تبلیغات در تلکسیران

سه ارز مجازی برتر سال 2018

بدون شک سال 2017 سال بیت کوین بود. در این سال برای اولین بار ارزش یک ارز دیجیتال به پنج رقم رسید و باعث ایجاد موجی از آگاهی در مورد بیت کوین شد. حتی مالکان صندوق های سرمایه گذاری، بر روی بیت کوین سرمایه گذاری های عظیمی کرده اند و ظهور آینده بیت کوین موجب شده تا تجارت ارزهای دیجیتال به جریان اصلی دنیای مالی بدل شود.

سه ارز مجازی برتر سال 2018

ارزهای دیجیتال ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین در سال ۲۰۱۸ رشد خواهند کرد.jpg

ارزهای دیجیتال ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین در سال ۲۰۱۸ رشد خواهند کرد

با این حال، بیت کوین تنها یکی از معروفترین ارزهای مجازی در حال رشد است و مردم شدیدا به دنبال آن هستند تا جایگاه آینده این صنعت را درک کنند. سه ارز دیجیتال زیر به دلیل بازدهی قوی خود در سال گذشته، بسیار مشهور شده اند. این ارزها میان نوآوری و شناخت سرمایه گذاران تعادل خوبی ایجاد می کنند که این امر می تواند منجر به بهبود عملکردشان در سال ۲۰۱۸ شود.

  • ریپل(Ripple)

قیمت ریپل در آخرین روز از سال ۲۰۱۷: ۱/۹۶ دلار

بهره در سال ۲۰۱۷: ۳۵۰۰۰ درصد

  • بیت کوین کش(Bitcoin cash)

قیمت بیت کوین کش در آخرین روز از سال ۲۰۱۷: ۲/۳۷۹ دلار

بهره در سال ۲۰۱۷: ۸۴۰ درصد

  • لایت کوین(Litecoin)

قیمت لایت کوین در آخرین روز از سال ۲۰۱۷: ۲۲۴ دلار

بهره در سال ۲۰۱۷: ۵۳۰۰ درصد

ریپل

اخیرا ریپل از نظر ارزش کل پایه معاملاتی، به دومین ارز رمزنگاری شده ارزشمند تبدیل شده است. این صعود نشان دهنده هدف ریپل برای اعمال تکنولوژی بلاکچین در صنعت مالی است. در حال حاضر، ریپل برای استفاده از فناوری خود، شرکای تجاری را در صنعت بانکداری جذب کرده است. اخیرا اعلام شده که در سال گذشته شرکت آمریکایی اکسپرس(NYSE: AXP) در پرداخت های برون مرزی از ریپل استفاده می کند. در طول چند سال گذشته چند بانک جهانی هم ریپل را آزمایش کرده اند.

بزرگترین مزیت ریپل این است که علیرغم دستاوردهای عظیم آن در سال ۲۰۱۷، دارای پایین ترین قیمت در میان ارزهای مجازی اصلی است. این امر به افرادی که تازه با این فضا آشنا شده اند کمک می کند تا امیدوار باشند که ارزش ریپل در نهایت به سطوح عالی مانند قیمت بیت کوین برسد. اکنون بیش از ۳۸ میلیارد ریپل در مقایسه با کمتر از ۱۷ میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد. حتی در چند روز اول سال ۲۰۱۸، ریپل به بهره بیش از ۳۵ درصد دست یافته است.

بیت کوین کش

ارز مجازی بیت کوین کش در ماه اگوست ایجاد شد، بنابراین مدت زمان لازم برای ثبت بهره وری آن مانند همتایان دیگرش وجود نداشته است. بوجود آمدن بیت کوین کش ناشی از  تصمیمی بود که در جامعه بیت کوین گرفته شد مبنی بر این که این ارز مجازی پیشرو را به دو بخش تقسیم کنند. بسیاری از اعضای شبکه بیت کوین به دنبال ایجاد تغییراتی برای سرعت بخشیدن به ظرفیت پردازش تراکنش ها بودند، در حالی که برخی دیگر به دنبال اجتناب از تغییرات بزرگ بوده و تمایل داشتند به جای آن از بلاکچین های بزرگتری استفاده کنند. نتیجه این بود که بیت کوین به روزرسانی شود، در حالی که بیت کوین کش با همان بلاکچین به روز نشده، باقی بماند.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین کش فقط یک بخش کوچکی از معاملات بیت کوین است. با این حال، برخی از کارشناسان استدلال می کنند که بیت کوین کش حداقل به اندازه همنام خود جذاب است و تقاضای بیت کوین کش در حال نزدیک شدن به بیت کوین است.

