گوش به زنگگوش به زنگ

ظریف: آمریکایی‌ها صداقت ندارند


وزیر امور خارجه ابراز کرد که با مقامات رسمی ایالات متحده در مجمع عمومی سازمان ملل دیدار نخواهد کرد زیرا آن ها «صداقت ندارند».

ظریف: آمریکایی ها صداقت ندارند

ظریف: آمریکایی ها صداقت ندارند

وزیر امور خارجه ایران ابراز کرد که با مقامات رسمی ایالات متحده در مجمع عمومی سازمان ملل دیدار نخواهد کرد زیرا آن ها «صداقت ندارند» !

این دو کشور در روابط بین الملل به تبعیت از خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران و تحریم های جدید رفتار می کنند.

محمد جواد ظریف در پاسخ به دیدار با همتای سیاسی خود مایک پمپئو یا مقامات رسمی دیگر آمریکایی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت:

خیر، چنین ملاقاتی برنامه ریزی نشده است.

ظریف گفت:

در رابطه با پیشنهاد اخیر هم من هم رییس جمهور روحانی موضع مان را اعلام کرده ایم؛ آمریکایی ها صداقت ندارند.

رییس جمهور دونالد ترامپ پیش از این پیشنهاد ملاقات بدون هیچ پیش شرطی را بیان کرده بود. تهران به سرعت با اشاره به «تجربیات بد» در مذاکرات با ایالات متحده در گذشته و اینکه ترامپ ابتدا باید خروج ترامپ از برجام در ماه می را «جبران کند» این پیشنهاد را رد کرد. هفته گذشته تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه ایران با وعده تحریم های بیشتر از ماه نوامبر اعمال شد.

ترامپ در حساب توییتر خود نوشت:

هر کس با ایران تجارت کند، با ایالات متحده تجارت نخواهد کرد. من برای جهان صلح می خواهم، نه کمتر!

 در متن توییت ۷ آگوست ترامپ آمده است:

تحریم های ایران رسما اعلام شد. این تحریم ها سخت ترین تحریم هایی هستند که تا کنون وضع شده است و تا ماه نوامبر به سطح بالاتری می رسند. هر کس با ایران تجارت کند با ایالات متحده تجارت نخواهد کرد. من برای جهان صلح می خواهم نه کمتر!

ظریف در پاسخ توییت کرد که روابط بین الملل «مسابقه ملکه زیبایی با یک کلیشه ی خسته درباره صلح جهانی نیستند.» و ترامپ را «یک جنگ طلب» خواند.

در متن توییت ۷ آگوست ظریف آمده است:

یادآوری: روابط بین‌الملل مسابقه ملکه زیبایی با کلیشه‌های خسته‌کننده درباره تمایل به صلح جهانی نیست و اولین بار هم نیست که یک جنگ‌طلب ادعا می‌کند که برای «صلح جهانی» جنگ راه می‌اندازد.

مقامات ایالات متحده پیش از این ابراز کردند که تحریم ها میان چیزهای دیگری هستند تا درآمد ایران از صادرات نفتی را قطع کنند. ایران ادعا می کند دستیابی به آن غیر ممکن است. مقامات ایران بارها هشدار داده اند که اقدامات تلافی جویانه ای علیه هر نوع محدودیت خارجی اعمال می کنند.

منبع: rt.com