بازی محبوب پلی استیشن 4

بازی محبوب پلی استیشن 4

Call of Duty WWII

ناشر بازی: activision

سبک بازی: اول شخص

قابلیت تک نفره و چند نفره بصورت آنلاین

تاریخ انتشار: 3 نوامبر 2017 برای ویندوز، پلی استیشن و ایکس باکس وان

بازی محبوب پلی استیشن 4

بازی call of duty wwII.jpg

قسمت داستانی بازی در جبهه های غربی و درباره یکی از سربازان ایالت متحده است که بصورت تیراندازی اول شخص ساخته شده. قابلیت بازیابی سلامت بصورت خودکار وجود ندارد و بازیکن باید با کمک دیگر سربازان به دنبال جعبه های کمک های اولیه بگردد تا سلامتی خود را بازیابد.

    سیستم پیشرفته حرکتی مانند "پرش دوبل" و "راه رفتن روی دیوار" حذف شده است.

     بجای حرکت به بغل (slide movement)، پرش به سمت جلو جایگزین شده است که برای گرفتن

    کمک (پوشش) از دیگر سربازان بکار می رود.

    در بعضی از مراحل سربازان می توانند وسیله های نقلیه مختلفی را کنترل کنند.

در بازی آنلاین که بصورت چند نفره است بازیکنان بصورت اتفاقی در دو گروه "متحدین" یا "متفقین" قرار می گیرند و بازیکنان میتوانند در ارتش های آمریکا، انگلستان، شوروی و فرانسه به عنوان سرباز با یکدیگر بجنگند. بازیکنانی که در ارتش متحدین هستند می توانند به عنوان سرباز در ارتش آلمان ها بجای نازی ها بجنگند تا از اعمال افراط گرایانه آنها جلوگیری کنند.

در بازی به صورت آنلاین بازیکن ها به ۵ دسته تقسیم می شوند:

پیاده نظام(infantry): متنوع ترین تقسیم بندی در بازی است که مجهز به نبرد های متوسط و طولانی مدت و حمله با سرنیزه است. 

هوابرد(airborne): در این کلاس بازیکنان می توانند در سکوت سریعتر حرکت کنند. بازیکنان در این کلاس می توانند صدا خفه کن روی اسلحه ها نصب کنند که این در روند بازی مخفی کاری می تواند موثر باشد.

زره پوش(armored): در این بخش بازیکنان سنگین ترین قدرت آتش را برای نابودی دشمنان در اختیار دارند. این گروه قابلیت استفاده از مسلسل ها برای سلاح اولیه و از راکت اندازها به عنوان سلاح ثانویه را دارد.

کوه(mountain): این نیرو ها برعملیات های از دور و استفاده از اسلحه های اسنایپر و تیراندازی دقیق تمرکز دارند. اینجا جایی برای تک تیرانداز های حرفه ای است.

اکتشاف(expediationary): این گروه از شاتگان برای نابودی دشمنان استفاده می کنند.

پرینت سه بعدی چگونه جهان را متحول ‏می‌كند!؟

طی پنج سال گذشته فناوری پرینت سه بعدی از مرحله ای که متعلق به آینده باشد و فقط برخی از تجارت های بزرگ از آن استفاده کنند عبور کرده است و در حال تبدیل به یک فناوری روزانه است که عملا به سرعت در هر صنعتی جا باز می کند. 

پرینت سه بعدی چگونه جهان را متحول ‏می‌كند!؟

تحول در صنعت تولید اعضا مصنوعی بدن با چاپ سه بعدی

تحول در صنعت تولید اعضا مصنوعی بدن با چاپ سه بعدی

در این فرآیند، در بسیاری از ابعاد مرحله‌ی تولید پرینت سه بعدی انقلاب صورت گرفته است. در این جا با برخی از بهترین روش هایی که پرینت سه بعدی جهان را متحول می کند آشنا می شویم.

