_  

چرا ICO ها ارز مجازی استلار را به اتریوم ترجیح می دهند؟

شبکه موبیوس(Mobius Network) که یک استارت آپ مبتنی بر بلاکچین است، به منظور ارائه اولیه توکن هایش(Initial Coin Offering) شبکه استلار را به اتریومی که پلتفرم مورد علاقه بسیاری از استارت آپ ها برای فروش توکن هایشان است، ترجیح داد. هدف موبیوس(Mobius) اتصال برنامه هایش به بلاکچین است.

چرا ICO ها ارز مجازی استلار را به اتریوم ترجیح می دهند؟

استلار یک ارز مقیاس پذیر است که رفته رفته بر محبوبیت آن افزوده می شود

استلار یک ارز مقیاس پذیر است که رفته رفته بر محبوبیت آن افزوده می شود

موبیوس با فروش ۳۵ درصد از کل ۸۸۸ میلیون توکن خود در کمتر از دو ساعت، ۳۹ میلیون دلار کسب کرد و بزرگترین سرمایه گذاری اولیه یک ارز مجازی بر روی پلتفرم استلار را به نام خود ثبت کرد.

 

مشکلات مقیاس پذیری اتریوم

دیوید گابود، یکی از بنیان‏گذاران و مدیر عامل شبکه موبیوس گفت:

”ما به اتریوم به چشم AOL یا Myspace نگاه می کنیم.“

پر واضح است که اتریوم دارای مشکلات مقیاس پذیری است که این امر نگرانی زیاد جامعه ارزهای رمزپایه را در پی دارد. در دسامبر ۲۰۱۷ تد لیوینگستون مدیر عامل شرکت Kik که یک استارت آپ پیام های تلفن همراه مبتنی بر اتریوم است، به این نکته اشاره کرد که به دلیل مقیاس ناپذیری اتریوم قصد دارد به شبکه استلار مهاجرت کند. اگر چه توسعه دهندگان اتریوم در حال جست و جوی راهی برای حل این مشکل هستند، اما ظاهرا صبر موبیوس به سر آمده است.

نه تنها موبیوس بلکه بسیاری دیگر از استارت آپ ها معتقدند اتریوم یک ارز مجازی از مد افتاده است. هر دو ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین در معرض ازدحام شبکه هستند، و در حال حاضر این امر تبدیل به یک مشکل بحرانی شده است. اظهارات خالق موبیوس نشان از افزایش علاقه او به راه حل هایی است که گزینه های پرداخت ارزان و سریع را ارائه می دهند:

”ما متوجه شدیم که هیچ راهی وجود ندارد که اتریوم بتواند از تکنولوژی ما پشتیبانی کند. اتریوم بسیار کند، خیلی گران و ناامن بود.“

 

قراردادهای هوشمند در اتریوم امن نیستند

همچنین گابود به مشکلاتی که شبکه اتریوم با توزیع ایمن قراردادهای هوشمند دارد اشاره کرد. گابود در این رابطه گفت:

قراردادهای هوشمند برنامه های کامل تورینگ می باشند، اما واقعا برای نوشتن سخت هستند.“

او همچنین توضیح داد که زبان برنامه نویسی شرط محور Solidity که اتریوم از آن استفاده می کند، امن نیست. زبان برنامه نویسی Solidity به نوشتن قراردادهای هوشمند در پلتفرم های بلاکچین کمک می کند.

طبق گفته گابود: ”ما فکر می کنیم که این تکنولوژی ناشناخته در استلار وجود دارد. فناوری استلار قوی است و از کیف پول های چند امضایی در سطح پروتکل، پشیبانی می کند.“

 

محبوبیت استلار

از ابتدای سال ۲۰۱۸ خبرهای مثبتی درباره استلار منتشر شده است. Stripe  که یکی از ارائه دهندگان پرداخت ها می باشد اعلام کرده ممکن است با توجه به مسائل مربوط به هزینه تراکنش های بیت کوین به استلار روی بیاورد. با این حال، مدیر عامل موبیوس اشاره کرد که استلار مشکلات خاص خودش را دارد. استلار کاملا تورینگ نیست، اما این شرکت حاضر است بخاطر قابلیت انجام معاملات ارزان و سریع آن، به استلار روی آورد.

حال سوال اینجاست که با ظهور تکنولوژی های مقیاس پذیر جدیدی که هر روزه به تعداد آن ها اضافه می شود، آیا اتریوم در آینده محو خواهد شد؟!

