گوش به زنگگوش به زنگ

فروش "ماموریت غیر ممکن-فال اوت" از 59 میلیون دلار عبور کرد


فیلم ماموریت غیرممکن: فال اوت(Mission: Impossible — Fallout)، بعنوان جدیدترین کار تام کروز، با فروش تقریبی 59 میلیون دلار در باکس آفیس آمریکای شمالی عرضه می‌شود.

صحنه‌ای از فیلم ماموریت غیر ممکن- فال اوت

صحنه‌ای از فیلم ماموریت غیر ممکن- فال اوت

پیش‌بینی می‌شود که ششمین نسخه ارائه شده ماموریت غیرممکن از طرف پارامونت(Paramount) در صدر پیش‌بینی‌های اخیر با فروش ۵۰ تا ۶۵ میلیون دلار در ۴۳۸۶ سایت ارائه شود. این مبلغ فراتر از نسخه پیشین، یعنی ماموریت غیرممکن: ملت سرکش(Mission: Impossible - Rogue Nation) است که در سال ۲۰۱۵ تا ۵۵ میلیون دلار فروش داشت و بهترین نتایج نظرسنجی را از آن خود کرد.

کریستوفر مک کوری، بعد از کارگردانی ماموریت غیرممکن-ملت سرکش، اقدام به کارگردانی ماموریت غیرممکن-فال اوت کرد. او همچنین نوشتن فیلمنامه   فال اوت را بعهده داشته است. این فیلم به تهیه‌کنندگی پارامونت و شریکش، یعنی اسکای دنس(Skydance) با مدیریت دیوید الیسون تولید شده است. تام کروز به همراه مک کوری، جی.جی. آبرامز و جک مایرز، تولیدکنندگان الیسون، دانا گلدبرگ و دون گرانجر هستند.

سیمون پگ، ربکا فرگوسن، وینگ رامز، آلک بالدوین، میشل موناگان، و شان هریس همان نقش‌های خود را در نسخه‌های قبلی فیلم بازی می‌کنند، در حالی که کویل، ونسا کربی و سیان بروک به این بازیگران پیوسته‌اند. نظرسنجی بر اساس سریال‌های تلویزیونی است که از سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۳ شکل گرفته است.

فیلم ماما میا: دوباره شروع شد (Mamma Mia! Here We Go Again) در آخر هفته گذشته، دومین جایگاه را با فروش ۱۵ میلیون دلار کسب کرد. این فیلم دنباله‌دار، تا کنون فروش جهانی در حدود ۱۲۵ میلیون دلار داشته است که مبلغ  ۶۰.۲ میلیون دلار از این فروش را از سایت‌های داخلی کسب کرده است. آماندا سایفرد، کالین فرث، مریل استریپ، کریستین برنسکی، پیرس برازنان، جولی والترز و استلان اسکارشگورد همان نقش‌های قبلی خود را از فیلم اصلی ایفا می‌کنند در حالی که  لیلی جیمز، جسیکا کینان وین، الکسا دیویس، جرمی ایروین، هیو اسکینر و جاش دیلان به این بازیگران پیوسته‌اند.

اکولایزر ۲  سونی باید سومین جایگاه را در فریم دوم خود با فروش ۱۳.۶۵ میلیون دلار داشته باشد. دنزل واشنگتن-استارر(Denzel Washington-starrer) تاکنون ۵۴ میلیون دلار در داخل کشور به دست آورده است و ۲ میلیون دلار نیز در آخر هفته گذشته از خارج کشور بدست آورده است.

انیمیشن سه بعدی هتل ترانسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستانی امیدوار است که بابت نسخه سوم خود، مبلغ ۱۲.۴ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد که در مجموع در حدود ۱۱۹ میلیون دلار بدست بیاورد. سونی فیلم(Sony film) که سابقه همکاری با باکس آفیس را نیز دارد، همچنان به جذب مخاطبان ادامه می‌دهد و از این بابت تا کنون ۲۳۷ میلیون دلار در سراسر جهان هزینه کرده است.  

فیلم تین تیتانز پیش به سوی فیلم نیز باید حدود ۱۱ میلیون دلار در هفته جاری فروش داشته باشد. استودیوی فیلم سازی برادران وارنر(Warner Bros. film)، استعدادهای صدای سریال‌های تلویزیونی را برای ابرقهرمانان اصلی فیلم یعنی: ویل آرنت برای ویلان اسلید، کریستن بل برای جید ویلسون و نیکلاس کیج به عنوان سوپرمن درنظر گرفته است. مایکل جلینیک و آرون هوروث فیلمنامه این فیلم را با همکاری پیتر رید میشیل و هوروث نوشته‌اند. این فیلم میانگین نمره ۸۹% را از وبسایت راتن تومیتوز(Rotten Tomatoes) و B+ سینما اسکور(Cinema Score) را از آن خود کرده است.

از طرفی، فیلم نقطه کور(Blindspottin) روز جمعه در حدود ۴۶۸۰۰۰ دلار در ۵۲۳ منطقه از آمریکای شمالی در یک بازه محدود فروش داشته است و پیش‌بینی می‌شود که تا آخر این هفته، ۱.۳ میلیون دلار درآمد داشته باشد. کارگردان این فیلم یعنی کارلوس لوپز استرادا، فیلمنامه این فیلم را با همکاری موفق و مسالمت‌آمیز دو تن از دوستان خود، رافائل کاسال و دیوید دیگوز نوشته است. 

منبع: variety.com