کاهش قیمت سفارشی سازی

یکی از فوق العاده ترین ابعاد پرینت سه بعدی آن است که می توان در تولید سفارشی محصول بر اساس نیاز و سلیقه‌ی مشتری به سهولت از آن بهره برد. زیرا تقریبا تعداد نامحدودی از محصولات مختلف تنها با یک ماشین قابل پرینت هستند، و هزینه‌ی سفارشی سازی به شدت پایین خواهد آمد. تنها تلاش مضاعف آن است که برای تغییر طراحی دیجیتال محصول زمان صرف می شود تا یک محصول سفارشی چاپ سه بعدی شود. در مقایسه با نیاز به تغییر تمام قطعات مختلف تجهیزات تولید که در سفارشی سازی سنتی کالای تولید شده استفاده می شد، هزینه کمابیش ناچیز است.

هزینه پایین تر و کارآمدتر شدن فرآیند تولید اندام های مصنوعی

در گذشته اندام های مصنوعی برای افراد دارای نقص عضو یا داری مشکل ناهنجاری های جسمی مادرزاد، بسیار پر هزینه بودند. پرینت سه بعدی هزینه تولید اندام های مصنوعی را به شدت کاهش می دهد. امروزه تولید یک دست مصنوعی با استفاده از پرینت سه بعدی تنها ۱۵دلار هزینه می برد که با هزینه هزاران دلاری تولید سنتی همین اندام مصنوعی قابل مقایسه است. علاوه بر ارزان تر بودن، اندام های مصنوعی تولید شده با فناوری پرینت سه بعدی در مقایسه با همتای سنتی آن ها بهتر قابل استفاده هستندو علاوه بر دست، از فناوری چاپ سه بعدی در تولید پا، بازو، و ران مصنوعی نیز استفاده شده است.

همگانی شدن فرآیند تولید

شاید برجسته ترین راهی که چاپ سه بعدی در تحول جهان پیش گرفته است این قابلیت است که از هر کسی یک تولید کننده می سازد. همانطور که پرینترهای سه بعدی رومیزی قابل دسترس تر و ارزان تر شده اند، مردم این توانایی را کسب کرده اند تا تنها با یک ابزار در خانه هایشان قطعات پلاستیکی را به سهولت تولید کنند. اکنون مردم می توانند هر زمان که لازم دارند قطعات و موارد مجزا را طراحی و تولید کنند. این مساله دال بر این است که تولید سنتی با نابسامانی عظیمی روبرو خواهد شد زیرا که تولید قطعات از مرکزیت و وابستگی به تجهیرات کارخانه خارج می شود. علاوه بر این چاپگرهای سه بعدی، این روزها تعداد نرم افزارهای بیش‌تری برای طراحی های پیشرفته و جدید به ذهن می آید که با رابط کاربری شهودی تر خود به شما در خلق طراحی ها کمک می کند.

نتیجه‌ دیگر قدرت همگانی شدن چاپ سه بعدی قابلیت تسهیل کارآفرینی است. همگانی شدن تکنولوژی پرینت سه بعدی موانع ورود به بازار تولید را از سر راه بر می دارد و عملا اجازه می دهد که هر کارآفرینی با ایده و یک چاپگر سه بعدی به تولید محصول خود در مقیاس کوچک دست بزند. همینطور که پرینترها بهتر می شوند و تولید مجموعه‌ی وسیعی از اجناس به سهولت انجام می شود احتمالا تعداد از کسب و کارها با فراهم کردن هزینه اولیه‌ی به کارگیری از آن افزایش خواهد یافت.

این ها تنها تعداد اندکی از روش های چشمگیری هستند که پرینت سه بعدی به تدریج با آن در جهان تحول ایجاد می کند. سرعت روز افزون گسترش این فناوری در صنایع گوناگون باعث شده است که به بخشی از کار و زندگی روزمره‌ مردم جهان تبدیل گردد.

منبع: technewsgadget.net

همه چیز درباره لکسوس RX 350L

دو دهه پیش و با ظهور SUV کراس اوور، این ماشین نه تنها پرفروش ترین ماشین لکسوس، بلکه سردم دار فروش خودروهای لوکس در سرتاسر ایالات متحده آمریکا شد.