لایت کوین

لایت کوین نیز ریشه های مشترکی با بیت کوین دارد. لایت کوین در سال ۲۰۱۱ به عنوان انشعابی از بیت کوین ایجاد شد. این دو ارز مجازی هدف مشترک تسهیل پرداخت ها را دارند و هر دوی آن ها دارای تعداد محدودی سکه برای عملیات تولید بیت کوین(Mining) هستند. با این حال لایت کوین در مورد اتخاذ ویژگی های خاص جذاب، مانند افزایش سرعت پردازش تراکنش ها بهبود یافته است.

چند سال قبل چارلی لی پروژه ای را آغاز کرد که نهایتا منجر به ایجاد لایت کوین شد. قیمت پایین لایت کوین باعث می شود در مقایسه با بیت کوین قابل دسترس تر باشد که این امر در آینده می تواند سرمایه گذاران را به سود بیشتری نسبت به بیت کوین برساند.

نوسان بازار ارزهای مجازی در سال ۲۰۱۸

در نهایت تمام این ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، شاهد نوسانات قیمت زیادی خواهند بود. پس از فراز و فرودهای گسترده در سال ۲۰۱۷، شانس تصحیح هر یک از این ارزهای مجازی بسیار زیاد است. با این حال طبق استدلال کلی صاحب نظران بلاکچین، روند صعودی ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین در سال ۲۰۱۸ و بعد از آن ادامه خواهد یافت.

شروع مجددا خطوط مونتاژ داخلی تویوتا موتور پس از زلزله ژاپن

شرکت تویوتا موتور خبر داده است که تمام عملیات مونتاژ داخلی این شرکت، از روز پنجشنبه مجددا از سر گرفته خواهد شد. پس از زلزله هفته گذشته در ژاپن، حالا کارخانه جدیدی در هوکایدو تاسیس شده تا تویوتا موتور به فعالیت خود در آن ادامه دهد.

شروع مجددا خطوط مونتاژ داخلی تویوتا موتور پس از زلزله ژاپن

تویوتا موتور

بازدیدکنندگان حاضر در هشتاد و هشتمین نمایشگاه بین المللی موتور ژنو، ماشین های تویونا موتور را تماشا می‌کنند - سوییس ۲۰۱۸

یکی از سخنگویان شرکت تویوتا موتور توضیح داده است که از روز پنجشنبه بخشی از تولیدات در کارخانه‌ای در نزدیکی مرکز مدیریت آیچی مجددا آغاز می‌شود.

شرکت خودروسازی تویوتا موتور روز دوشنبه از ۱۸ کارخانه خود، تولید در ۱۶ کارخانه این شرکت را متوقف کرد؛ این توقف در تولید و انتقال به کارخانه‌ای در هوکایدو، تاثیرِ خود را بر زنجیره عرضه محصولات تویوتا موتور گذاشت و این مکان را تبدیل به تامین‌کننده و عرضه‌کنندگان محصولات در داخل و خارج از کشور کرد.

 

بیشتر بخوانید:

تویوتا موتور اعلام کرد که پس از زلزله ۶.۷ ریشتری در شمالی‌ترین جزیره ژاپن با تلفات ۴۴ نفر و صدها زخمی، تولیدات خود را از سر می‌گیرد. هوکایدو قطعاتی چون گیربکس وسایل نقلیه بنزینی را تولید می‌کند، همچنین قطعات کشتیرانی در مدل‌های کورولا، RAV۴ SUV  و لکسوس NX  و RX SUV را برای مصرف داخلی و فروش به دیگر کشورها تولید می‌کند.

