گوش به زنگگوش به زنگ

از سال 2018 مدیاتک تامین کننده چیپ مودم اپل خواهد بود


بنا بر گزارشات، کوالکوم دیگر تامین کننده تراشه مودم آیفون های شرکت اپل نخواهد بود. اپل این مسئولیت را بر عهده شرکت مدیاتک خواهد گذاشت.

شرکت مدیاتک بخشی از تراشه مودم آیفون‌ های شرکت اپل را تولید خواهد کرد.jpg

شرکت مدیاتک بخشی از تراشه مودم آیفون‌ های شرکت اپل را تولید خواهد کرد

شرکت مدیاتک، فرصتی به‌ دست آورده است تا بخشی از تراشه مودم آیفون‌ های شرکت اپل را تولید کند. بر اساس اخبار منتشر شده توسط منابع آگاه، شرکت اپل پنجاه درصد از تولید تراشه مودم برای گوشی ‌های هوشمند آیفون را به اینتل واگذار کرده است و شرکتی دیگر عهده دار تولید نیمی دیگر از تراشه ها خواهد بود. اپل پردازنده‌ هایی را که در تلفن هوشمند آیفون مورد استفاده قرار می‌ گیرند توسعه داده است. اما برای برخی از اجزای سیستم‌ روی‌ چیپ این شرکت به سازندگان دیگر مانند کوالکام و اینتل وابسته اند.

شرکت مدیاتک از فناوری‌ و ظرفیت لازم برای توسعه چیپ ‌های مورد نیاز اپل بهره می برد و قیمت اندک محصولات این شرکت یک مزیت به حساب می آید. بنابراین ممکن است مدیاتک به تامین &rlm کنندگان تراشه مودم آیفون های شرکت اپل در سال ???? بپیوندد. مدیاتک به سختی تلاش کرده است تا سفارشات جدیدی از شرکت‌ های بزرگ بگیرد.

شرکت های اپل و کوالکام مدتی است با یکدیگر وارد بحث های حقوقی شده‌اند. درگیری ‌های بین این شرکت ها به حدی زیاد شده که کوالکام به دنبال راهیست تا فروش برخی از مدل‌های آیفون را در آمریکا ممنوع کند. برخی از آیفون ‌های شرکت اپل که توسط دو اپراتور ورایزن و اسپرینت عرضه می&rlm شوند، از مودم کوالکام بهره می برند. همین موضوع باعث شده است شرکت اپل به دنبال جایگزین مودم‌های کوالکام باشد.

سه اصل مهم، احتمال انتخاب شرکت مدیاتک را به عنوان تامین کننده تراشه، زیاد می کند:

  1. مدیاتک در توسعه فناوری‌های رقابتی‌ پیشرو است
  2. مدیاتک برای تولید محصولات خود نقشه جامعی دارد
  3. مدیاتک از نظر پشتیبانی قابل اعتماد است

حتی اگر شرکت مدیاتک به زنجیره تامین قطعات آیفون‌ های شرکت اپل بپیوندد، تنها برای یک بازه‌ زمانی کوتاه از مزایای این همکاری بهره‌ مند خواهد شد؛ مدیاتک برای اینکه در زنجیره تامین قطعات محصولات اپل باقی بماند، کار بسیار سختی دارد.

بطور خلاصه شرکت مدیاتک فرصت بسیار خوبی دارد تا به چرخه تامین قطعات آیفون‌ های شرکت اپل بپیوندد. همچنین ممکن است اپل به‌ منظور تامین تراشه برای دیگر محصولاتش مانند میکروفون های هوشمند، سیستم ‌های ارتباط بی ‌سیم و دستگاه &zwnj های شارژ بی&rlm سیم، با مدیاتک همکاری کند.