گوش به زنگگوش به زنگ

پیشرفت IOT به BIOT از هک شدن بلاکچین جلوگیری می کند


نوآوری های امروز، به زیرساخت های موجود برای دستگاه های تلفن همراه بستگی دارد که اکثر شرکت ها تنها چند کلیک از میلیاردها مصرف را انجام می دهند. یکی از آن ها،  اینترنت چیزها (IoT) است که شامل اضافه کردن سنسورهای هوشمند به دستگاه ها می شود تا کاربران بتوانند چیزهایی مانند پرسش از  Alexa Amazon را برای خاموش کردن چراغ یا سفارش پیتزا انجام دهند.

پیشرفت IOT به BIOT و جلوگیری از هک شدن بلوکچین.jpg

اما Blockchain یکی از فن آوری های داغ پایه برای ارزهای دیجیتال، می تواند دستگاه های IoT را حتی مفید تر کند. این یک رکورد دیجیتالی در صدها یا هزاران کامپیوتر ایجاد می کند، که به طور چشمگیری خطر هک شدن را کاهش می دهد.

ترکیب IoT با بلوکچین- یا BIoT-ushers در کل مجموعه ای از سرویس ها و کسب و کارهای جدید است. به عنوان مثال، BIoT  می تواند برای ردیابی حمل و نقل داروها و ایجاد شهرهای هوشمند استفاده شود که در آن به سیستم گرمایشی متصل میشود و باعث بهینه شدن مصرف سوخت میشود و یا با اتصال به چراغ های راهنما میتواند باعث کاهش و کنترل ترافیک در ساعات شلوغی باشد.

در سال ۲۰۱۸، شرکت ها شروع به استفاده از رابط برنامه نویسی یا نرم افزار مورد استفاده برای اتصال پایگاه های مختلف و خدمات کامپیوتری می کنند. هنگامی که تولید کنندگان، خرده فروشان، تنظیم کننده ها و شرکت های حمل و نقل، داده های زمان واقعی از سنسورهای تعبیه شده در محصولات، کامیون ها و کشتی ها را می گیرند، هر کس در زنجیره توزیع می تواند از بینش هایی که قبلا قادر به دریافت آن نبود، سود ببرد. با BIoT، شرکت ها و مصرف کنندگان نیز می توانند اطمینان دهند که ارزشمندترین داده های آنها در blockchain نمی تواند هک شود.

منبع: http://fortune.com