گوش به زنگگوش به زنگ

رونمایی از بازی های نسل جدید در نمایشگاه CES


سیستم های باور نکردنی بازی های جدید که تجربیات گیمرها را یک سطح بالاتر می برد، بار دیگر در نمایشگاه CES به نمایش در آمد. محصولات جدید شرکت های برتر دنیا، از سیستم های واقعیت مجازی و افزوده گرفته تا ربات های خانگی مبارز، در این نمایشگاه رونمایی شدند.

نسل جدید بازی ها بشدت متاثر از AR و VR خواهند بود.jpg

نسل جدید بازی ها بشدت متاثر از AR و VR خواهند بود

Square Off از شطرنج محبوب واقعیت افزوده(AR) خود رونمایی کرد که در آن از یک بازوی رباتیک و مغناطیسی پنهان برای حرکت مهره ها به صورت خودکار استفاده می شود. این صفحه شطرنج هیجان انگیز ما را یاد شطرنج هری پاتر می اندازد!

Drone Interactive نیز از یک بازی شگفت انگیز رونمایی کرده که ترکیبی از هواپیماهای بدون سرنشین و واقعیت مجازی(VR) است. این بازی به شما این امکان را می دهد تا هواپیمای خود را هنگام پرواز بعنوان اول شخص ببینید و به موجودات مجازی شلیک کنید.

این ها فقط تعداد انگشت شماری از سیستم های خلاقانه بازی های جدید در نمایشگاه CES سال جاری هستند.

بعضی از آن ها نیز صرفا جنبه سرگرمی ندارند؛ برای مثال Sense Arena یک سیستم VR را به نمایش گذاشت که با بکارگیری یک کوله پشتی مخصوص، به بهبود مهارت های ورزش هاکی کمک می کند. تیم سازنده در این نمایشگاه، چگونگی استفاده از چوب هاکی هوشمندشان به منظور کمک به یادگیری بازیکنان هاکی در شرایط مختلف را توضیح دادند. هدف درک این مساله است که آیا فرآیند توسعه مهارت های ادراکی می تواند منجر به بهبود توانایی های فیزیکی بازیکنان بر روی یخ شود یا خیر.

یکی دیگر از شرکت ها از محصولی به نام Rudder ۳D رونمایی کرد: این محصول یک جوی استیک پدال مانند است که می تواند حرکات شما را در واقعیت مجازی کنترل کند. از این سیستم می توان برای انجام دادن انواع حرکات در یک بازی VR، از راه رفتن و دویدن گرفته تا پرواز استفاده کرد!

Mekamon از «ربات های عنکبوتی مبارز» باور نکردنی خود رونمایی کرد که می توان از طریق تلفن هوشمند، آن ها را کنترل کرد. همان طور که عنکبوت ها در نواحی کوچک نزاع می کنند، همه کارهایی که آنها انجام می دهند، با جلوه های ویژه بر روی صفحه نمایش تصویر می شود.

آن طور که از دستاوردهای به نمایش درآمده در CES امسال مشخص است، نسل بعدی بازی ها شدیدا متاثر از فناوری های AR و VR خواهند بود.