خداحافظی تلگرام از ایران

دستور قضایی برای فیلتر تلگرام

خداحافظی تلگرام از ایران

فیلتر تلگرام

بازپرس شعبه دوم دادگستری فرهنگ و رسانه تهران اعلام کرد: تمامی ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور خصوصا شرکت ارتباطات زیر ساخت و اپراتور های تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلف هستند از تاریخ ۱۰/۲/۱۳۹۷ نسبت به اعمال مسدود سازی کامل وب سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام اقدام نمایند.

همه چیز در مورد 5G اینترنت بدون مرز

شبکه های 5G نسل بعدی اینترنت تلفن همراه هستند که سرعت های بالاتر و اتصالات مطمئن تری را در تلفن های هوشمند و دستگاه های دیگر ارائه می دهند. انتظار می رود شبکه 5G با تلفیق فناوری پیشرفته شبکه و جدیدترین تحقیقات صورت گرفته، اتصالاتی را ارائه دهد که چندین برابر از اتصالات فعلی سریع تر باشند(میانگین سرعت دانلود حدود 1 گیگابایت بر ثانیه!!!).

همه چیز در مورد 5G  اینترنت بدون مرز

شبکه فایو جی نسبت به فور جی بسیار سریع تر خواهد بود

شبکه ۵G نسبت به ۴G بسیار سریع تر خواهد بود

شبکه های ۵G با ارائه زیرساخت های لازم برای ذخیره مقدار زیادی از داده ها به منظور ایجاد دنیایی هوشمندتر و دارای ارتباطات بیشتر، موجب پیشرفت قابل ملاحظه ای در فناوری اینترنت اشیا(IoT) خواهند شد.

با توجه به سرعت پیشرفت در توسعه شبکه های ? جی، پیش بینی می شود این فناوری تا سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان راه اندازی شود و در کنار فناوری های موجود ۳G و ۴G،‌ برقراری ارتباطات را سرعت بیشتری بخشد.

فایده شبکه های ۵G برای کاربر چیست؟

 • سرعت دانلود و آپلود بالاتر
 • پخش بهتر محتوای آنلاین
 • تماس های صوتی و تصویری باکیفیت تر
 • اتصالات تلفن همراه قابل اعتماد تر
 • اتصال به تعداد بیشتری از دستگاه های IoT
 • توسعه فناوری های پیشرفته از جمله خودروهای بدون سرنشین و شهرهای هوشمند

 

سرعت ۵G چقدر خواهد بود؟

هنوز مشخص نیست که ۵G چقدر سریعتر از ۴G خواهد بود، چرا که هنوز بخش زیادی از این تکنولوژی در حال توسعه است. گفته می شود این شبکه ها باید موجب افزایش قابل توجهی در سرعت دانلود و آپلود فعلی شوند(حداقل سرعت دانلود حدود ? گیگابایت بر ثانیه خواهد بود!).

بیشتر گمانه زنی ها سرعت متوسط ??شبکه های ۵G را ?? گیگابیت بر ثانیه برآورد می کنند و حتی برخی عقیده دارند سرعت انتقال به ۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه نیز خواهد رسید. به عبارت دیگر کاربران قادر خواهند بود تنها در طول چند ثانیه یک فیلم با کیفیت HD دانلود کنند. دانلود و بروزرسانی نرم افزارهای نصب شده نیز بسیار سریعتر از حال حاضر صورت خواهد گرفت.

 

آیا کاربر قادر به دریافت شبکه ۵G در تلفن هوشمند خود خواهد بود؟

تلفن های هوشمند، تبلت ها یا سایر دستگاه های موجود که در زمان شبکه های ۴G به بازار آمده بودند، ممکن است در ابتدا قادر به اتصال از طریق ۵G نباشند یا شاید کاربران آن ها مجبور شوند هزینه های اضافی برای انجام این کار بپردازند.

با این حال، پس از رسیدن به سال ۲۰۲۰ که مهلت ارائه نسخه اولیه این فناوری است، به تدریج شاهد ظهور دستگاه هایی خواهیم بود که اتصال در آن ها به طور پیش فرض توسط شبکه ۵G صورت خواهد گرفت.

