گوش به زنگگوش به زنگ

علت رکود ارزش بیت کوین، لایت کوین و اتریوم طی بیست و چهار ساعت گذشته


اگر پیگیر لحظه ای ارزهای دیجیتال باشید احتمالا متوجه شده اید که بازار ارزهای مجازی طی بیست و چهار ساعت گذشته ناگهان در وضعیت قرمز قرار گرفت.

بازار ارزهای مجازی طی بیست و چهار ساعت گذشته ناگهان در وضعیت قرمز قرار گرفت.jpg

بازار ارزهای مجازی طی بیست و چهار ساعت گذشته ناگهان در وضعیت قرمز قرار گرفت

CoinMarketCap شاخص ترین ارائه دهنده قیمت جهانی ارزهای دیجیتال، در طول ۲۴ ساعت گذشته گروهی از ازرهای مجازی کره ای را از لیست قیمت های خود حذف کرده است. در پی این اتفاق سهام کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار سقوط کرد. در ساعات اولیه روز سه شنبه ۱۹ دی، ارزش هر ۱۰ ارز مجازی برتر در این وب سایت از ۱.۸? تا ۲۲? افت کرد.

این اقدام در پی اختلاف شدید قیمت ها در کشور کره جنوبی نسبت به سایر نقاط جهان و محدود کردن فرصت های سرمایه گذاری بوده است.

در نتیجه، بازار ارزهای مجازی که ارزش آن در مجموع ۸۳۵.۶ میلیارد دلار بود، به ۶۶۸.۷ میلیارد دلار تنزل یافت و در یک روز کاهش ۲۰? را تجربه کرد. البته زمانی که اخبار مربوط به دلیل واقعی اصلاح قیمت منتشر شد، ارزش این بازار دوباره شروع به رشد کرد و ظرفیت این بازار در حال حاضر در حدود ۷۶۰ میلیارد دلار است.

CoinMarketCap تصمیم گرفته در محاسبات قیمت معاملات ارزهای مجازی کره ای تجدید نظر کند. در اواخر ماه دسامبر، کره جنوبی پس از ایالات متحده و ژاپن سومین بازار بزرگ جهان برای ارزهای دیجیتال بود. مقامات کره ای اعلام کردند که قصد دارند حساب های ارزهای مجازی جدید ناشناس را ممنوع کرده و قوانین جدیدی وضع کنند تا رگلاتورها در صورت لزوم بتوانند مبادلات را متوقف کنند.

از بین تمام ارزهای دیجیتال بیشترین ضرر برای ریپل(XRP) بود در حالی که اتریوم کمترین آسیب را دید. تنها چهار روز قبل، پس از این که شایعاتی در مورد یکپارچگی Coinbase که یکی از صرافی ارزهای مجازی معروف است منتشر شد، ارزش ریپل بیش از ۲۵ درصد افت کرد. اتفاقات اخیر، بی ثباتی ذاتی بازار ارزهای مجازی را برجسته تر می کند.

در پایان به سرمایه گذارانی که به دنبال کسب سودهای کوتاه مدت هستند توصیه می شود که با احتیاط به کارشان ادامه دهند.