گوش به زنگگوش به زنگ

اتریوم رکورد جدیدی ثبت کرد


افزایش اخیر قیمت اتریوم همچنان ادامه دارد، به طوری که ارزش این ارز دیجیتال به بالاترین میزان در تاریخ خود رسیده است.

ارزش اتریوم برای اولین بار از ۱۰۰۰ دلار عبور کرد.jpg

ارزش اتریوم برای اولین بار از ۱۰۰۰ دلار عبور کرد

اتریوم که دومین ارز مجازی بزرگ بعد از بیت کوین است، برای اولین بار در روز جمعه از ۱۰۰۰ دلار عبور کرد. این افزایش قیمت ادامه دار بود و در ساعات اولیه روز دوشنبه ارزش اتریوم به ۱۲۰۰ دلار رسید. در ساعت ۴:۴۰ دقیقه صبح دوشنبه به وقت گرینویچ، ارز مجازی اتریوم به قیمت ۴۱/۱۲۶۱ دلار دست یافت و بالاترین میزان ارزش در طول عمرش را تجربه کرد.

این ارز دیجیتال که در آغاز سال ۲۰۱۷ فقط ۱۰ دلار بود، در این مدت مقداری از بهره اش را از دست داد، اما در این روزها خرید و فروش زیادی روی این ارز انجام می شود.

در زمان نگارش این متن، قیمت اتریوم نسبت به دلار ۶.۸? افزایش داشته و به ۱۱۹۱.۹۶ دلار رسیده است.

این تغییرات سریع مربوط به گزارش سه ماهه چهارم عملکرد اتریوم است. همان طور که می دانید اتریوم یک شبکه غیر متمرکز بر پایه بلاکچین می باشد. بر اساس نوشته های یک پست وبلاگی، حجم معاملات انجام شده در شبکه اتریوم دو برابر شده است:

"امروزه بیش از ۱۰ انتقال ارز در هر ثانیه ثانیه صورت می گیرد."

بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت CoinMarketCap.com، افزایش قیمت اخیر اتریوم به معنی این است که این ارز مجازی اکنون دارای یک سرمایه ۱۱۸ میلیارد دلاری است. این میزان برابر با ۱۵? از کل سهم بازار ارزهای مجازی می باشد.

در زمان نگارش مقاله، در بخش های دیگر بازار ارز دیجیتال، ارزش بیت کوین نسبت به دلار ۱.۸? کاهش داشته و قیمت آن به ۱۵۸۷۵.۱۷ دلار رسیده است. ارزش لایت کوین نیز  ۴/۲ ? نسبت به دلار کاهش یافته و قیمتش به ۲۶۴.۱۹ دلار رسیده است.