گوش به زنگگوش به زنگ

سه اصطلاح مربوط به بیت کوین که باید بدانید


با توجه به محبوبیت جهانی ارزهای مجازی، اصطلاحات عامیانه مختلفی در میان علاقه مندان به این ارزها رواج یافته است. در این مقاله نگاهی به سه اصطلاح برجسته در دنیای ارزهای رمزپایه انداخته و آن ها را توضیح می دهیم.

HODL: باقی ماندن در سرمایه گذاری بیت کوین و نفروختن آن هنگام م

HODL: باقی ماندن در سرمایه گذاری بیت کوین و نفروختن آن هنگام مواجهه با فروپاشی قیمت ها

ارز دیجیتال چاشنی سال گذشته بود، به خصوص ارز بیت کوین که افزایش قیمتی طوفانی را تجربه کرد. بیت کوین توجه دولت ها و مردم را، از سرمایه گذاران ژاپنی گرفته تا مشتاقان تکنولوژی در هند به طرز یکسانی به خود جلب کرده است. در چند هفته گذشته، توجه علاقه مندان ارزهای رمزپایه به دارایی های ارزان تری مانند ریپل، استلار، ترون و دیگر ارزهای ارزان قیمت جلب شده. البته این واقعیت که بیت کوین ها کاملا غیر متمرکز و غیرقابل کنترل هستند، به محبوبیت آنها افزوده است. شما می توانید بیت کوین های خود را در هر نقطه از جهان، بدون نگرانی در مورد کنترل نرخ مبادله، خرید و فروش کنید. با توجه به محبوبیت جهانی ارزهای مجازی، اصطلاحات عامیانه مختلفی در میان علاقه مندان به این ارزها رواج یافته است. در این مقاله نگاهی به سه اصطلاح برجسته در دنیای ارزهای رمزپایه انداخته و آن ها را توضیح می دهیم.

HODL

HODL یک اصطلاح عامیانه و اینترنتی در جامعه بیت کوین است و هنگامی استفاده می شود که حفظ بیت کوین نسبت به فروش آن اولویت داشته باشد. این اصطلاح برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۲۰۱۷ وب‏سایت کوارتز از آن به عنوان یکی از اصطلاحات اصلی در فرهنگ بیت کوین یاد کرد و HODL را این طور توصیف کرد:

”باقی ماندن در سرمایه گذاری بیت کوین و نفروختن آن هنگام مواجهه با فروپاشی قیمت ها.“

 

Sats

ستز(Sats) مخفف satoshis است که از نام مرموز خالق بیت کوین به نام ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto) مشتق شده. این اصطلاح به کوچکترین مقیاس از یک بیت کوین اشاره می کند که قابلیت ارسال داشته باشد(۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین).

 

Whale

اصطلاح وال(Whale) معمولا برای توصیف کاربران دارای بیت کوین های بسیار زیاد که دست خود را در این بازار رو می کنند بکار می رود. یک «وال» یا «نهنگ» فردی است که مقدار فراوانی ارز رمزنگاری شده دارد.

در پایان اگر قصد ورود به بازار ارزهای رمزپایه را دارید باید بدانید دانستن این سه اصلاح رایج، از اولین کارهایی است که قبل از هر کاری باید انجام دهید.