گوش به زنگگوش به زنگ

طراحی جدید ولی پنهان گوگل کروم؛ معرفی روشی برای دست‌یابی


گوگل کروم یک طراحی جدید را به صورت مخفی ارائه کرده است که تنها کاربرانی می‌توانند به آن دست پیدا کنند که یک راه میانبر ساده را بلد باشند. در این مطلب این روش ساده را به شما معرفی می‌کنیم. 

گوگل کروم جدید به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که فقط کاربرانی که روش میانبر را بلد باشند امکان استفاده از آن را دارند

گوگل کروم جدید به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که فقط کاربرانی که روش میانبر را بلد باشند امکان استفاده از آن را دارند

گوگل نسخه جدیدی از کروم عرضه کرده‌است و اکنون کاربران اپل می‌توانند به ورژن اولیه آن دست پیدا کنند. حالا کروم یک کلید در پایین صفحه نمایش، علاوه بر کلید جلو و عقب دارد. در بالای صفحه نمایش چیزی وجود ندارد و فقط مخصوص URL است.

تب‌ها به‌جای اینکه به صورت ردیفی صفحات وب را نشان دهند، به شکل مربع‌های کوچک نمایش می‌دهند. در نتیجه این امکان برای کاربران ایجاد می‌شود که بدون اسکرول کردن یک لیست بزرگ بتوانند نگاه سریع به تمام سایت‌هایی که باز کرده‌اند داشته‌ باشند.

حالت ناشناس به‌راحتی از قسمت بالای صفحه تب قابل دسترسی است، در حالی‌که یک کلید آبی بزرگ در قسمت پایین صفحه وجود دارد تا بتوان با استفاده از آن یک وب پیج جدید باز کرد.

 

کاربران اپل باید با استفاده از یک URL خاص به امکانات جدید گوگل کروم دست پیدا کنند که در اینجا توضیح می‌دهیم:

  • ابتدا باید کروم اپ را در آیفون خود باز کنید.
  • سپس در قسمت سرچ بار که بالای صفحه قرار دارد این عبارت را تایپ کنید. chrome://flags/#top-chrome-md
  • لیست بلندی از تنظیمات را خواهید دید.
  • به پایین اسکرول کنید تا به آپشن UI Refresh Phase ۱ برسید و از منو Enabled را انتخاب کنید.
  • سپس اپلیکیشن را ری استارت کنید.

متاسفانه در حال حاضر امکان دست یابی به ورژن جدید کروم برای کاربران اندروید وجود ندارد. تب‌های دایره‌ای شکل موجود در اپلیکیشن‌های IOS هنوز برای PC و Mac فراهم نیست. افرادی که از PC استفاده می‌کنند، باید با تایپ آدرس chrome://flags/#top-chrome-md   و انجام تغییرات مشابه، کروم خود را رفرش کنند. البته ری استارت کردن سیستم برای مشاهده تغییرات لازم است.

ورژن جدید کروم،۶۸ ، در اوایل هفته عرضه شده‌است. وب سایت‌هایی که از HTTPS استفاده می‌کنند رمز گذاری شده‌اند، به این معنی که کاربران از سطح بالاتری از امنیت برخوردارند.

منبع: express.co.uk