البته خیلی جای نگرانی نیست، زیرا اگر چه شبکه ۵G یک سر و گردن از شبکه های فعلی ۴G و ۳G بهتر خواهد بود، اما این فناوری جدید بلافاصله جایگزین شبکه های فعلی نخواهد شد(حداقل در شروع بکارگیری اینگونه نخواهد بود). در عوض، شبکه ۵G باید با شبکه های فعلی ارتباط برقرار کند تا این اطمینان حاصل شود که کاربران هرگز اتصال خود را از دست نمی دهند. شبکه های قدیمی تر در مناطقی که تحت پوشش شبکه جدید ۵G نباشند به عنوان پشتیبان عمل خواهند کرد.

از طرفی شبکه های ۴.۵G که به عنوان LTE-A نیز شناخته می شوند، برای پر کردن خلا سرعت و کیفیت تا زمان راه اندازی شبکه های ۵G به کار می روند. شبکه های ۴.۵G اتصالاتی سریعتر از شبکه های فعلی ۴G ارائه می دهند، اگر چه در حال حاضر تنها برخی از کشورها مانند کره جنوبی از آن بهره مندند.

به هر حال زمانی که شبکه ۵G راه اندازی شود، اجرایی کردن آن مشابه مسیر تدریجی ای که شبکه های ۴G برای استاندارد شدن طی کرده بودند، روند نسبتا کندی خواهد داشت. زیرساخت های شبکه های فعلی ممکن است نیاز به به روز رسانی و یا حتی جایگزینی برای تطبیق با تکنولوژی جدید داشته باشند. هنوز معلوم نشده است که شبکه های ۵G چگونه از شبکه های موجود سبقت می گیرند. اما نکته مشخص، این است که شما نمی توانید بدون ارتقاء فناوری خود، بلافاصله به شبکه های جدید متصل شوید.

کلید جهش دوباره بیت کوین: سرچ گوگل

یک تحلیلگر بیت کوین یک راه آسان برای پیگیری جهش بزرگ بعدی این ارز رمزپایه پیشنهاد داد.

کلید جهش دوباره بیت کوین: سرچ گوگل

یک روش برای یافتن روند ارزش بیت کوین، پیگیری جستجوی گو

یک روش برای یافتن روند ارزش بیت کوین، پیگیری جستجوی گوگل و رشد کیف پول های این ارز رمزپایه است

نیک کولاس موسس کمپانی تحقیقاتی DataTreck، اخیرا عنوان کرده کلید یافتن روند ارزش بیت کوین، پیگیری جستجوی گوگل و رشد کیف پول های این ارز رمزپایه است.

او در هفته جاری به CBBC گفت:

”با نگاه به تعداد افراد سرچ کننده واژه بیت کوین در گوگل که حدود ۶۰ درصد از سهم جستجوی جهانی مربوط به ارزها را تشکیل می دهند، به درک خوبی از میزان علاقه لحظه ای به آن می رسیم.“

وی افزود:

”در حال حاضر داده ها همان روند قیمتی را نشان می دهند که طی ۹۰ روز گذشته مشاهده کرده بودیم.“

و درست مثل آخرین روند جستجوها، قیمت این ارز رمزنهاد اکنون راکد است. بیت کوین در بازه قیمتی ۱۰،۰۰۰ تا ۱۲،۰۰۰ دلاری مبادله می شود که به شدت نسبت به بیشترین قیمت آن که حدود ۲۰،۰۰۰ دلار در ماه دسامبر بود، کاهش یافته است.

به گفته کولاس:

”جستجو های مربوط به بیت کوین واقعا کم شده است. بنابراین این سطح علاقه مطمئنا به کاربران نشان می دهد که چه زمانی بیت کوین دچار رکود شده و چه وقتی جهش داشته است.”

او برای اثبات نظریه خود به رشد سریع ارزش بیت کوین بین آخرین روز شکرگزاری و ۱۷ دسامبر اشاره کرد. در آن بازه زمانی وقتی قیمت بیت کوین به ۱۹،۸۴۳ دلار افزایش یافت، ترافیک ناشی از جستجوی بیت کوین نیز با افزایش قابل توجهی مواجه شد.

کولاس اضافه کرد:

”روند جستجوهای گوگل پس از روز شکرگزاری در ماه نوامبر سال گذشته سر به فلک کشید و طی تنها چند هفته تقریبا دوبرابر شد. افزایش جستجوهای مربوط به بیت کوین در واقع منجر به افزایش شمار کیف پول های بیت کوین شد.“

اما چند روز بعد قیمت بیت کوین سقوط کرد و تعداد جستجوهای مربوط به آن نیز کاهش یافت.