منبع:  reuters.com

چرا استارت آپ‌ها سیلیکون ولی را ترک می‌کنند؟

یکی از توصیف‌های رایج درباره زندگی در سیلیکون ولی(Silicon Valley)، پایتخت فناوری آمریکا که بر اقتصاد، بازار بورس و فرهنگ جهانی تاثیر عظیمی داشته، این است: «مثل فلورانس در دوران رنسانس». این منطقه کوچک، محل تولد و خانه 5 شرکت غول آسای جهان است از جمله اپل، فیسوک، گوگل و نتفلیکس. اقتصاد این منطقه، بالاتر از عربستان سعودی و سوئیس قرار دارد و نوزدهمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود.

چرا استارت آپ‌ها سیلیکون ولی را ترک می‌کنند؟

چرا استارت آپ‌ها سیلیکون ولی را ترک می‌کنند؟

چرا استارت آپ‌ها سیلیکون ولی را ترک می‌کنند؟

اما شواهد نشان می‌دهد که چیزی درحال تغییر است. سال گذشته، آمریکایی بیشتری سان فرانسیسکو را ترک کردند نسبت به کسانی که به این ایالت وارد شدند. بر اساس یک پیمایش جدید، ۴۶ درصد از پاسخگویان گفته‌اند که برنامه‌شان، ترک این منطقه تا چند سال آینده است؛ ۳۴ درصد بیش از سال ۲۰۱۶. استارت آپ‌های بسیاری دارند به مکان‌های دیگری منتقل می‌شوند و این جریان، نامی هم پیدا کرده: «خروج از سیلیکون ولی».

در سال ۲۰۱۳ سرمایه‌گذاران، نصف پول خود را در مکان‌هایی خارج از این منطقه سرمایه‌گذاری کردند که امسال ممکن است با بخش بیشتری از دارایی‌های خود این کار را بکنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

چرا از سیلیکون ولی خارج می‌شوند؟

عوامل و دلایل متعددی را می‌توان برای این تغییر و جا به جایی پیدا کرد اما یکی از اصلی‌ترین دلایل، هزینه زندگی در این منطقه است که یکی از گران‌ترین‌ها در سطح جهان بشمار می‌آید. یک جوان برای به راه انداختن استارت آپ خود در سیلیکون ولی(یا منطقه بِی) باید ۴ برابر بیش از دیگر شهرهای جدیدِ آمریکا هزینه کند.

استارت‌ آپ‌های جدید که در زمینه فناوری&zwnj های نوینی از محاسبات کوانتومی گرفته تا زیست‌شناسی مصنوعی، غالبا به پول‌های نقد خود بیشتر نیازمند هستند که با زندگی و کار در سیلیکون ولی، بخش زیادی از نقدینگی از دست می‌رود. علاوه بر این، ترافیک شدید، انبوه سرنگ‌های مصرف‌شده، و نابرابری شوکه کننده، از عوامل دیگر ترک این منطقه هستند.

 

اما این استارت آپ‌ها و سرمایه‌گذاران کجا می‌روند؟

معمولا جایگزین‌های سیلیکون ولی، میامی فورت در آمریکا است. نیویورک به پاتوق استارت آپ&zwnj های رسانه‌ای تبدیل شده، لندن به مکان محبوب فناوری‌های مالی تبدیل شده، و شرکت‌های سخت افزاری غالبا شنزن چین را انتخاب کرده‌اند. اگرچه هیچکدام از این مکان‌ها به تنهایی به پای سیلیکون ولی نمی‌رسند اما این جریان باعث شده تا نوآوری، در بخش‌های بیشتری از جهان توزیع شود.

اگر ایده‌های نو، در مکان‌های بیشتری بدرخشند، باید از این اتفاق استقبال کرد چراکه سرمایه، در سطح وسیع‌تری در دسترس نوآوران قرار می‌گیرد و سرمایه‌گذاران، فقط یک راست به کالیفرنیا سفر نمی‌کنند بلکه دیگر مناطق جهان را هم می‌پیمایند. حتی شاید، توزیع بیشتر ثروت و کاهش انباشت سرمایه، یکی از نتایج این تغییر و تحولات باشد.

منبع: Economist.com

نوسانات سودآور، سکوی پرتاب شرکت لنوو

گروه لنوو، سازنده رایانه‌های شخصی چینی در سه ماهه اول دسامبر، نوساناتی در زمینه سوددهی داشت که این امر منجر به افزایش سریع درآمد این شرکت شد.

