گوش به زنگگوش به زنگ

با 5 اپلیکیشن کاربردی گوگل آشنا شوید


مسلما اکثر کاربران با بسیاری از اپلیکیشن های گوگل نظیر سرویس های جیمیل، یوتیوب و گوگل درایو در تلفن هوشمند خود آشنایی دارند. اما گوگل همواره اپلیکیشن های جدیدی ارائه می کند تا هم زندگی افراد را آسانتر کرده، هم تجربه استفاده از سیستم عامل اندروید را بهبود بخشد.

برنامه های کاربردی گوگل.jpg

برنامه های کاربردی گوگل

با این اوصاف تعدادی از اپلیکیشن های گوگل نیز وجود دارند که مثل برنامه های "گوگل الو"  یا "Google Duo" شناخته شده نیستند و در گوشه ای از Play Store خاک می خورند. نگاهی به پنج اپلیکیشن کاربردی و تقریبا ناشناخته از شرکت گوگل می اندازیم.

۱.        PHOTO SCAN

اپلیکیشن PhotoScan یکی از بهترین برنامه ها برای اسکن کردن عکس های قدیمی است. بدین منظور عکس را به سادگی در کادر دوربین اپلیکیشن تنظیم کنید و سپس نقاطی را که روی صفحه نمایش وجود دارند انتخاب کرده و از آن عکس بگیرید.

برتری اصلی PhotoScan، امکان ویرایش خوب کج شدگی تصاویر است. این برنامه، تصویری شفاف در چشم اندازی درست و بدون زاویه ایجاد می کند. اگر پرداخت هزینه یک اسکنر را برای اسکن تصاویر قدیمی سودمند نمی دانید، این برنامه بهترین گزینه برای شماست.

۲.      TRUSTED CONTACTS

کاربران اصلی این اپلیکیشن خانواده ها هستند. این برنامه در موقعیت یابی کودکان و افراد سالمند بسیار سودمند است. به عنوان مثال گاهی اوقات ممکن است فرزندتان به پیام ها و تماس های شما پاسخ ندهد. آنگاه این برنامه در یافتن او به شما کمک خواهد کرد. هنگامی که مخاطبین مورد اعتماد خود را به برنامه معرفی کنید، آن ها اعلان هایی مبنی بر این که می توانند مکان شما را مشاهده کنند دریافت خواهند کرد. این اپلیکیشن برای سیستم عامل iOS نیز موجود است.

۳.     SCIENCE JOURNAL

Science Journal  اپلیکیشنی برای ثبت مشاهدات و آزمایشات پژوهشگران و دانش آموزان سراسر جهان است. در این برنامه امکان تعریف کردن یک آزمایش جدید و ثبت کردن مشاهدات، وجود دارد.

۴.      ARTS & CULTURE

مسلما این امکان و فرصت برای بسیاری از مردم سرتاسر جهان وجود ندارد تا بتوانند سفر کرده و موزه ها را از نزدیک مشاهده کنند، اما این محدودیت دلیل نمی شود این افراد از مقوله هنر و سایر عجایب بزرگ دنیا محروم شوند. یکی از طرح های گوگل، ایجاد موزه هایی است که در دسترس همگان قرار گیرد. برنامه Arts & Culture علاوه بر موزه ها، فرهنگ ها و هنرهای مختلف جهان را هم در خود جای داده است.

۵.      TOONTASTIC ۳D

برنامه Toontastic ۳D نسبت به چهار برنامه معرفی شده بالا، از همه سرگرم کننده تر است. کاربر با استفاده از این اپلیکیشن می تواند به ایجاد داستان های انیمیشنی با سناریو های مختلف و کاراکترهای مختلف بپردازد. این برنامه بسیار با کیفیت بوده و به خوبی توسعه یافته است. کاربر در حین ضبط یک صحنه می تواند شخصیت ها را حرکت داده و صدای ضبط شده خود را به جای آن ها قرار دهد. همچنین کاربر می تواند موسیقی متناسب با حس و حال یک صحنه خاص را استفاده کند.

به احتمال فراوان، قبلا با پنج برنامه ای که در این مقاله معرفی شدند، آشنایی نداشتید و ممکن است برای نصب آن ها روی تلفن هوشمندتان ترغیب شده باشید. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که گوگل برنامه های فراوان دیگری نیز ساخته است. در پایان امید است این پنج برنامه تقریبا ناشناخته گوگل که معرفی شدند، برای کابران مفید واقع شوند.