گوش به زنگگوش به زنگ

علت افت قیمت بیت کوین: فشار دولت ها


نرخ ارز دیجیتال بیت کوین در طی روز چهارشنبه نیز با کاهش روبروست. پادشاه ارزها در 24 ساعت گذشته حدود 7 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است.jpeg

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است

این افت قیمت پس از آن رخ داد که چند کشور از جمله سه کشور عربی مصر، عربستان سعودی و فلسطین در مورد انجام معاملات با ارزهای الکترونیکی هشدار دادند و انجام این مبادلات را ممنوع کردند.

به گزارش رویترز، بیت کوین در حال حاضر بزرگ‏ترین و مشهورترین ارز بین المللی در جهان است. قیمت این ارز در Bitstamp به ۱۰.۵۶۷ دلار رسیده که در مقایسه با پایین ترین ارزش خود در چند وقت اخیر یعنی ۱۰.۱۶۲ دلار تنها کمی بیشتر است. بالاترین میزان بیت کوین در طی این مدت برابر با ۱۱.۷۹۴ بوده است، در حالی که در مقایسه با بالاترین ارزش آن که ۲۰۰۰۰ دلار بود و بیت کوین در ماه دسامبر به آن رسید، هنوز کم است.

در طول چهار ماه گذشته، دیروز شاهد بزرگترین افت قیمت در یک روز برای بیت کوین بودیم و این ارز ۲۵ درصد از ارزش خود را تنها طی یک روز از دست داد.

این افت قیمت زیاد هم عجیب نیست چرا که بیت کوین اخیرا از جانب مجامع بین المللی فشارهای زیادی را متحمل شده است.

اخیرا بانک مرکزی مصر بر علیه استفاده از بیت کوین هشدار داد و ارزش این ارز را ناپایدار و بی ثبات توصیف کرد.

بیت کوین که توسط ساتاشی ناکاموتو(نام مستعار یک فرد یا یک گروه) در سال ۲۰۰۹ طراحی شده، اولین ارز مجازی غیر متمرکز است، به این معنی که بدون نیاز به یک تامین کننده مالی مثل بانک مرکزی، عمل می کند. این ارز، مجازی است. بنابراین تمام معاملات آن به صورت آنلاین صورت می گیرد و دسترسی به خود ارز وجود ندارد. این معاملات از طریق رمزنگاری انجام می شود.

قبل از سقوط فعلی، بیت کوین موفق عمل کرده، زیرا تعداد کاربران بیت کوین در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. از آغاز سال ۲۰۱۳ تعداد کاربران بیت کوین در سراسر جهان از ۳۰۰ هزار نفر به ۱.۳ میلیون نفر افزایش یافته است.

بعلاوه در سال ۲۰۱۴، شرکت های بزرگ مانند Paypal، Microsoft، Dell و PwC شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان بخشی از معاملات خود کردند. Forebes بیت کوین را بهترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۳ نامید. بیت کوین در سال ۲۰۱۵ به صدر جدول ارزی بلومبرگ راه یافت.