نوسانات سودآور، سکوی پرتاب شرکت لنوو

لوگوی لنوو

لوگوی لنوو

لنوو(Lenovo) در طی سه ماه، در ماه ژوئن به سود خالصی بالغ بر ۷۷ میلیون دلار دست یافت. این عدد، قابل‌مقایسه با کاهش سود ۷۲.۳ میلیون دلاری یک سال قبل در همین زمان است که این شرکت با هزینه‌ای بالاتر و کمبود اجزاء روبرو شده بود.

این سودآوری از میانگین تخمین ۵۹.۳۷ میلیون دلاری ارائه شده از شش تحلیلگر تحت نظارت I / B / E / S  توماس رویتر پیشی گرفت. درآمد آن ها نیز در سه ماهه دوم به رشدی دو رقمی رسید.

یانگ یوانکینگ، رئیس شرکت لنوو، اذعان داشت:

این گروه، به کسب و کار اصلی‌اش در زمینه رایانه‌های شخصی اعتماد کامل داشته و تصمیم دارد بدون اینکه به سودآوری‌اش صدمه‌ای وارد شود، به درآمد بیشتری در این بازار دست پیدا کند.

لازم به ذکر است که سهام لنوو در سه ماهه اول سال جاری ۳.۴ درصد رشد داشته است.

 

منبع: reuters.com

«اوبر» و امید واهی به اقتصاد مشارکتی

اوبر اگرچه خود را بعنوان راه کسب درآمد بیشتر برای رانندگان و نزدیک کردن آن‌ها به رویاهایشان معرفی کرد اما در واقعیت باعث شد که اکثر رانندگان نیویورک تمام وقت کار کنند.

«اوبر» و امید واهی به اقتصاد مشارکتی

«اوبر» و امید واهی به اقتصاد مشارکتی

«اوبر» و امید واهی به اقتصاد مشارکتی

مدت زیادی نمی‌گذرد از زمانی که نام یک استارت آپ جدید، مدرسه شگفت‌انگیز(Wonderschool ) مطرح شده است که در وبسایتش، خود را یک «شبکه‌ای از برنامه‌های آموزش پیش‌دبستانی درمنزل برای کودکان» معرفی می‌کند. شبکه‌ای که تاکنون در سان فرانسیسکو، لس آنجلس و نیویورک دایر شده و با سرمایه هنگفتی که دارد قرار است معلم‌های بااستعداد را از دست نهادهای کاریابی نجات دهد و آن‌ها را بر وزن کارآفرینان(Enterpreneurs)، تبدیل به «آموزش‌آفرینان» (Edupreneurs) کند.

چند نفر فریب این ایده را خواهند خورد؟

تصویب قانون جدید در شورای شهر نیویورک در روز چهارشنبه نشان می‌دهد که پیش از این، شرکت‌هایی چون اوبر و دیگر شرکت‌های خدمات حمل و نقل دارای چه قدرت غیرقابل کنترلی بودند و وعده اقتصاد مشارکتی  تاچه حد اشتباه بوده است. شرکت اوبر از ابتدا، از این جهت برای رانندگان جذاب بود که قرار بود با سهیم کردن آن‌ها در شرکت، فرصت کنند تا زمان بیشتری برای خود داشته باشند و بتوانند کارهایی را که واقعا دوست دارند انجام دهند؛ قطعا کارهایی غیر از اشتغال تمام‌وقت به رساندن افراد به مقصدهایشان.

در مجموعه تبلیغات اوبر، که برخی از آن‌ها هم در مراسم جایزه گرمی امسال نمایش داده شد، نامزدهای دریافت جایزه را در ماشین و درحال گپ زدن با رانندگان اوبر نشان می‌دهند که خودشان هم یا خواننده و یا تهیه‌کننده هستند. در تبلیغات دیگر، رانندگانی را به ما معرفی می‌کنند که درعین حال، فرصت انجام پرستاری یا کارهای دیگر را هم دارند.

واقعیت اما ظاهرا متفاوت است. تحقیقی که ماه گذشته در مجله اکونومیست منتشر شد نشان داد که در شهر نیویورک، بزرگ‌ترین بازار داخلی اوبر، نزدیک به دو سوم رانندگان بصورت تمام‌وقت کار می‌کنند و هیچ شغل دیگری ندارند. ۸۰ درصد آنان برای گذران زندگی خود ماشین خریدند و بسیاری از آنان، پول کمی بدست می‌آورند و درحال پرداخت قرض‌ها و قسط‌هایشان هستند.

