گوش به زنگگوش به زنگ

1.9 میلیارد دلار هزینه تولید هدست اسرارآمیز Magic Leap


پس از شش سال کار مداوم و با صرف هزینه نزدیک به دو میلیارد دلار، سرانجام در هفته جاری استارت آپ اسرارآمیز Florida اولین محصول خود را به نمایش گذاشت: Magic Leap One“

Magic Leap یک سیستم واقعیت افزوده است.jpg

Magic Leap  یک سیستم واقعیت افزوده است

این محصول دقیقا چیست؟

Magic Leap One یک هدست واقعیت افزوده است که از طریق یک کامپیوتر مدور کوچک که به کمربند کاربر وصل می شود تغذیه می کند. با استفاده از این هدست تمام کارهایی را که در تلفن هوشمندتان با نگاه کردن به صفحه نمایش انجام می دادید(از جمله چک کردن ایمیل ها)، می توانید در زاویه دید دلخواه خود در دنیای حقیقی انجام دهید.

ایده این دستگاه ساده است: Magic Leap زندگی آنلاین را به دنیای واقعیتان منتقل می کند.

برنامه Magic Leap این است که در سال ۲۰۱۸ سیستم واقعیت افزوده Magic Leap One را روانه بازار کند. البته هنوز قیمت این محصول مشخص نیست. حتی تاریخ دقیق عرضه این هدست واقعیت افزوده نیز نامعلوم است و از همه جالب تر این که حتی اطلاعاتی از مشخصات این دستگاه نیز در دسترس نیست.

تنها چیزی که می دانیم این است که Magic Leap One تلفیقی از یک هدست، کامپیوتر و کنترلر است که قابلیت واقعیت افزوده را فراهم می کند.

نحوه چک کردن ایمیل ها با استفاده از هدست Magic Leap One.jpg

نحوه چک کردن ایمیل ها با استفاده از هدست Magic Leap One

خود هدست برخی پردازش ها را انجام می دهد، اما کامپیوتری جداگانه به منظور تامین توان هدست وجود دارد. این کامپیوتر Lightpack نامیده می شود و می توان آن را در جیب گذاشته یا به کمربند وصل کرد. دو سیم از پشت هدست خارج شده که با تبدیل شدن به سیم واحد به این کامپیوتر متصل می گردد. هر چند تنها دانسته ما از این هدست این است که این امکان را به کاربر می دهد تا واقعیت افزوده را تجربه کند اما Magic Leap تلویحا اعلام کرده که این دستگاه ظرفیت پردازش گرافیکی بسیار بالایی دارد.

باید تا زمان رونمایی از این محصول هیجان انگیز منتظر ماند بتوان کارایی حقیقی آن را به طور ملموس حس کرد.

کامپیوتر ”Lightpack“ که می توان آن را در جیب گذاشته یا به کمربند وصل کرد.jpg

کامپیوتر Lightpack که می توان آن را در جیب گذاشته یا به کمربند وصل کرد