البته به عقیده کولاس هنوز هم بیت کوین نسبت به قبل از مراسم شکرگزاری بیشتر خرید و فروش می شود و داشتن بیت کوین یک سرمایه گذاری بلند مدت است:

”از این لحظه، ما فقط باید در جستجوی زمان آغاز اخبار خوب بیت کوین باشیم چون در آن زمان رشد کیف پول ها سرعت می گیرد و قیمت ها نیز بالاتر می روند.“

اتریوم چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که اتریوم(Ethereum) چیست؟ ویتالیک بوتلین برنامه نویس کانادایی متولد روسیه، در سال 2015 اتریوم را اختراع کرد. اتریوم یک پول مجازی مثل بیت کوین است که امکان استفاده از خدمات پرداخت آنلاین را فراهم می کند. غیر متمرکز بودن آن باعث می شود کامزد یک انتقال کم باشد.

اتریوم چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

اتریوم رایج ترین ارز دیجیتالی پس از بیت کوین است.jpg

اتریوم  رایج ترین ارز دیجیتالی پس از بیت کوین  است

واحد پول اتریوم، اتر(Ether) نامیده می شود. در حال حاضر پس از بیت کوین، اتریوم محبوب ترین و رایج ترین ارز دیجیتال در دنیاست. بنا بر گزارشات تا الان حدود دو میلیون کیف پول حاوی اتریوم وجود دارد در حالی که تا ماه می ۲۰۱۷ این عدد ۶/۱ میلیون بود و این تغییر نشان از رشد محبوبیت اتریوم است.

تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟

 • هدف بیت کوین این است که به یک ارز مورد تایید جهانی بدل شود و بتواند از پول رایج بهتر شده یا حتی جایگزین آن شود. از طرفی اتریوم فراتر از یک ارز رمزنگاری شده است و به صورت یک فناوری لجستیک است که به منظور ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز با شروط هوشمند(smart contract) بکار می رود.

 

شروط هوشمند یعنی چه؟

 • شروط هوشمند برنامه هایی هستند که افراد آن ها را تعریف می کنند و پس از ارضا شدن شرط های تعریف شده، این برنامه ها به صورت دقیق و اتوماتیک اجرا می شوند. هدف آن ایجاد امنیت بیشتر توسط حذف واسطه هاست. این تعریف گیج کننده است؟ اجازه دهید مطلب را در قالب یک مثال ساده توضیح دهیم:

فرض کنید می خواهید برای دوستتان هدیه ای حجیم ارسال کنید و بدین منظور یک کامیون کرایه کرده اید. شما می خواهید مطمئن شوید هدیه تان بی نقص به مقصد می رسد و راننده کامیون می خواهد از گرفتن پول خود اطمینان حاصل کند. بنابراین قراردادی توافقی میان شما به امضا می رسد. انعقاد این قرارداد وقت گیر و هزینه بر است و شما به شخصی برای تنظیم کردن کارهای اداری ثبت قرارداد نیاز دارید. این فرایند با "شرط هوشمند" ساده سازی می شود. شما پرداخت را در روزی که هدیه بار زده می شود تنظیم می کنید و این "شرط هوشمند" به محض اینکه دوستتان دریافت هدیه را تایید کند، انتقال پول را به راننده انجام می دهد.

یکی از اهداف ایجاد %۲۲شروط هوشمند%۲۲ حذف واسطه هاست.jpg

یکی از اهداف ایجاد "شروط هوشمند" حذف واسطه هاست

اتر چگونه ایجاد می شود و آن را از کجا می توان تهیه کرد؟

 • اترها هم همانند بیت کوین ها از طریق فرایندی بنام معدن کاری(mining) ایجاد می شوند. این پروسه نیازمند رایانه های خاص و گرانقیمتی است که بتوانند محاسبات بسیار پیچیده ای انجام دهند. عملیات معدن کاری عمدتا توسط شرکت های بسیار بزرگ انجام می شود. شوربختانه شما نمی توانید با رایانه شخصی خود معدن کاری کرده و پول در بیاورید. پس چطور می توان صاحب اتر شد؟ یکی از راه ها این است که محصولات یا خدماتی را به دیگران ارائه کنید و آن ها در ازایش به شما پول مجازی پرداخت کنند. راه دیگر این است که مستقیما با کارت اعتباری خود از بازار، اتریوم بخرید. اترهایی که با هر کدام از روش های فوق بدست آورده اید در یک کیف پول که دارای یک کلید خصوصی است نگه داری می شوند. می توانید آن را در فضای ابری یا بصورت آفلاین ثبت کنید که البته استفاده از روش دوم از امنیت بسیار بالاتری برخوردار است. نکته مهم این است که باید مراقب باشید کلید خصوصی خود را گم نکنید و اگر این اتفاق رخ دهد دیگر امکان دسترسی به پولتان وجود نخواهد داشت.

