گوش به زنگگوش به زنگ

هواوی سری p20 با دوربین سه گانه به بازار می آید


طی سه سال گذشته شرکت هواوی از تلفن های هوشمند p8 ، p9 و p10 رونمایی کرده و در حالی که همگان منتظر انتشار سری P11 بودند، به نظر می رسد بر اساس تصاویری که به تازگی درز کرده این بار باید منتظر نسل بعدی هواوی با عنوان p20 باشیم.

پرچمدار بعدی هواوی با عنوان P۲۰ عرضه خواهد شد.jpg

پرچمدار بعدی هواوی با عنوان P۲۰ عرضه خواهد شد

تصاویر منتشر شده مربوط به هواوی p۲۰ خبر از ۳ طراحی جدید تلفن های هوشمند سری p را می دهند: p۲۰، p۲۰ plus و p۲۰ pro. ظاهرا هر سه مدل از دوربین پشتی سه گانه بهره می برند، البته محل قرارگیری دوربین ها تفاوت دارد. بر اساس گزارش های قبلی، دوربین این تلفن های هوشمند از زوم هیبریدی ۵x پشتیبانی می کنند و دارای رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل هستند. روی کاغذ از حیث دوربین، تلفن های هوشمند سری p۲۰ عالی به نظر می رسند، البته در نهایت باید تا زمان عرضه این محصولات منتظر ماند تا بتوان قضاوت درستی در مورد عملکردشان انجام داد.

به نظر می رسد p۲۰ و p۲۰ plus در قسمت جلوی تلفن هوشمند، دارای طراحی یکسانی باشند. در این دو مدل، حسگر اثر انگشت در پایین صفحه نمایش قرار گرفته، ولی دوربین سه گانه بصورت نامتقارن جای گذاری شده است(در p۲۰ به صورت افقی و در p۲۰ plus به صورت عمودی). به احتمال فراوان این دو مدل از نظر اندازه نیز با هم تفاوت خواهند داشت.

بر اساس تصاویر، p۲۰ pro دارای نسبت "صفحه نمایش به بدنه" بالاتری است. به نظر می رسد در این مدل، حسگر اثر انگشت به پشت تلفن و زیر دوربین سه گانه منتقل شده است.

p۲۰ و p۲۰ plus از چیپست کایرین ۹۷۰بهره خواهند برد)دقیقاً مثل هواوی Mate۱۰ و Mate۱۰ pro). p۲۰ pro نیز دارای چیپست کایرین ۹۷۵ است که کمی قدرتمندتر می باشد. هر سه مدل نیز احتمالا ۶ گیگابایت رم و حداقل ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی خواهند داشت.

انتظار می رود شرکت هواوی از پرچمداران آینده خود در کنگره جهانی موبایل (MWC) که از ۲۶ فوریه  تا ۱ مارس ۲۰۱۸ (۷ تا ۱۰ اسفند ۱۳۹۶) در شهر بارسلون اسپانیا برگزار خواهد شد، رونمایی کند.