گوش به زنگگوش به زنگ

برند استیو جابز ایتالیایی است!


در سال 2012 یک کمپانی ایتالیایی توسط برادران وینچنزو آغاز به کار کرد و جیاکومو بارباتو حق استفاده از نام نماد تکنولوژی(استیو جابز) و لوگویی شدیدا شبیه به لوگوی اپل را به دست آورد. تنها دو سال بعد در سال 2014 تصمیم اداره مالکیت فکری اتحادیه اروپا در مورد این برند اتخاذ شد.

برند ایتالیایی استیو جابز، اکنون در زمینه پوشاک فعالیت می کند.jpg

برند ایتالیایی استیو جابز، اکنون در زمینه پوشاک فعالیت می کند

برادران وینچنزو در سال ۲۰۱۲ هنگام راه اندازی یک کمپانی پوشاک تصمیم گرفتند از نام استیو جابز استفاده کنند. آن ها متوجه شوند که اپل هرگز نام استیو جابز را بعنوان نماد تجاری بکار نبرده است. لوگوی طراحی شده آنان، حرف J است که در بالای آن برگی مانند سیبِ کمپانی اپل وجود دارد. همچنین وجود یک برش نیمه دایره ای در یک طرف آن،  باعث شده به طور قابل توجهی مانند سیبِ اپل به نظر برسد.

کمپانی اپل بر اساس شباهت لوگوها شکایتی را تنظیم کرد. اما تصمیم دادگاه بر اساس یک سوال نسبتا عجیب بود: آیا حرف J خوراکی است؟ پاسخ آن ها منفی بود و بنابراین تصمیم براین شد که لوگوی اپل توسط مالکان برند استیو جابز مورد کپی برداری قرار نگرفته است.

به نظر می رسد در کشور ایتالیا، ایجاد شرکت های پوشاک که به مردم احترام می گذارند در حالی که هیچ ارتباطی با آنها ندارند، یک سرگرمی های ملی باشد. همچنین در این کشور یک شرکت لباس به نام فرانکلین و مارشال وجود دارد که البته این برند همنام یک دانشکده در پنسیلوانیا است.

در حال حاضر، استیو جابز ایتالیایی! تنها قصد تولید پوشاک و متعلقات لباس را دارد، اما طبق گفته های صاحبان این برند، هدف اصلی آن ها در آینده تولید لوازم الکترونیکی است.