گوش به زنگگوش به زنگ

خبر خوب برای طرفداران اپل: جزئیاتی جدید از گوشی آیفون ایکس 2018 منتشر شد


کمتر از یک ماه است که در مورد آیفون ایکس 2018 اطلاع رسانی شده است و در حال حاضر جزئیات جدیدی در مورد این محصول ارائه شده که مطمئنا برای طرفداران اپل بسیار تحریک‌آمیز خواهد بود.

تبلیغات گسترده اپل حاکی از این است که سه گوشی جدید در ماه سپتامبر عرضه می‌شود

تبلیغات گسترده اپل حاکی از این است که سه گوشی جدید در ماه سپتامبر عرضه می‌شود

اپل به طور گسترده‌ای خبر از انتشار سه تلفن هوشمند جدید در ماه سپتامبر داده است. یکی از این سه گوشی، از جانشینان اصلی آیفون ایکس فعلی خواهد بود، در حالی که گوشی دیگر ضمن حفظ زیبایی‌های ظاهری آن، در ابعاد بسیار بزرگ‌تر ارائه خواهد شد.

گفته می‌شود که دستگاه سوم، یک مدل ارزان قیمت آیفون است که برای مقرون به صرفه بودن، فاقد برخی از ویژگی‌های برتر آیفون است. موسسه تحقیقات بازار ترندفورس اخیرا تاکید کرده که برای کاهش هزینه‌های تولید و بکارگیری سخت‌افزار ارزان‌تر، یک LCD به جای OLED موجود در این آیفون درنظر گرفته شده است.

یک نمونه اولیه از این گوشی هوشمند، اخیرا توسط مارکوس براون لی در یوتیوب نشان داده شده که مهم‌ترین ویژگی این محصول، عدم وجود یک دوربین دوگانه است. در عوض، سخت‌افزار فقط شامل یک حسگر مجزا در پشت آن است.

در حال حاضر گزارشی جدید از بلومبرگ شامل حدس و گمان‌هایی در مورد سه محصول، ارائه شده است. این نشریه اعلام کرد که امسال شاهد تکرار بیشتر برای خط تولید آیفون خواهیم بود که بیشتر مبتنی بر ارتقاء داخلی است تا ارتقاء خارجی.

این نشریه همچنین خاطر نشان کرد که آیفون جدید، بزرگ‌تر و دارای یک صفحه نمایش ۶.۵ اینچی بزرگ است که به کاربران امکان می‌دهد محتوا را به صورت یکجا و ساید بای ساید مشاهده کنند. این بدان معنی است که شبیه به عملکرد موجود در تبلت آی پد اپل، صاحبان این گوشی‌ها می‌توانند دو برنامه داشته باشند که هر کدام نیمی از صفحه نمایش را به خود اختصاص داده‌اند. چنین حرکتی منطقی است و مطمئنا کاربران را از مزایای کامل دستگاهی بزرگ بهره‌مند می‌کند و اجازه می‌دهد که این مدل بزرگ گوشی، خود را از مدل گوشی جانشین مستقیم آیفون ایکس متمایز سازد. 

 

ژن مونستر، تحلیلگر اپل، در مورد اندازه پانل اظهارنظر کرد و به این اشاره کرد که دستگاه بزرگ‌تر، می‌تواند فروش آیفون ایکس را افزایش دهد. وی خاطرنشان کرد:

داشتن صفحه نمایش بزرگ‌تر، همیشه مورد تقاضای مشتری است.

بعید است که طراحی آیفون ایکس تغییرات چندانی داشته باشد، اما امکانات داخلی گوشی تا حد زیادی بهبود یافته است و تغییرات اصلی مدل امسال، شامل توربوشارژ داخلی و دوربین بهتر است. با این حال، بلومبرگ در مورد چگونگی ارتقاء اسنپر دو لنز در آیفون ایکس فعلی بحثی نکرده است.

کمتر از یک ماه است که در مورد آیفون ایکس ۲۰۱۸ اطلاع رسانی شده است

کمتر از یک ماه است که در مورد آیفون ایکس ۲۰۱۸ اطلاع رسانی شده است

منابع انتشاراتی نیز مشتاق گفتگو درباره مدل ارزان قیمت آیفون بودند که ماه آینده در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد. آنها اشاره به شایعات قبلی در مورد صفحه LCD این دستگاه و رنگ‌های متنوع آن داشتند. همچنین تاکید کردند که سخت‌افزار این گوشی، برخلاف آیفون ایکس که با موادی فولادی و ضدزنگ پوشانده شده، دارای یک پوشش آلومینیومی است.

به احتمال زیاد طراحی آیفون ایکس جدید در سال جاری، تغییر چندانی نخواهد داشت

به احتمال زیاد طراحی آیفون ایکس جدید در سال جاری، تغییر چندانی نخواهد داشت

اسامی این دستگاه‌های آینده چندین بار تغییر کرده‌اند و اپل فعلا جانشین مستقیم آیفون ایکس را به نام آیفون ایکس اس نامگذاری کرده است.

اگر چه جزئیات مشخص شده توسط این نشریه رسما تایید نشده است، اما طرفداران اپل مجبور نیستند که مدت طولانی صبر کنند تا ببینند شرکت، چه چیزی برای تلفن هوشمند خود درنظر دارد. انتظار می‌رود که این غول تکنولوژی در ماه آینده، رویدادی برای معرفی آیفون‌های جدید فراهم کند.

منبع: express.co.uk