اترها هم همانند بیت کوین ها از طریق فرایندی بنام معدن کاری(mining) ایجاد می شوند.jpg

اترها هم همانند بیت کوین ها از طریق فرایندی بنام معدن کاری(mining) ایجاد می شوند

قیمت اتریوم چقدر است و ارزش آن چطور تعیین می شود؟

 • تا بدین جا متوجه شدیم مفهوم اتریم شده ایم. حال سوال این است که اتریوم چقدر ارزش دارد؟ زمانی که اتریوم در سال ۲۰۱۵ معرفی شد، اترها بسیار ارزان بودند و شما با کمتر از یک دلار می توانستید اتر بخرید. قیمت اتریوم در این سال ها افزایش یافته و اکنون هر اتر حدود ۸۰۰ دلار قیمت دارد! این افزایش سریع بدین معناست که اتریوم نیز مانند بیت کوین می تواند یک سرمایه عالی باشد. قبل از این که خیلی ذوق زده شوید و خانه یا ماشین خود را بفروشید تا اتریوم بخرید، یادآور می شویم که سرمایه گذاری بر روی ارزهای مجازی بسیار ریسکی است. درست است که بسیاری از این ارزها در سال های اخیر بی وقفه رشد قیمت داشته اند اما معنی آن این نیست که این روند حتما ادامه دار خواهد بود. ارزش این ارزها می تواند در یک روز شدیدا بالا و پایین شود. این امر باعث می شود که پول های مجازی ثبات ارزهای رایجی چون دلار و یورو را نداشته باشند.
 • دقیقا ارزش اتریوم چگونه تعیین می شود؟ مانند بیت کوین، طلا، پرتقال! و هر چیز دیگری در بازار، عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت اتریوم است.

خیلی مواقع درک دقیق ساز و کار اتریوم هم مثل بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی سخت است. اما حقیقت امر این است که این پول ها آمده اند تا در آینده نقش مهمی را در زندگی مردم ایفا کنند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اتریوم برای سبقت گرفتن از بیت کوین از پتانسیل بالایی برخوردار است و بالاخره روزی روند صعودی بیت کوین متوقف خواهد شد. این تنها یک گمانه زنی است که البته احتمال رخ دادن آن وجود دارد. به هر حال در مورد  اتریوم هم مثل سهام، طلا یا هر سرمایه دیگری، هیچ فردی نمی تواند با اطمینان بگوید قیمت آن در چه مسیری حرکت خواهد کرد.

مانند بیت کوین، طلا، پرتقال! و هر چیز دیگری در بازار، عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت اتریوم است.jpg

مانند بیت کوین، طلا، پرتقال! و هر چیز دیگری در بازار، عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت اتریوم است

در این مقاله مفهوم اتریوم، نحوه بدست آوردن آن، تفاوتش با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بررسی شد. همچنین سعی شد نحوه تعیین قیمت اتریوم و اصطلاح "شرط هوشمند" به زبانی ساده توضیح داده شود.

آلت کوین های برتر بازار ارزهای مجازی

بیت کوین یا همان پادشاه ارزهای رمزنهاد معروف ترین ارز دیجیتالی بر پایه فناوری بلاکچین است. آلت کوین ها همان ارزهای جایگزینی هستند که با بهبود فناوری موجود در بیت کوین سعی دارند در بازار ارزهای دیجیتال حداقل سعی کنند به جایگاه بیت کوین نزدیک شوند.

آلت کوین های برتر بازار ارزهای مجازی

آلت کوین ها ارزهای مجازی جایگزین بیت کوین هستند.jpg

آلت کوین ها ارزهای مجازی جایگزین بیت کوین هستند

هر چند استخراج برخی از این ارزهای مجازی راحت تر از استخراج بیت‌کوین است، اما معایبی هم دارند که از آن‌ بین می‌توان به ریسک بالای ناشی از حجم معاملات پایین، حفظ ارزش و پذیرفتن آن ها در بازار ارزهای رمزنهاد اشاره کرد. قبلا مقالاتی درباره اتریوم و ریپل که معروف ترین آلت کوین های موجود در بازار هستند نگاشته شد. در این مقاله چهار آلت کوین را که از میان حدود ???? ارز رمزنهاد انتخاب شده‌اند، معرفی می‌کنیم.

