گوش به زنگگوش به زنگ

اوج گیری ارز لایت کوین پس از قرارداد با ویزا


لایت کوین(Litecoin) یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه موجود در سراسر جهان است. طی بیست و چهار ساعت گذشته قیمت لایت کوین ?? درصد افزایش یافته و این ارز، اکنون پنجمین ارز دیجیتال از نظر میزان سرمایه گذاری در دنیاست. اما چه چیزی باعث شده لایت کوین به این موفقیت دست یابد؟!

لایت کوین در طول ۲۴ ساعت گذشته ?? درصد رشد داشت و تبدیل به پنجمین ارز مجازی دنیا شد

لایت کوین در طول ?? ساعت گذشته ?? درصد رشد داشت و تبدیل به پنجمین ارز مجازی دنیا شد

لایت کوین به وسیله چارلز لی کارمند سابق گوگل تاریخ در ? اکتبر ???? ایجاد شد. لایت کوین یک ارز رمزپایه نظیر به نظیر(peer to peer) و پروژه نرم ‌افزاری متن باز بر پایه فناوری بلاکچین است. این ارز از بیت کوین الهام گرفته و از لحاظ ساختاری تقریبا با آن یکسان است. ایجاد و انتقال لایت کوین بر اساس یک پروتکل منبع باز بوده و توسط هیچ نهاد مرکزی ای مدیریت نمی ‌شود.

تفاوت عمده لایت کوین با بیت کوین در سرعت تایید تراکنش هاست. لایت کوین هر بلوک در زنجیره بلوکی را در ?/? دقیقه پردازش می کند. این در حالی است که بیت کوین این کار را در ?? دقیقه انجام می دهد. بنابراین سرعت تایید تراکنش ها در لایت کوین، چهار برابر سریع تر از بیت کوین است.

در اوایل فوریه ????، یکی از عمده فروشان آنلاین اتحادیه اروپا به نام آلزا(Alza)، استفاده از لایت کوین را به عنوان یک روش پرداخت، آغاز کرد.

نکته جالب اینجاست که لایت کوین در طول ?? ساعت گذشته ?? درصد رشد داشته و سرمایه خود را به ??/?? میلیارد دلار رسانده و بنابراین تبدیل به پنجمین ارز مجازی برتر دنیا شده است. در تاریخ ?? بهمن ???? و با توجه به اطلاعات وبسایت مرجع کوین مارکت کپ(CoinMarketCap)، قیمت لایت کوین به ??? دلار رسید.

اما دلیل اصلی افزایش قیمت لایت کوین چیست؟

به ادعای روزنامه دیلی اکسپرس، دلیل جهش یکباره قیمت لایت کوین، قراردادی است که آن ها با شرکت ویزا(Visa Corporation) به امضا رسانده اند. بر اساس گزارش ها، این شرکت بانکی در پی معرفی یک سیستم پرداخت با کارت اعتباری Visa به نام لایت پی(Litepay) است. به عبارت دیگر به زودی شاهد ایجاد کارت های اعتباری لایت کوین خواهیم بود و صنعت کسب و کار، بالاخره روش پرداخت با ارزهای رمزپایه را عملی خواهد کرد. انتظار می رود این سیستم که هم اکنون توسط عده ای به نام شکاف(Breakthrough) شناخته می شود، از تاریخ ? اسفند ???? شروع به سرویس دهی کند.

در سال ???? ارزش لایت کوین ?? برابر شد که این میزان، سریع ترین رشد در میان ارزهای رمزپایه دنیا بود. این در حالی است که ارزش بیت کوین در همین دوره زمانی تنها ?? برابر شده بود.

با این که ارزش بیت کوین در میان ارزهای رمزپایه قابل توجه است، اما سرعت کمی که در پردازش پرداخت ها دارد باعث شده هرگز نتواند گزینه مناسبی برای پرداخت های واقعی به شمار رود. حال به نظر می رسد مزیت سریع بودن لایت کوین، باعث شده تا شرکت ویزا روی آن حساب ویژه ای در این زمینه باز کند.

به نظر شما آیا لایت کوین بازار ارزهای رمزپایه را متحول خواهد کرد؟