از هر ۱۰ راننده، ۹ نفر مهاجر هستند و تقریبا ۵۴ درصد آنان، مسئول تامین مالی خانواده‌هایشان هستند. این پژوهش همچنین نشان داد که بطور کلی در نیویورک، تعداد رانندگان شرکت‌های حمل و نقل جدید، ۱۰ برابر بیشتر از شاغلان یقه آبی (کارگران و کارمندان دست پایین) افزایش پیدا کرده است.

هدف یکی از لوایحی که در شورای شهر تصویب شد، تسهیل و بهبود وضعیت مالی رانندگان اوبر، لیفت و دیگر شرکت‌های مشابه بود. به این ترتیب برای رانندگان، رقم ۱۷ دلار بعنوان حداقل دستمزد با احتساب هزینه‌ها درنظر گرفته شد که به معنای افزایش ۲۲ درصدی در درآمد آنان است.

با اینحال موضوع مربوط به رانندگان نیویورک را باید با قرار دادن در زمینه کلی‌ترِ اقتصاد این شهر درنظر گرفت که در آن، یک سوم درآمد صرف هزینه اجاره مسکن می‌شود.

بخش مهم دیگر لایحه شورای شهر، متوقف کردن یکسال? اضافه شدنِ رانندگان جدید به این شرکت‌ها هستند که درحال حاضر به حدود ۱۰۰ هزار خودرو، با افزایش ۳۷ هزارتایی از سال ۲۰۱۵ رسیده است.

با گسترش نرم افزارها و برنامه‌های حمل و نقل، بسیاری از رانندگان قراردادی تاکسی‌های زردرنگ، به فقر نزدیک شده‌اند. ۶ راننده حرفه‌ای و باسابقه طی ماه‌های گذشته خودکشی کردند و اخیرا هم عبدالصالح، جسد مهاجر یمنی در آپارتمانش در بروکلین پیدا شد. او ماه‌ها برای پرداخت تاکسی اجاره‌ای خود تلاش می‌کرد.

با همه این توضیحات، اگر بنابر گفته شرکت اوبر، احتمال افزایش قیمت خدمات حمل و نقل اینترنتی وجود داشته باشد شاید در آنصورت رانندگان تاکسی هم کمی امکان و قدرت رقابت با این اپلیکیشن‌ها را بیابند.

منبع: nytimes.com

مک لارن قصد دارد خودروی الکتریکی تولید کند

شرکت مک لارن قصد دارد تا سیستم حمل و نقل برقی راه اندازی کند. شرکت مک لارن قصد دارد تا سیستم حمل و نقل برقی راه اندازی کند. این شرکت خودروسازی انگلیسی در حال انجام تحقیقات اولیه درباره وسایل نقلیه تمام الکتریک وساخت خودروی الکتریکی است که می‌تواند تا سال 2025 عرضه شوند.

مک لارن قصد دارد خودروی الکتریکی تولید کند

ساخت خودروی تمام الکتریکی در شرکت مک لارن

ساخت خودروی تمام الکتریکی در شرکت مک لارن

البته این بخشی از برنامه پیچیده برای تبدیل خوردو‌های اسپرت و نیز سوپر ماشین‌های مک لارن به خودرو‌ی هیبریدی است و این در حالی است که صنعت خودرو سازی در سرتاسر جهان در حال بالا بردن استاندارد‌های خود است.

 ماه گذشته، مدیر عامل شرکت مک لارن مارک فلویت در گفتگو با خبرنگار استاف درباره برنامه‌های مربوط به خودرو‌های الکتریکی و نیز توسعه دیدگاه جهانی این شرکت اظهار نظر کرد:

  • چه عاملی شرکت مک لارن را به سمت ساخت خودرو‌ی هیبریدی و تمام الکتریکی سوق داده است؟

چین در زمینه انتشار استاندارد‌های جدید پشتکار زیادی دارد، جهان به سمت این استاندارد‌ها در حال حرکت است و ما باید برای این حرکت آماده باشیم. تنها راهی که ما می‌توانیم با آن بر استاندار‌های جهانی منطبق شویم روآوردن به ساخت خودرو‌های هیبریدی است.  

