گوش به زنگگوش به زنگ

5 راهی که هوش مصنوعی، تلفن هوشمند شما را دگرگون می کند


مسئله هوش مصنوعی (AI)در گوشی‌های هوشمند، مسئله‌ای است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مزایای استفاده از قابلیت AI که گوشی موبایل شما را تغییر می‌دهد

مزایای استفاده از قابلیت AI که گوشی موبایل شما را تغییر می‌دهد

AI کاربرد‌های بسیاری در گوشی‌های هوشمند دارد. در این مقاله ۵ راه که AI‌از طریق آن‌ها تجربه‌ای متفاوت از گوشی را ارائه میدهد بیان می‌شوند:

 

  • قابلیت های فراوان با استفاده از تشخیص چهره

 UNISOC راهی را برای وارد کردن AI به زندگی روزمره کاربران هندی پیدا کرده است. UNISOCبا داشتن سهام ۴۰ درصدی در بازار هند در تکنولوژی‌هایی از جمله تلفن همراه در حال برنامه ریزی برای عرضه چیپ ست‌هایی است که می‌توانند هوش مصنوعی AI را پشتیبانی کنند و در واقعیت مجازی به‌ کار برده شود. با استفاده از این چیپ ست‌ها کاربران می‌توانند به امکانات پیشرفته‌ای مثل تشخیص چهره دست پیدا کنند. از سایر کاربرد‌های متفاوت می‌توان به افزایش امنیت گوشی موبایل و تعاملات آنلاین با استفاده از تشخیص چهره اشاره کرد.

 

  • شخصی سازی تماس‌های متنی

با استفاده از این تکنولوژی می توان تماس های تلفنی را کاملا شخصی سازی کرد به طوری که استفاده از این سرویس ها به طور کامل با زبان و لهجه خاص امکان پذیرباشد. این امکان از طریق دستیابی به اطلاعات از منابع دیتای مختلف فراهم می شود.

 

 

  • گرفتن بهترین عکس ممکن

دوربین، یکی از ویژگی‌های کلیدی گوشی موبایل است که همواره مورد توجه تولید کنندگان و مشتریان بوده است. با استفاده از AI می توان تنظیمات مربوط به فریم دوربین را انجام داد و بهترین عکس ممکن را انداخت. همچنین با هوش مصنوعی می توان به طور اتوماتیک به تشخیص چهره پرداخت و چهره‌های خاصی را در اولویت قرار داد.

 

  • ترجمه آفلاین از روی تصویر

اپلیکیشن‌های ترجمه ای وجود دارند که با استفاده از تصویر متن می توانند از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنند. این اپلیکیشن‌ها از طریق اینترنت تصویر متن را آپلود کرده و بعد از بررسی به ترجمه متن می پردازند. با استفاده از AI گوشی شما قادر است بدون اتصال به اینترنت در زمان کم به ترجمه انواع زبان‌ها بپردازد.

 

  • دستیار صوتی پیشرفته

دستیارهای صوتی حال حاضر شامل سیری، گوگل اسیستنت، کورتانا و الکسا همگی دستیارهایی هستند که از AI استفاده می‌کنند. این دستیارها نه تنها به درخواست‌ها پاسخ می دهند بلکه اموری مثل سفارشات آنلاین، جستجوی یک آهنگ خاص و تایپ یک پیام را نیز انجام می‌دهند.

منبع: business-standard.com