همه چیز درباره لکسوس RX 350L

لکسوس RX در حالی وارد بازار می‌شود که نمی‌تواند مانند دو دهه پیش که ماشین‌های لکسوس از پر طرفدارترین خودروهای آمریکا بود، باب میل باشد

لکسوس RX در حالی وارد بازار می‌شود که نمی‌تواند مانند دو دهه پیش که ماشین‌های لکسوس از پر طرفدارترین خودروهای آمریکا بود، باب میل باشد

اما حالا خودروی RX لکسوس، با مدلی کشیده و سه ردیف صندلی در عقب، وارد بازار می شود. سالهاست که مشتریان ماشین لکسوس منتظر چنین ماشینی هستند. متاسفانه نتیجه چندان هم باب میل آنها نیست.

لکسوس RX ۳۵۰ با طول ۱۹۶.۶ اینچ، ۴.۴ اینچ بلندتر از همتای ۵ نفره خود است. اما از آنجایی که هر دو مدل چرخ دنده استاندارد ۱۰۹.۸ اینچی دارند، طول اضافه شده متناسب با ستون C است. فضای سرنشینان عقب خودرو بیشتر است. قیمت این خودرو ۴۴۰۰ دلار بیشتر مدل ۵ نفره ی مشابه خود است.

مسئله این است کهRX  از ابتدا برای جا دادن سه ردیف صندلی طراحی نشده بود. دومین ردیف صندلی‌ها قابلیت لغزش و سر خوردن به سمت جلو را دارند. به دلیل اینکه درهای عقب به منظور سه ردیفه بودن صندلی‌ها طراحی نشده‌اند، مجبورید هنگام ورود برای نشستن روی صندلی‌های پشت سرتان را خم و بدنتان را کج کنید. برای بیرون آمدن نیز همین کار را باید تکرار کنید.

به گفته سازندگان این خودرو، فضا برای پای سرنشینان ردیف سوم، ۲۳.۵ اینچ است. البته این فضا تنها زمانی موجود است که ردیف دوم به جلو حرکت داده شود که این کار همیشه هم ممکن نیست. مسئله دیگری که وجود دارد این است که اگر تمام سه ردیف صندلی توسط سرنشینان پرشود دیگر فضایی برای حمل اسباب و وسایل باقی نمی ماند. با این حال فضای ۱۶.۳ فوت مکعبی برای حمل بار در این خودرو در نظر گرفته شده است.

حالا تمام این ویژگی ها را با آکورا MDX ۲۰۱۸ مقایسه می کنیم که با قیمت ۴۴۲۰۰ دلار یکی از نزدیکترین رقبای RX است. فضای صندلی های ردیف سوم ۴.۶ اینچ بیشتر و فضای ردیف دوم ۵.۷ اینچ بیشتر است. گفته می‌شود که فضای باری MDX که در پشت صندلی های ردیف سوم است، ۱۵ فوت مکعب است. شاید به نظر برسد کهMDX نسبت به لکسوس خودروی بزرگتری است اما باید گفت از نظر طول کلی، RX L نیم اینچ کوتاهتر است و ارتفاع آن تنها یک دهم اینچ بیشتر است. طراحی داخلی MDX‌نسبت به ماشین لکسوس برتری دارد چرا که از ابتدا برای هفت نفر طراحی شده است.

کابین RX بسیار دوست داشتنی است. راننده و مسافران فضای وسیعی برای تماشای مناظر بیرون دارند. صندلی‌های چرمی، بسیار راحت و مناسب هستند. متریال استفاده شده برای ساخت تمام اجزای داخلی، عالی هستند.

RX ۳۵۰L نیز مانند لکسوس RX ۳۵  معمولی، از موتور ۳.۵ لیتری استفاده می کند ،‌در حالی که قدرت آن ۵ اسب بخار کمتر است و گشتاور نیروی آن نیز ۵ پوند-فوت کاهش یافته است. بنابراین RX ۳۵۰L نسبت به RX ۳۵۰ انرژی کمتری دارد. در مدل RX ۳۵۰L رسیدن به سرعت ۶۰ مایل در ساعت، ۸.۱ ثانیه طول می کشد که این زمان در  RX ۳۵۰ ۷.۹ ثانیه است.