لایت کوین(LTC)

لایت‌ کوین که در سال ???? راهی بازار ارزهای رمزنهاد شد، از اولین ارزهای دیجیتالی بود که بعد از بیت‌کوین بوجود آمد. سازنده لایت کوین چارلی لی فارغ ‌التحصیل دانشگاه MIT و یکی از مهندسین اسبق کمپانی گوگل است. اگر بیت‌کوین حکم طلا را داشته باشد، لایت ‌کوین مثل نقره است. لایت ‌کوین مبتنی‌ بر یک شبکه‌ ی پرداخت جهانی متن باز(OpenSource) است که هیچ نهاد قانونی مرکزی آن را کنترل نمی‌کند و برای اثبات کار از رمز استفاده می‌کند. لایت ‌کوین شباهت زیادی با بیت ‌کوین دارد، اما نرخ ایجاد زنجیره بلوکی آن بسیار سریع ‌تر است و بنابراین تراکنش را سریع‌ تر تأیید می‌ کند.

زی کش(ZEC)

زی‌کش یک ارز دیجیتال متن‌باز و غیرمتمرکز است که در نیمه‌ی دوم سال ???? ایجاد شد. طبق تعریفی که خالقان این ارز مجازی ارائه کرده اند، اگر بیت‌ کوین برای ارز حکم http را دارد، زی کش https  ارز است. این ارز مجازی با وعده تراکنش‌های با امنیت بالا و شفافیت گزینشی ایجاد شده است. زی کش مثل http‌s ادعا می‌کند که امنیت و حریم شخصی بالایی را فراهم می‌کند که به‌ موجب آن، تمام تراکنش‌ها روی زنجیره‌ی بلوکی ثبت و منتشر می‌شوند، اما جزئیاتی نظیر فرستنده، دریافت‌کننده و مبلغ، پنهان می‌مانند.

دش(Dash)

ارز مجازی دش در سال ???? ایجاد شد و در مدت کوتاهی طرفداران زیادی پیدا کرد. ایوان دافیلد خالق این ارز دیجیتال است. در ماه مارچ ????، دارک ‌کوین به دش تغییر نام داد. Dash مخفف Digital Cash یا پول نقد دیجیتالی با نماد – DASH است. تغییر نام این ارز دیجیتال از دارک‌کوین به دش هیچ‌ کدام از قابلیت های فنی آن را تغییر نداد. از آنجا که دش روی شبکه‌ی مسترکد غیرمتمرکزی کار می‌کند که عملا ردیابی تراکنش‌ها را غیرممکن می‌سازد، از امنیت بالاتری نسبت ‌به بیت ‌کوین برخوردار است.

مونرو(XMR)

مونرو (Monero) یک ارز ایمن و غیرقابل ‌ردیابی است که در آپریل سال ???? عرضه شد و طولی نکشید که میان علاقه‌مندان ارزهای رمزنهاد فراگیر شد. توسعه‌ی مونرو کاملا مبتنی‌ بر کمک‌های جامعه‌ است. مونرو با تمرکز بالایی بر قابلیت مقیاس‌ پذیری و غیرمتمرکز بودن راه‌اندازی شده و با استفاده از تکنیکی خاص به‌ نام امضاهای حلقوی حریم شخصی بالایی را فراهم می‌کند. در این روش شاهد گروهی از امضاهای رمزنگاری‌ شده هستیم که حداقل شامل یک کاربر واقعی است اما از آنجا که همه‌ امضاها درست به‌نظر می‌رسند، تشخیص امضای واقعی از میان آن ها امری دشوار است.

سخن پایانی این که ارزش بیت کوین اخیرا افت زیادی را تجربه کرده، ولی هم از نظر حجم معاملات بازار، هم از نظر تعداد کاربران و محبوبیت، همچنان سرآمد ارزهای دیجیتال است. این در حالی است که برخی از آلت کوین ها نسبت‌ به بیت‌ کوین یک یا دو ویژگی بهبود یافته دارند. باید منتظر ماند و دید در این رقابت سخت بین ارزهای دیجیتال، کدام آلت کوین ها سرآمد خواهند شد.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن