.۰۰۰ خودرو در هفته در طول سال ۲۰۱۹ است. یک سال پیش این هدف‌گذاری برای سال ۲۰۱۸ صورت گرفته بود.

با وجود اینکه ایلان ماسک و آهوجا نظرات را به «کاهش مخارج پروژه‌ها» جلب می‌کنند، تسلا هدف را از سر می‌گیرد. مدیرعامل در آخرین سه‌ماه یک سازماندهی مجدد انجام داد و اعلام کرد که باید ۹ درصد تعدیل نیرو صورت بگیرد.

به گفته‌ی الکساندر پاتر تحلیل‌گر پایپر‌جفری، شاید ارزیابی‌های تسلا دال بر این موضوع باشد که اقدامات کوتاه‌مدت مثل نرخ خرید سهام جهت حمایت از این طرز تلقی است که چشم‌اندازش در حال رشد است.

وی در گزارش خطاب به مراجعین نوشت:

«زمان همه‌چیز را مشخص می‌کند، اما از نظر ما، نتایج امروز به وضوح قدمی در جهت درست هستند. چندسال دیگر، سرمایه‌گذاران به این نتیجه می‌رسند که ۲۰۱۸ برهه‌ای بود که تسلا جایگاه خود را به عنوان یک بازیکن پرابهت در بازار جهانی خودرو تثبیت کرده است.

منبع: autonews.com