گوش به زنگگوش به زنگ

با کاربردی ترین افزونه های مرورگر کروم آشنا شوید


مدت زمانی که کاربران در حال گشت و گذار در اینترنت هستند هر ساله افزایش می یابد و مرورگر گوگل کروم در تلاش است راحت ترین و همه جانبه ترین تجربه مرور اینترنت را از آن خود کند. گوگل در جهت رسیدن به این هدف، به توسعه دهندگان این اجازه را می دهد تا افزونه های نرم افزاری کوچکی را به منظور اصلاح و در بیشتر موارد بهبود تجربه مرور اینترنت، عرضه نمایند.

استفاده از افزونه های کروم کار با این مرورگر را تسهیل می کند.jpg

افزونه های کروم باعث راحتی بیشتر در استفاده از مرورگر می شوند

در اینجا افزونه های مهم و بسیار کاربردی را که شاید شما اطلاعاتی در مورد آن ها نداشته باشید معرفی می کنیم.

۱) تاریخچه پیشرفته (Enhanced History):

پیدا کردن صفحه ای که دو هفته پیش در کروم آن را نگاه کردید، با استفاده از ابزارهای پیش فرض بسیار دشوار است. "تاریخچه پیشرفته" شما را از این دردسر نجات خواهد داد!

با استفاده از این افزونه شما می توانید تقریبا هر چیزی را که قبلا در مرورگر کروم با استفاده از URL، عنوان یا کلمه کلیدی جستجو کرده بودید پیدا کنید و پارامترهای اضافی این افزونه، جستجویتان را برای یافتن دقیق چیزی که نیاز دارید آسان تر می کنند. "افزونه تاریخچه پیشرفته" به همان اندازه که گوگل در جست وجو فوق العاده است، در یافتن تاریخچه ها قوی عمل می کند!

۲) افزونه ای برای خواندن مقالات طولانی (TL;DR): 

این افزونه کاربردی راه حلی برای خواندن مقاله های بسیار طولانی در اینترنت است. طرز کار با این افزونه کروم به این صورت است که ابتدا متن مقاله را انتخاب(هایلایت) کرده سپس بر روی آیکون افزونه در قسمت نوار آدرس کروم کلیک می کنیم. خروجی آن یک خلاصه سازمان یافته از کل مقاله است. جالب اینجاست که این قابلیت وجود دارد که بسته به مقدار زمانی که می خواهید صرف خواندن مقاله کنید، می توانید طول خلاصه مقاله را تنظیم نمایید. این روش بسیار خوبی است تا علاوه بر خواندن مقاله های طولانی به طور خلاصه، قسمت های مهم آن را نیز از دست ندهید.

۳) زمان سنج وب (Web Timer):

افزونه "زمان سنج وب" کروم مانند یک شمشیر دولبه است. از طرفی شما داده هایی دریافت می کنید که در مدیریت زمان به شما کمک می کنند، اما در عین حال این داده ها می توانند ناامیدکننده باشند. مثلا ممکن است از خود بپرسید: ”واقعا من دیروز چهار ساعت در سایت یاهو بودم؟“

البته این امکان نیز هست که نام سایت هایی را در "لیست سفید" خود وارد کنید تا مدت زمانی را که در آن ها صرف کرده اید ثبت نشود. همچنین شما می توانید پارامترهای اندازه گیری زمانی را از "امروز" به "میانگین" یا به "مادام العمر" تغییر دهید.

افزونه "زمان سنج وب" را بصورت آزمایشی نصب کنید و شک نکنید که پشیمان نخواهید شد.

۴) افزونه (OneTab):

اگر در کروم تب های زیادی باز کنید، مرورگر به شما هشدار می دهد. مسلما بهترین راه حل بستن تعدادی از این تب ها نخواهد بود. با استفاده از افزونه OneTab می توانید با کلیک بر روی یک دکمه تمام تب های باز شده خود را بصورت یک لیست مشاهده کنید. زمانی که شما بخواهید به یک تب خاص دسترسی داشته باشید، کافی است تنها بر روی نام آن تب کلیک کنید. این امکان نیز وجود دارد تا یک مرتبه تب ها را به حالت قبلی بازگردید و به کارتان ادامه دهید.

امیدواریم با معرفی این افزونه های کاربردی توانسته باشیم سهمی کوچک در بهبود کاربری مرورگر کروم ایفا کنیم.

استفاده از افزونه های کروم کار با این مرورگر را تسهیل می کند.jpg

استفاده از افزونه های کروم کار با این مرورگر را تسهیل می کند