گوش به زنگگوش به زنگ

بهترین اپلیکیشن‌ های پیام رسان جایگزین برای تلگرام


طی ساعات گذشته دسترسی به اپلیکیشن پیام رسان تلگرام برای ایرانی ها محدود شده است. هر چند به نظر می‌ رسد این محدودیت موقتی باشد و در روزهای آینده دوباره امکان دسترسی به آن برای کاربران فراهم شود.

با اپلیکیشن های جایگزین تلگرام آشنا شوید.jpg

با اپلیکیشن های جایگزین تلگرام آشنا شوید

به هر حال با توجه به اینکه وضعیت فیلترینگ تلگرام فعلا در هاله ای از ابهام قرار دارد، بد نیست با برخی از اپلیکیشن های جایگزین‌ تلگرام که از نظر امکانات و امنیت با این اپلیکیشن رقابت دارند آشنا شویم.

لاین(Line)

در گذشته اپلیکیشن پیام رسان لاین، میان بسیاری از کاربران ایرانی محبوب بود، اما با فیلتر شدن وایبر و هجوم کاربران به سمت تلگرام، این پیام رسان به مرور فراموش شد. در شرایط فعلی لاین با امکانات خوبش می تواند جایگزینی ایده آل برای تلگرام باشد.

سیگنال(Signal)

پیام رسان سیگنال امکانات زیادی ندارد، اما از نظر امنیتی یکی از نیرومندترین پیام رسان ها می باشد. تا به حال گزارشی در مورد هک شدن یا سوء استفاده اطلاعاتی از سیگنال منتشر نشده است.

هایک(Hike)

پیام رسان هایک در بین کاربران ایرانی زیاد شناخته شده نیست اما به هر حال می تواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد. با هایک می توان گروه های ۱۰۰۰ نفره ساخت، هر چند که امکان برقراری تماس صوتی در آن وجود ندارد.

الو(Allo)

کاربران با پیام رسان اختصاصی گوگل امکان ساخت گروه های ۲۵۶ نفره را دارند و کلیه پیام ها در این اپلیکیشن با الگوریتم های رمزنگاری محافظت می شوند. البته پیام رسان الو مثل تلگرام امکان ساخت کانال را به کاربر نمی دهد، اما بجای آن می توان از مزایای دستیار هوشمند گوگل (گوگل اسیستنت) برخوردار شد.

آی مسیج(iMessage)

کاربران تلفن های هوشمند کمپانی اپل می توانند از آی مسیج برای ارسال سریع پیام ها استفاده کنند. خبر خوب اینکه اپراتورهای تلفن همراه کشور به تازگی امکان فعال سازی آی مسیج را برای کاربران ایرانی مهیا کرده اند.

پیام رسان سروش

همواره حفظ حریم خصوصی در اپلیکیشن های پیام رسان ایرانی موضوع بحث برانگیزی برای کاربران ایرانی بوده است. با این وجود پیام رسان های ایرانی طی سال های اخیر پا به پای رقبای خارجی پیشرفت کرده اند و به خاطر تاثیرپذیری از پیام رسان تلگرام، شباهت های بسیاری با آن دارند.

پیام رسان سروش علاوه بر امکان چت فردی و گروهی، امکانات دیگری همچون تماس صوتی، ایجاد کانال‌، پرداخت قبض، خرید شارژ و انتقال پول را به کاربراش ارائه می دهد.

پیام رسان آی گپ

اگر هنوز از بابت امنیت پیام رسان های ایرانی نگران هستید، پیام رسان آی گپ شاید نظرتان را تغییر دهد. این پیام رسان یکی از معدود پیام رسان های ایرانیست که به طور کامل رمزنگاری شده و مهمترین ویژگی اش امنیت آن است.

در آخر پیام رسان های "بله"، "بیسفون"، "پلاس" و "گپ"، دیگر اپلیکیشن های ایرانی هستند که می توان آن ها را بجای تلگرام بکار برد.