گوش به زنگگوش به زنگ

کمک 20 میلیارد دلاری ولنتاین به اقتصاد ایالات متحده


ولنتاین امسال، 19.6 میلیارد دلار برای ایالات متحده گردش مالی داشت. به عبارت دیگر، ولنتاین حدود 20 میلیارد دلار برای اقتصاد ایالات متحده کمک کرده است.

کمک ۲۰ میلیارد دلاری ولنتاین به اقتصاد ایالات متحده.jpg

کمک ۲۰ میلیارد دلاری ولنتاین به اقتصاد ایالات متحده

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط خبرنگار AA از انجمن ملی خرده فروشان ایالات متحده (NRF)، ۱۹.۶ میلیارد دلار به عنوان بخشی از هزینه های روز ولنتاین در ایالات متحده هزینه شد.

براساس این گزارش، همانطور که انتظار می رفت، در روز ولنتاین کل هزینه های این روز نسبت به سال گذشته ۷.۷ درصد افزایش یافته و در ۱۵ سال گذشته، بعد از سال ۲۰۱۶، در بالاترین سطح قرار گرفت.

در سال گذشته، آمریکایی ها در روز ۱۴ فوریه ۱۸.۲ میلیارد دلار خرج کردند، اما در سال ۲۰۱۶ این میزان به ۱۹.۷ میلیارد دلار رسید که بالاترین سطح در ۱۵ سال گذشته است.

علاوه بر این، حدود ۷۰ میلیون نفر (۵۵ درصد) از ۱۲۷ میلیون نفر (کل جمعیت ایالات متحده آمریکا)، روز ولنتاین را امسال جشن گرفتند.

طبق برآوردهای به عمل آمده، هر فردی که در ایالات متحده زندگی می کند، به طور متوسط،  ۸۸.۹۸ دلار برای شریک زندگی، ۲۵.۹ دلار برای سایر اعضای خانواده، ۷.۱۹ دلار برای دوستان و ۴.۷۹ دلار برای همکاران خود خرج کرده است.

امسال آمریکایی ها در روز ولنتاین ۱۲.۱ میلیارد دلار برای عزیزان و یا همسرانشان خرج کردند که بیشترین مقدار در  جواهرات، غذا در بیرون، گل و لباس هزینه شد.

به این ترتیب در ۱۴ فوریه امسال، روز ولنتاین، ۴.۷ میلیارد دلار برای جواهرات، ۳.۷ میلیارد دلار برای صرف شام در بیرون، ۲ میلیارد دلار برای گل، ۹.۱ میلیارد دلار برای لباس و ۱ میلیارد دلار برای خرید شکلات و شیرینی مصرف گردید.

بنا بر اطلاعات NRF، در روز ولنتاین، حدود ۱۴ درصد از آمریکایی ها ترجیح می دهند هدایایی مانند بلیط کنسرت یا مسابقه را به دوستداران ارائه دهند، در حالی که ۴۲ درصد از آمریکایی ها انتظار دارند این بلیط ها را از افرادی که دوست دارند، در این روز دریافت کنند. طبق گزارش این انجمن، محبوب ترین هدایا برای زنان در این روز مسافرت و بلیط کنسرت و مسابقه است. به عبارتی، ۳۲ درصد از زنان آمریکایی انتظار دارند، همسرانشان آنها را با بردن به کنسرت، تئاتر، سینما و مسابقه در روز ولنتاین سرگرم کنند. و همچنین در حالی که ۲۶ درصد از زنان آمریکایی در این روز انتظار دارند از همسرانشان گل دریافت کنند، ۱۹ درصد محصولات شکلاتی یا آب نبات و  ۱۹ درصد دیگر نیز انتظار دریافت جواهرات دارند.