گوش به زنگگوش به زنگ

سه ارز مجازی برتر سال 2018


بدون شک سال 2017 سال بیت کوین بود. در این سال برای اولین بار ارزش یک ارز دیجیتال به پنج رقم رسید و باعث ایجاد موجی از آگاهی در مورد بیت کوین شد. حتی مالکان صندوق های سرمایه گذاری، بر روی بیت کوین سرمایه گذاری های عظیمی کرده اند و ظهور آینده بیت کوین موجب شده تا تجارت ارزهای دیجیتال به جریان اصلی دنیای مالی بدل شود.

ارزهای دیجیتال ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین در سال ۲۰۱۸ رشد خواهند کرد.jpg

ارزهای دیجیتال ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین در سال ۲۰۱۸ رشد خواهند کرد

با این حال، بیت کوین تنها یکی از معروفترین ارزهای مجازی در حال رشد است و مردم شدیدا به دنبال آن هستند تا جایگاه آینده این صنعت را درک کنند. سه ارز دیجیتال زیر به دلیل بازدهی قوی خود در سال گذشته، بسیار مشهور شده اند. این ارزها میان نوآوری و شناخت سرمایه گذاران تعادل خوبی ایجاد می کنند که این امر می تواند منجر به بهبود عملکردشان در سال ۲۰۱۸ شود.

  • ریپل(Ripple)

قیمت ریپل در آخرین روز از سال ۲۰۱۷: ۱/۹۶ دلار

بهره در سال ۲۰۱۷: ۳۵۰۰۰ درصد

  • بیت کوین کش(Bitcoin cash)

قیمت بیت کوین کش در آخرین روز از سال ۲۰۱۷: ۲/۳۷۹ دلار

بهره در سال ۲۰۱۷: ۸۴۰ درصد

  • لایت کوین(Litecoin)

قیمت لایت کوین در آخرین روز از سال ۲۰۱۷: ۲۲۴ دلار

بهره در سال ۲۰۱۷: ۵۳۰۰ درصد

ریپل

اخیرا ریپل از نظر ارزش کل پایه معاملاتی، به دومین ارز رمزنگاری شده ارزشمند تبدیل شده است. این صعود نشان دهنده هدف ریپل برای اعمال تکنولوژی بلاکچین در صنعت مالی است. در حال حاضر، ریپل برای استفاده از فناوری خود، شرکای تجاری را در صنعت بانکداری جذب کرده است. اخیرا اعلام شده که در سال گذشته شرکت آمریکایی اکسپرس(NYSE: AXP) در پرداخت های برون مرزی از ریپل استفاده می کند. در طول چند سال گذشته چند بانک جهانی هم ریپل را آزمایش کرده اند.

بزرگترین مزیت ریپل این است که علیرغم دستاوردهای عظیم آن در سال ۲۰۱۷، دارای پایین ترین قیمت در میان ارزهای مجازی اصلی است. این امر به افرادی که تازه با این فضا آشنا شده اند کمک می کند تا امیدوار باشند که ارزش ریپل در نهایت به سطوح عالی مانند قیمت بیت کوین برسد. اکنون بیش از ۳۸ میلیارد ریپل در مقایسه با کمتر از ۱۷ میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد. حتی در چند روز اول سال ۲۰۱۸، ریپل به بهره بیش از ۳۵ درصد دست یافته است.

بیت کوین کش

ارز مجازی بیت کوین کش در ماه اگوست ایجاد شد، بنابراین مدت زمان لازم برای ثبت بهره وری آن مانند همتایان دیگرش وجود نداشته است. بوجود آمدن بیت کوین کش ناشی از  تصمیمی بود که در جامعه بیت کوین گرفته شد مبنی بر این که این ارز مجازی پیشرو را به دو بخش تقسیم کنند. بسیاری از اعضای شبکه بیت کوین به دنبال ایجاد تغییراتی برای سرعت بخشیدن به ظرفیت پردازش تراکنش ها بودند، در حالی که برخی دیگر به دنبال اجتناب از تغییرات بزرگ بوده و تمایل داشتند به جای آن از بلاکچین های بزرگتری استفاده کنند. نتیجه این بود که بیت کوین به روزرسانی شود، در حالی که بیت کوین کش با همان بلاکچین به روز نشده، باقی بماند.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین کش فقط یک بخش کوچکی از معاملات بیت کوین است. با این حال، برخی از کارشناسان استدلال می کنند که بیت کوین کش حداقل به اندازه همنام خود جذاب است و تقاضای بیت کوین کش در حال نزدیک شدن به بیت کوین است.

لایت کوین

لایت کوین نیز ریشه های مشترکی با بیت کوین دارد. لایت کوین در سال ۲۰۱۱ به عنوان انشعابی از بیت کوین ایجاد شد. این دو ارز مجازی هدف مشترک تسهیل پرداخت ها را دارند و هر دوی آن ها دارای تعداد محدودی سکه برای عملیات تولید بیت کوین(Mining) هستند. با این حال لایت کوین در مورد اتخاذ ویژگی های خاص جذاب، مانند افزایش سرعت پردازش تراکنش ها بهبود یافته است.

چند سال قبل چارلی لی پروژه ای را آغاز کرد که نهایتا منجر به ایجاد لایت کوین شد. قیمت پایین لایت کوین باعث می شود در مقایسه با بیت کوین قابل دسترس تر باشد که این امر در آینده می تواند سرمایه گذاران را به سود بیشتری نسبت به بیت کوین برساند.

نوسان بازار ارزهای مجازی در سال ۲۰۱۸

در نهایت تمام این ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، شاهد نوسانات قیمت زیادی خواهند بود. پس از فراز و فرودهای گسترده در سال ۲۰۱۷، شانس تصحیح هر یک از این ارزهای مجازی بسیار زیاد است. با این حال طبق استدلال کلی صاحب نظران بلاکچین، روند صعودی ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین در سال ۲۰۱۸ و بعد از آن ادامه خواهد یافت.