گوش به زنگگوش به زنگ

دعوت عمومی برای مراسم عروسی شاهزاده بریتانیا


برای مراسم عروسی شاهزاده هری، در لیست مهمان های دعوت شده، کارکنان و مستخدمین خانواده سلطنتی، کودکان و اهالی شهر میندسور به چشم می خورد.

دعوت عمومی برای مراسم عروسی شاهزاده بریتانیا

دعوت عمومی برای مراسم عروسی شاهزاده بریتانیا

برای عروسی شاهزاده هری، یکی از وارثان تاج و تخت بریتانیا با مگان مرکل، بازیگر آمریکایی، که در ماه می برگزار خواهد شد، از مردم عادی نیز برای شرکت در مراسم عروسی دعوت شده است.

در بیانیه ای که شاهزاده هری از محل اقامت رسمی خود در کاخ کنزینگتون منتشر کرد، آمده است:

" مراسم عروسی در تاریخ ۱۹ می، در قلعه ویندسور در غرب لندن برگزار خواهد شد، و برای این عروسی تا این لحظه از ۲ هزارو ۶۴۰ نفر دعوت به عمل آمده است. "

در این مراسم عروسی، جهت حمل و نقل مدعوین و تماشای مراسم تمهیدات رفاهی و امنیتی منحصر به فردی لحاظ شده و یک تیم ۷۰۰ نفری در تدارکات مراسم شبانه روزی در حال فعالیت هستند. دعوت از افراد عادی به پیشنهاد عروس و داماد بوده است و برای اولین بار خواهد بود که در عروسی شاهزاده های بریتانیا، حضور این تعداد افراد عادی را شاهد خواهیم بود. همچنین مراسم رژه بسیار باشکوه تر از دفعات گذشته برگزار خواهد شد. هزینه های این مراسم عروسی به دلیل دعوت سراسری و سیستم خدمات جمعی بسیار پر هزینه پیش بینی می شود.

به اعلام رسمی کاخ کنزینگتون، شاهزاده هری علاوه بر مهمان های ویژه برای اولین بار ۱۲۰۰ نفر از جوانان نخبه بریتانیا و جهان را در حوزه های مختلف، به مراسم عروسی خود دعوت کرده است.

این مراسم عروسی در تاریخ ۱۹ می، با طلوع خورشید شروع و تا نیمه های شب ادامه خواهد داشت. برای جلوگیری از یکنواختی و خسته کننده بودن مراسم، از بزرگ ترین شرکت های برنامه گذار مشاوره گرفته شده است. چندین شرکت فعال در زمینه سرگرمی، شو و کنسرت نیز در لابه لای مراسم به اجرای برنامه خواهند پرداخت. هنوز اطلاعات دقیقی از برنامه های مراسم و زمان بندی دقیق آن از طرف کاخ کنزینگتون منتشر نشده است.

لیست ۲ هزار و ۶۴۰ نفری مدعوین به مراسم عروسی نهایی نبوده و پیش بینی می شود در روزهای آتی به تعداد افراد در این لیست اضافه خواهد شد. برخی از پیش بینی ها لیست نهایی مدعوین را بالای ۳ هزار و ۵۰۰ نفر تخمین می زنند.

به اعلام رسمی کاخ کنزینگتون، مراسم عقد در کلیسای سنت جورج برگزار خواهد شد. بعد از اتمام مراسم عقد در کلیسا، مدعوین و مردم عادی برای تماشای عروس و داماد در کل مسیر کلیسا تا قلعه کنزینگتون صف خواهند بست.

شاهزاده هری ۳۳ ساله، که به لحاظ سلسله مراتب جانشینی تاج و تخت در بریتانیا، نفر پنجم می باشد، بعد از ازدواج با مگان مرکل، بازیگر ۳۶ ساله آمریکایی در ۱۹ می، در کاخ کنزینگتون اقامت خواهند کرد.

پدر مگان مرکل هلندی تبار، مادرش آفریقایی تبار و خود شهروند ایالات متحده می باشد. مادر مگان مرکل مربی یوگا و پدرش کارگردان است.