گوش به زنگگوش به زنگ

6 راز ایجاد اینفوگرفیک های جذاب


در دوره اینستاگرام و اسنپ چت، مخاطبان به طور چشمگیری به ویژگی های بصری اهمیت می دهند. اما گاهی اوقات انتشار یک عکس به تنهایی کافی نیست: شما نیاز به ترکیبی هوشمندانه از کلمات و گرافیک دارید تا موضوعی را دقیقا و به شیوه ای که قابلیت درک سریع و آسان داشته باشد، انتقال دهید.

اینفوگرافیک در بیان ساده مسائل پیچیده بکار می رود.jpg

اینفوگرافیک در بیان ساده مسائل پیچیده بکار می رود

اجرای اینفوگرافیک در ظاهر ساده است، اما عملا رساندن دقیق مفهوم مورد نظر با استفاده از این روش به این سادگی ها نیست.

با این حال برخی از اصول اساسی وجود دارد که با پیروی از آن ها می توان از تاثیری که اینفوگرافیک شما خواهد گذاشت، مطمئن شد.(یک نکته کلیدی: قبل از ارسال اینفوگرافیک خود به دنیای مجازی، املای کلمات را حتما چک کنید.)

 شش راز ایجاد اینفوگرافیک های جذاب در زیر آمده است

۱) مطمئن شوید که استفاده از اینفوگرافیک لازم است

به طور کلی برای ارائه اطلاعات، کار شما این است که موضوعی را توضیح دهید، مگر اینکه یک دلیل بسیار واضح و غیر قابل انکار برای انجام این کار به صورت اینفوگرافیک داشته باشید. عموما از اینفوگرافیک برای توضیح مفاهیمی پیچیده به زبانی ساده با استفاده از تصاویر استفاده می شود.

۲) هدف خود را تعیین کنید

هر وقت تصمیم به استفاده از اینفوگرافیک گرفتید، در وهله اول باید مشخص کنید برای انجام این کار به چه داده ها و اطلاعاتی نیاز دارید و مخاطبان شما چه افرادی هستند.

۳) اصل ساده بودن

هر چند اینفوگرافیک های پیچیده بسیاری در سراسر اینترنت وجود دارند که حاوی اطلاعات خوبی هستند اما کمتر کسی حاضر است آن ها را کامل بخواند یا برای دوستان خود ارسال کند. اینوگرافیک شما بایستی در عین سادگی بتواند مفهوم مورد نظرتان را به بهترین نحو ممکن انتقال دهد.

۴) دقت در انتخاب رنگ ها

یک جنبه مهم دیگر در ارتباط با اصل سادگی اینفوگرافیک ها، پرهیز از استفاده رنگ های گیج کننده در طرح شماتیک است.

۵) استفاده از ابزارها

مسلما استفاده از ابزارهای موجود برای ساخت یک اینفوگرافیک، سرعت کار را افزایش خواهد داد. چند ابزار اینفوگرافیک شناخته شده و بسیار مهم، فوتوشاپ، ایلوستریتور و افینیتی هستند.

۶) الهام از بهترین اینفوگرافیک ها

مسلما تاکنون اینفوگرافیک های فراوانی با اشکال متنوع تولید شده اند که خیلی از آن ها اصول فوق را کاملا رعایت کرده اند. یکی از رازهای مهم ساخت اینفوگرافیک جذاب الهام گرفتن از آن ها و استفاده از قوه تخیل به منظور منحصر به فرد کردن اینفوگرافیک است.