گوش به زنگگوش به زنگ

در آستانه سال 2018: سقوط قیمت بیت کوین در روز کریسمس


در حالی که اخیرا ارزش بیت کوین بی ثبات ترین دوره زمانی اش را سپری می کند، قیمت این ارز دیجیتال در صبح کریسمس روندی نزولی را طی کرد.

نمودار ارزش بیت کوین در طول هفته گذشته در آستانه کریسمس.jpg

نمودار ارزش بیت کوین در طول هفته گذشته در آستانه کریسمس

بنا بر گزارش Markets Insider از ساعت ۱۱:۳۰ صبح(به وقت گرینویچ) روز کریسمس، قیمت بیت کوین به ۱۳،۹۷۵ دلار رسید. در ۲۴ ساعت گذشته ارزش این ارز دیجیتال حدود ۲? کاهش یافته است.

اوایل هفته گذشته ارزش بیت کوین به ۱۹،۸۴۳ دلار رسید که بیشترین قیمت آن در تاریخ این ارز دیجیتال بوده است. پس از آن قیمت بیت کوین دچار افت شدیدی شد. اما قیمت بیت کوین در روز کریسمس کاهش ناچیزی را تجربه کرد.

به طور کلی از روز ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین به اوج رسیده بود تا روز اول کریسمس، ارزش آن حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است. در این روزها قیمت بیت کوین به زیر ۱۱۰۰۰ دلار نیز رسید. سپس قیمت آن دوباره به بالای ۱۵۰۰۰ دلار صعود کرد و از آن زمان به ثباتی نسبی رسیده است.

با وجود این نوسانات اخیر، قیمت بیت کوین به طور کلی افزایش چشمگیری در طول سال داشته است.

با وجود افت قیمت در اواخر ماه دسامبر، هر بیت کوینی که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۷ خریداری شده باشد، اکنون بیش از دوازده برابر گران تر شده است.

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین از اول ژانویه ۲۰۱۷ تا اولین روز کریسمس.jpg

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین از اول ژانویه ۲۰۱۷ تا اولین روز کریسمس

سنجش قیمت این ارز دیجیتال با هر معیار عینی، کار دشواری است و سرمایه گذاران سنتی در این مورد بسیار محتاطانه عمل می کنند.

دیروز Businnes Insider یادداشتی از تحلیلگران سرمایه گذاری منتشر کرد که طبق اظهارات آن ها ممکن است در آینده نه چندان دور بیت کوین عملا بی ارزش شود.

تحلیلگر جیمز فاوست نیز به کمتر شدن تعداد خرده فروشانی که برای مبادله کالاهای واقعی از بیت کوین استفاده می کنند اشاره کرده است.