گوش به زنگگوش به زنگ

رونمایی از خودرو مفهومی آئودی کیو 8: جذاب و خشن


شاید جدیدترین ویژگی های مدل کیو 8 آئودی (Audi Q8) بهترین یا کاربردی ترین نباشد، اما قطعا این مدل را در بالای هرم این برند قرار خواهد داد.

رنگ نارنجی آئودی مدل کیو ۸ در بالای فهرست این سری است

رنگ نارنجی آئودی مدل کیو ۸ در بالای فهرست این سری است

آئودی کیو ۸

قیمت تایید شده: ۷۰،۰۰۰ پوند

موتور: دیزلی ۳ لیتری ۶V

حداکثر سرعت: ۱۴۴ مایل بر ساعت

ماه آینده شاهد آن خواهیم بود که آئودی گسترده‌ترین خط تولید تاریخ خود را برای آخرین مدل آئودی آغاز ‌کند: مدل کیو ۸.

البته تصور نکنید چون این مدل، بالاترین مدل در سری کیو است در راس هرم آئودی جای گرفته است. در واقع این خودرو اندکی کوچکتر از مدل کیو ۷ است. همچنین دلیل طراحی کیو ۸ را مشکل بتوان پیدا کرد. کیو ۸ ترکیب عجیبی از کوپه و اس یو وی است. چه کسی می دانست که ما به این طراحی نیاز داریم؟

کیو ۸ به شدت دنباله رو مدل GLE کوپه مرسدس، رنج رووِر وِلار و بی ام دابلیو ایکس ۶ است(اما شاهدی بر این است که در طراحی خودرو، کلاس و هزینه، هر دو می توانند در کنار هم مد نظر قرار گیرند).

شرایط و قیمت نهایی کیو ۸ هنوز تایید نشده است اما تخمین زده شده است که علی رغم اینکه کیو ۸ کوچکتر از کیو ۷ است و با وجود اینکه کیو۷ هفت نفره بود اما این مدل پنج صندلی دارد گران تر باشد. این خودرو یک انتخاب کاربردی به شمار نمی رود اما به جز گزینه کاربردی بودن همه چیز را در خود گنجانده است. Q۸ خودرویی چشمگیر است. با یک نگاه به بدنه یکپارچه اش خیالتان از این بابت راحت می شود.

بدنه پشت این خودرو خود گویای وجود یک موتور بزرگ است. ۵۰  TDi، ۲۸۶ اسب بخار،  ۶ V سه لیتری و یک چرخ دنده کامل هشت سرعته خشن دارد. تکنولوژی راننده اتوماتیک مثل همیشه در آئودی تعبیه شده است؛ و طراحی داخلی به علت موتورهای لوکس و قوانین بی قید و شرط قابل تحسین است. شاید بعد از همه این موارد بتوان گفت نوع خاص طراحی کیو ۸ بی دلیل نبوده است.

منبع: theguardian.com