گوش به زنگگوش به زنگ

قابلیت جدید واتساپ باعث سهولت در ارسال پیام های صوتی می شود


واتساپ در بروزرسانی جدیدش بهبود یافته یا حداقل تلاش خود را در این مورد کرده است. آخرین ایده مهم واتساپ، امکان ضبط پیام های صوتی بدون نگه داشتن پیوسته انگشت روی آیکون میکروفون است. اما آیا این خبر خوبی است؟ برای بعضی ها شاید، ولی احتمالا برای بقیه کابوس وار خواهد بود.

بروزرسانی اپلیکیشن واتساپ با قابلیت جدید پیام صوتی.jpg

بروزرسانی اپلیکیشن واتساپ با قابلیت جدید پیام صوتی

قابلیت جدید اپلیکیشن واتساپ در یک بازه زمانی روی تلگرام نیز وجود داشت. با اضافه شدن این قابلیت دیگر نیازی به نگه داشتن مداوم انگشت روی آیکون میکروفون، جهت ضبط پیام صوتی نخواهیم داشت. حالا همه چیز راحت تر شده است: دکمه میکروفون را فشار دهید و تمام! یک شکل قفل در صفحه نمایش ظاهر می شود و تا هر زمان که بخواهید می توانید صدای خود را ضبط کنید و برای پایان دادن به پیام فقط کافیست انگشت خود را در هر نقطه دلخواه روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید.

کسانی که به فرستادن پیام های صوتی علاقه دارند مسلما با اضافه شدن این قابلیت جدید واتساپ خوشحال می شوند. اما دریافت کنندگان این پیام ها احتمالا خیلی از این قابلیت راضی نخواهند بود. دریافت پیام های صوتی راحت و سریع است و این امکان را می دهد تا صدای دوستان یا والدین خود را بشنوید. زمانی که حوصله تایپ کردن نداشته باشید استفاده از این روش به کارها سرعت می دهد و از سوءتفاهم های احتمالی ناشی از تایپ کلمات نیز جلوگیری می شود. ولی وقتی پیامتان بلند بوده و شامل موضوعات مختلفی باشد و سیلی از پیام های پشت سر هم ارسال کنید این قابلیت برای دریافت کننده کابوس وار خواهد بود.

سهل بودن این قابلیت که باعث می شود از نگه داشتن مداوم انگشتمان روی آیکون میکروفون بی نیاز شویم، منجر به تمایل بیشتر جهت ضبط کردن پیام های طولانی می گردد. به شخصه خودم را از لحاظ ذهنی برای دریافت پیام های افراد پرچانه لیست تماسم آماده می کنم!

با قابلیت جدید واتساپ پیام های صوتی طولانی تری ارسال کنید.jpg

با قابلیت جدید واتساپ پیام های صوتی طولانی تری ارسال کنید