دنده اتوماتیک ۸ سرعته و فرمان سبک و نرم، امکان یک رانندگی راحت و بدون خستگی را فراهم می کند. حتی در حالت اسپرت هم نرمی و راحتی را تجربه می کنید که هنگام نشستن روی مبل راحتی چرم دارید. وزن اضافی ناشی از صندلی های ردیف سوم، مصرف سوخت را به میزان کمی کاهش می دهد. میزان مصرف سوخت، ۱۹ mpg در شهر، ۲۶ mpg در اتوبان و ۲۲ mpg در حالت ترکیبی است که نسبت به RX ۳۵۰ استاندارد ۱ mpg کمتر است. با پرداخت کمی پول بیشتر می‌توانید مدل لکسوس  RX ۴۵۰hlهیبرید بخرید که موارد آن نسبت به ۳۵۰ کمی پیشرفته‌تر است.

RX L از کنترل‌گر ریموت تاچ قدیمی استفاده می‌کند که استفاده از آن در هنگام رانندگی بسیار آسان است. هیچ اشکالی در گرافیک صفحه نمایش وجود ندارد.

نکته ناامید کننده‌ای که وجود دارد این است که در سال ۲۰۱۸، محصولات جدید لکسوس فاقد Apple CarPlay و اندروید هستند. کمپانی مادر یعنی تویوتا در حال حل این مسئله می‌باشد و به‌ نظر می‌رسد که محصولات سال ۲۰۱۹ از این امکانات جدید برخوردار باشند.

به‌طور کلی باید گفت اگر به‌ دنبال وسیله نقلیه هستید که سه ردیف صندلی داشته‌باشد، می‌توانید انتخابی بهتر از RX L داشته باشید، مثلا آکورا MDX یا اینفینیتی QX۶۰.

منبع: cnet.com

رستگاری خونین 2: یک بازی فوق العاده با چاشنی سوارکاری و تیراندازی در دنیایی شگفت‌انگیز

رستگاری خونین(2 Red Dead Redemption) از آن دسته بازی های رایانه ای است که مخاطبان بی صبرانه منتظر انتشار نسخه 2018 آن هستند. ما تریلرهای سینمایی مختلفی از آن دیده ایم که هیچ یک پاسخ این سوال کلیدی را نداده اند: بازی رستگاری خونین 2 چه شکلی است؟

رستگاری خونین 2: یک بازی فوق العاده با چاشنی سوارکاری و تیراندازی در دنیایی شگفت‌انگیز

سوارکاری فوق العاده شگفت انگیز در بازی رستگاری خونین ۲

سوارکاری فوق العاده شگفت انگیز در بازی رستگاری خونین ۲

تا کنون نه تنها جوابی به این سوال داده نشده است بلکه فقط سیستم‌ها و اصلاحاتی از این بازی را در معرض نمایش گذاشته شده است.

شخصیت آرتور مرگان در این بازی با مردم جهان معاشرت می کند. راوی این بازی با اشاره به این که بازی رستگاری خونین فراتر از تیراندازی خواهد بود گفت:

فراتر از اسلحه هایتان با محیط تعامل خواهید داشت.

شخصیت مورگان در حین سوارکاری کارهایی از قبیل احوال‌پرسی، در‌ افتادن با غریبه ها یا آدرس دادن به رهگذران را نیز انجام می دهد. تحولی که در صرف دویدن، مشت زنی، یا تیراندازی این ستاره‌ی پرطرفدار بازی های NPC ایجاد می شود.

قرار نیست بازی رستگاری خونین ۲ بدون اسلحه باشد.