ما فکر نمی‌کنیم بتوانیم تا سال ۲۰۲۵ این تکنولوژی را ارائه دهیم، ما نمی‌خواهیم از سطح استاندار‌ها پایین‌تر باشیم بلکه می‌خواهیم خودرو&zwj های اسپرت بهتری را به بازار عرضه کنیم. این خودرو‌ها باید به نحوی کار کنند که شارژ خود را خیلی دیر از دست بدهند و زمان شارژ دوباره آن‌ها تنها ۳۰ دقیقه طول بکشد.

  • لامبورگینی وارد بازار کراس اور و SUV شده است، چرا مک لارن این مسیر را دنبال نمی‌کند؟

من مخالف SUVها نیستم اما هدف مک لارن این نیست. کار کردن روی پروژه SUV بسیار پر هزینه است. وقتی ما روی یک محصول کار می‌کنیم این محصول باید سه تست ساده را پشت سر بگذارد: باید برای برند مفید باشد، برای مشتری مفید باشد و اینکه بهترین خودرو در میان کلاس ویژه خود باشد که بتواند ما را به سود مالی برساند.

مسئله دوم این است که ما تکنولوژی مربوط به این کار را نداریم، شاید برای تبدیل رنجر رور یا کاین به یک خودرو بهتر میلیارد‌ها دلار هزینه لازم باشد و مسئله سوم اینکه این کار سود چندانی برای شرکت ندارد، بنابراین جزو اهداف شرکت ما نیست.

 

  • مک لارن جدید را با سیستم هیبریدی بنزین- الکتریک عرضه خواهد کرد. چه انتظاری باید از این ماشین داشته باشیم؟

تعجب همه جهان را برانگیخت، این ماشین با ۹۰۰ اسب بخار قدرت، تعداد زیادی ایرو و رانندگی فوق العاده تحسین برانگیز بود. مدل جدید این ماشین ترکیبی از امتیازات مختلف خواهد بود: رانندگی خوب، کنترل نرم افزاری و تکنولوژی نیروی برق. ما تصمیم داریم یک ماشین سبک وزن با عمل کرد بالا تولید کنیم که برای رانندگی در جاده عالی باشد.

  • سال گذشته شرکت مک لارن ۳۳۰۰ خودرو تولید کرد و قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ سالی ۶۰۰۰ خودرو تولید کند، علت این افزایش چیست؟

ماشین‌های ما همیشه خاص و ویژه هستند، اگر به میزان فروش ما در آمریکا و انگلیس نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید، تنها چیزی که تغییر کرده است این است که بازار‌های جدید زیادی به روی ما باز شده ‌اند، بازار‌هایی که ۱۰ تا ۱۵ سال پیش وجود نداشته‌اند. چند سال پیش که خودرو را عرضه کردیم ۳۸ ماشین از این ماشین را در چین فروختیم، بازاری که به طرز فوق العاده‌ای رشد کرد. افزایش فروش محصولات ما در سایر قسمت‌های آُیا نیز شگفت انگیز است. تایوان یکی از بهترین بازار‌های ماست. تایلند هم همین طور. کره نیز از زمان تاسیس شعبه ما در این کشور بسیار عالی بوده است. ما در حال مطالعه روی بازار‌های هند و روسیه هستیم.

  • آمریکای شمالی بزرگترین بازار مک لارن است، به‌طوریکه ۳۵ درصد از فروش شرکت به این بخش اختصاص دارد، تاثیر تعرفه ۲۵ درصدی پیشنهادی ترامپ برای واردات خودرو چه تاثیری روی مک لارن خواهد داشت؟

درباره تغییر تعرفه‌ها در آمریکای شمالی نگرانی وجود دارد. هدف من انجام تجارت آزاد است. تغییر تعرفه‌ها باعث تغییر کلی بازار خواهد شد و من دوست ندارم اختلالی در کار ما ایجاد شود. در فاز اولیه احتمالا باید به جذب افزایش قیمت مرتبط با تعرفه‌ها بپردازیم که این کار به سود شرکت ما نخواهد بود. باید ببینیم که در ارتباط با سایر رقبا چه اتفاقی می‌افتد، مسلما برخی از افزایش قیمت‌ها باعث تغییر میزان مشتریان خواهد شد.

منبع: autonews.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