گوش به زنگگوش به زنگ

آمازون از تولید سریال تلویزیونی ارباب حلقه‌ها خبر داد


ارباب حلقه‌ها(The Lord of the Rings)، کاری شگفت‌انگیز از جی.دی پین و پاتریک مک کی در راه است.

استودیو آمازون از ساخت سریال تلویزیونی ارباب حلقه‌ها  خبر داد

استودیو آمازون از ساخت سریال تلویزیونی ارباب حلقه‌ها  خبر داد

زمانی که آمازون بدون وجود هیچ نویسنده‌ای در پروژه ارباب حلقه‌ها، ۲۵۰ میلیون دلار هزینه کرد، در واقع متحمل ریسک بزرگی شد. بسیاری از طرفداران سوال می‌کردند:

چه کسی می‌تواند این دارایی‌های بسیار ارزشمند را هدایت کند؟

و در نهایت، استودیو به این سوال پاسخ گفت. 

جی.دی پین و پاتریک مک کی، با وجود رزومه‌ای که چندان پربار نبود و در حقیقت هیچ کار تلویزیونی را در کارنامه خود نداشتند، توانستند این جایگاه را از آن خود کنند. پروژه‌های آتی آنها نیز بسیار هیجان‌انگیز است و شامل نویسندگی فیلمنامه گودزیلا علیه کونگ (Godzilla vs. Kong) و استار ترک ۴ (Star Trek ۴) و همزمان نوشتن فیلمنامه ابتدایی فیلم جنگل کروز (Jungle Cruise) برای دیزنی و با بازی امیلی بلانت و دواین جانسون می‌شود.

این دو اذعان داشتند:

دنیای غنی که جی.آر.آر تالکین ایجاد کرده است، لبریز از عظمت و احساس، عقل و پیچیدگی است. ما در مورد همکاری با آمازون بسیار هیجان‌زده هستیم و حس می‌کنیم که تولدی دوباره خواهیم داشت. ما به خوبی فرودو را درک می‌کنیم و کارمان را از شایر شروع می‌کنیم و مسئولیت بزرگی در این رابطه احساس می‌کنیم. این آغاز ماجراجویی زندگی است.

البته هنوز تایید نشده، اما گفته می‌شود که مجموعه‌های آینده عمدتا به جوانی آراگورن می‌پردازد. داستان از اثر تالکین مشتق شده است و یادداشت‌ها، انطباق مستقیمی با رمان دارند. هر فصل به طور مشخص بر روی شخصیت متفاوتی تمرکز خواهد داشت و درمجموع انتظار می‌رود که پنج فصل از کار تهیه شود.

جنیفر سلکه، مدیر اجرایی جدید استودیو آمازون(Amazon Studios)، قبلا تایید کرده است که این سریال رویدادهای اصلی ارباب حلقه‌ها را بازنویسی نخواهد کرد، بلکه اصرار دارد که داستان‌ها از شخصیت‌های موردنظر نویسندگان فیلمنامه استفاده کنند. او همچنین به زمان تکمیل پروژه اشاره کرد و گفت:

این محصول نهایتا تا سال ۲۰۲۱ تولید خواهد شد، اما سایرین امیدوارند که کار تا سال ۲۰۲۰ این به اتمام برسد.

اخبار اولیه از سریال ارباب حلقه‌ها، شگفتی بسیاری را در پی داشت. بنیاد تالکین رابطه بسیار خوبی با استودیو داشت و این داستان را با جکسون تطبیق داد، اما در سال ۲۰۱۲ درگیر یک نبرد حقوقی شد. بعد از اینکه شخصیت‌های داستان در ماشین‌های اسلات و بازی‌ها ظاهر شدند، وارثان نویسنده علیه فیلمسازان طرح دعوی کردند. اما در نهایت خارج از بحث حقوقی، به توافقی مسالمت‌آمیز رسیدند.

کریستوفر پسر تالکین نیز انتقادی را در مورد انطباق رمان تالکین با فیلم مطرح کرد و گفت:

آنها این فیلم را از روی کتاب تالکین ساختند و یک فیلم اکشن برای ۱۵ تا ۲۵ ساله‌ها خلق کردند.

کریستوفر در ۳۱ اوت سال گذشته، فقط چند هفته قبل از قرارداد آمازون، از بنیاد تالکین استعفا داد. سیمون نیز که با آمازون مذاکره کرده، در حقیقت پسر ارشد کریستوفر است.

منبع: independent.co.uk