اگر طرفداران بازی های رایانه ای با مکس پین ۳ آشنا باشند با نحوه‌ی تیراندازی با فایل گرافیکی GIF در بالا آشنا هستند. مانند شخصیت پین، اسلحه و مهمات مورگان محدودیت دارد و از آپشن های جدید بازگشت به کمپ یا جستجو برای تامین آن است.

نمی توان به راحتی موفقیت شگرف کنسول های بازی PS۴ و ایکس باکس از GTA V نادیده گرفت اما بازی رستگاری خونین ۲ بازی شاهکاری برای نسل کنونی کنسول ها است و به همین ترتیب مشخص است که قدم به دنیای گرافیکی جدیدی گذاشته اند. اگر با واقعیت جور در بیاید، در روز انتشار این بازی، با یک شگفتی روبرو خواهیم شد.

موارد ظریفی مانند نورپردازی وجود دارد که از نقاط قوت گرافیکی رستگاری خونین ۲ به شمار می آید

موارد ظریفی مانند نورپردازی وجود دارد که از نقاط قوت گرافیکی رستگاری خونین ۲ به شمار می آید

با امکانات فوق العاده ای که در پویا نمایی اسب و حرکات فیزیکی تعبیه شده است چطور می توان باز هم سراغ اسب سواری در نسخه‌ی اول رستگاری خونین یا حتی بازی witcher۳ رفت؟

هشت سال از انتشار نسخه اول بازی پرطرفدار رستگاری خونین می گذرد. این بازی در آن زمان بی شک در نوع خودش از بهترین ها محسوب می شد که خیلی ها آن بازی را بهترین بازی ویدیویی می دانستند که تا آن زمان تولید شده است. امیدواریم که این نسخه هم باعث رضایت مخاطبان بازی های ویدیویی شود.

زمان انتشار این بازی ۴ آبان ۱۳۹۷ خواهد بود.

منبع: cnet.com

آیپد پرو 2018 تغییر چشمگیری در طراحی ظاهری خود ایجاد کرد

به نظر می رسد اپل آیپد پرو(iPad pro 2018)  یک طراحی اسپرت جدید عرضه کرده است، اما به نظر می رسد تغییرات بزرگتری در راه است که باعث ایجاد حس تمجید تبلت ها و یکی از مهم ترین لوازم جانبی آن می شود.

آیپد پرو 2018 تغییر چشمگیری در طراحی ظاهری خود ایجاد کرد

به نظر می رسد این iPad ۲۰۱۸ جدید از طراحی آخرین مدل آیفون الهام گرفته است

به نظر می رسد این iPad ۲۰۱۸ جدید از طراحی آخرین مدل آیفون الهام گرفته است

امسال سیلیکن تصمیم گرفت تعداد نگین های iPad کمتر شود و دکمه ی صفحه اصلی و تشخیص چهره را حذف کند و قفلی شبیه دستگاه های معمولی داشته باشد.

اما اکنون این تبلت جدید iPad که به زودی وارد بازار می شود با تغییرات بزرگی همراه خواهد بود که نحوه ی استفاده از این دستگاه را تغییر خواهد داد.

سایت onleaks تصویری از درگاه نور iPad گذاشته است که به نظر می رسد رابط هوشمند قسمت پشتی این دستگاه جابجا شده است. محل جدید این رابط پشت دستگاه است و درست در مرکز قرار دارد که دسترسی و امکان استفاده از آن را آسان می کند. این رابط هوشمند از سال ۲۰۱۵ به روی iPad قرار گرفت و اپل اعلام کرد این رابط آسان ترین راه اتصال دیگر سخت افزارها، از جمله کیبورد به این تبلت می باشد.

اما تاکنون رابط هایی که به شکل سه نقطه در یک ردیف بودند، در کناره دستگاه قرار می گرفتند. به عنوان مثال وقتی کاربران یکی از لوازم جانبی مانند کیبورد را به تبلت خود وصل می کردند، زاویه دید کاملی به صفحه ی تبلت داشتند.

البته این تغییر محل رابط می تواند نشان دهنده ی برنامه ریزی اپل برای استفاده کاربران از جهت های مختلف صفحه ی تبلت باشد.

 

شایان ذکر است که احتمالا این رابط هوشمند CAD به همان شکلی خواهد بود که iPad های قبلی بودند.

می توان اینطور تصور کرد که اپل در صدد برنامه ریزی برای تغییر پورت اتصال کامپیوتر است و احتمالا هنوز طراحی محصول نهایی به پایان نرسیده است.

اگر محل قرارگیری رابط هوشمند جابجا شده است می توان اینطور پیش بینی کرد که کاربران اپل که اکنون از لوازم جانبی مانند کیبورد برای تبلت های خود استفاده می کنند، احتمالا مجبور شوند مدل های جدیدی برای تبلت خود خریداری نمایند که امکان اتصال به مدل ۲۰۱۸ را نیز داشته باشد.

به نظر می رسد شایعاتی که در مورد طراحی کیبورد جدید iPad به گوش می رسد چندان صحیح نباشد.

این مسئله فرصتی برای غول تکنولوژی(شرکت اپل) ایجاد می کند تا ارتباطات سخت افزاری خود را تغییر دهد.

به نظر می رسد iPad های جدید ۲۰۱۸ به دنبال  تغییر طراحی های اخیر اپل هستند. پیشگامان بتا پیش از سپتامبر برای IOS ۱۲ ابزار جدیدی طراحی کرده اند و عکس هایی از AvatarKit جدید و کاربرد آن در تبلت به اشتراک گذاشته اند.

تصویر جدید نشان می دهد رابط هوشمند اپل جابجا شده است

 این تصویر به کیبورد جدید iPad اشاره دارد که در جهت افقی مورد استفاده قرار می گیرد

 این تصویر به کیبورد جدید iPad اشاره دارد که در جهت افقی مورد استفاده قرار می گیرد

طراح IOS گیلهرم رامبو اخیرا ویدئویی از iPad منتشر کرده است که در آن طراحی جدید تشخیص چهره دیده می شود و نشان می دهد قفل گشای آن بزرگتر شده است.

او در توئیتی گفته است:

رابط کاربردی تنظیمات تشخیص چهره نهایتا به روی iPad قرار خواهد گرفت.

منبع: express.co.uk

شرکت TSMC از کاهش حملات ویروسی و برطرف کردن مشکل تاخیر در ارسال کالاهایش خبر داد!

TSMC، شرکت تولیدکننده محصولات نیمه‌هادی برای آیفون‌های اپل می‌گوید که این محصول، مشکل حملات ویروسی را در این تلفن هوشمند بهبود می‌دهد اما انتظار می‌رود این امر، منجر به تاخیر در ارسال کالا و البته افزایش هزینه‌ها شود.

شرکت TSMC از کاهش حملات ویروسی و برطرف کردن مشکل تاخیر در ارسال کالاهایش خبر داد!

شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی TSMC

شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی TSMC

شرکت صنایع نیمه هادی تایوان (Taiwan Semiconductor Co. Ltd) یا به اختصار TSMC خاطرنشان می‌کند که ۸۰ درصد از ابزارهای تولید تحت تاثیر ویروس روز جمعه، تا روز یکشنبه بهبود یافته‌اند.  شرکت TSMC انتظار دارد تا بازیابی کامل در روز دوشنبه انجام شود.

لازم به ذکر است که این شرکت، جزئیات تأثیر بر اپل یا سایر مشتریان را پیگیری نکرد. شرکت اپل نیز نسبت به این اظهار نظر پاسخ نداد.

شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی، از بروز یک اشتباه در طی نصب نرم افزار برای ابزار جدید که به شبکه کامپیوتری‌اش متصل می‌شود شکایت داشت اما اذعان داشت که این مساله، اطلاعات محرمانه را به خطر نینداخته است. این شرکت می‌گوید که این حادثه، درآمد سه ماهه سوم را تا حدود ۳ درصد کاهش خواهد داد. اما مطمئن است که در سه ماهه چهارم این خسارت جبران خواهد شد.

منبع: abcnews.com


>