گوش به زنگگوش به زنگ

اروپا بر ضد اتحادیه اروپا؛ آیا فاشیسم در قاره اروپا دوباره قدرت می گیرد؟


 اتحادیه اروپا در خطر خرد شدن و زوال قرار گرفته است، و مردم اروپا که امروز می ترسند قدرت منطقه ای کشورشان از دست برود، تمایل به اقدامات شدید برای کنترل دیکتاتوری در اتحادیه اروپا دارند!از چه زمانی اتحادیه اروپا به یک قدرت استبدادی تبدیل شده است که مردم طیف های سیاسی مختلف در اروپا از آن می ترسند؟

نگرانی از قدرت گرفتن فاشیسم و چند دستگی در اروپا

نگرانی از قدرت گرفتن فاشیسم و چند دستگی در اروپا

به گزارش تلکسیران، اختلافات در اروپا، خیلی سریعتر از آنچه پیش بینی می شد، این قاره را از کنترل دولتمردانش خارج کرده است. اگر برگزیت را هم که باعث چند دستگی در اروپا شده کنار بگذاریم، احساسات ضد اتحادیه اروپایی در بسیاری از کشورها از جمله مجارستان، اسپانیا، ایتالیا، یونان و فرانسه بسیار قوی تر از انتظارات بروز داده است.

 اتحادیه اروپا در خطر خرد شدن و زوال قرار گرفته است، و مردم اروپا که امروز می ترسند قدرت منطقه ای کشورشان از دست برود، تمایل به اقدامات شدید برای کنترل دیکتاتوری در اتحادیه اروپا دارند!از چه زمانی اتحادیه اروپا به یک قدرت استبدادی تبدیل شده است که مردم طیف های سیاسی مختلف در اروپا از آن می ترسند؟

 

نیروی دفاعی اتحادیه اروپا

 

اوایل سال میلادی جاری بود که اتحادیه اروپا تصمیم گرفت یکی از اعضایش، مجارستان را بخاطر سیاست های داخلی دولت منتخب آن مجازات کند. برای روشن تر شدن مساله، توجه کنید که ویکتور اوربان توسط رای مردم مجارستان انتخاب شده است. او به صورت قانونی رهبر حزب دکوکرات هاست. اما اتحادیه اروپا مخالفت خود با ویکتور اوربان را به دلیل قوانین ضدمهاجرتی اش بارها اعلام کرده است و مجارستان را تحت فشار و مجازات قرار داده.

یکی از نمایندگان هلند دربرابر این اقدام در یک ایراد سخنانی مدعی شد که:

مردم مجارستان سزاوارتر از این هستند...آنها مستلزم داشتن حق آزادی بیان، عدالت، برابری، نبود تبعیض و مقاومت هستند. مواردی که تماما در اتحادیه اروپا تثبیت شده است.

می بینید که دموکراسی در فهرست اظهار شده این نماینده  از آزادی بیان و عدالت و  غیره جایی ندارد.

یکی از پیشنهادات مجازات اتحادیه اروپا برای مجارستان، که یک گزینه کلیدی می باشد، گرفتن حق رای مجارستان است. مجارستان هنوز عضو اتحادیه اروپا است، هنوز هم مجبور به پرداخت به اتحادیه اروپا، هنوز هم باید از تمام قوانین و مقررات اتحادیه اروپا اطاعت، اما دیگر نمی تواند در وضع قوانین حق رای داشته باشد!

 وزارت حقیقت اتحادیه اروپا

البته، احتمال افزایش  توافق اتحادیه اروپا برای تحریم مجارستان، تنها بخشی از تهدید است! جدای از سرکوب فیزیکی ( چه توسط اتحادیه اروپا و چه توسط دولت)، نشانه های هشداری از سرکوب فکری افراد نیز وجود دارد. سرکوب آزادی بیان و عقیده!

مثلا گاردین در مقاله ای درباره اقدام روسیه در توقف کشتی های اوکراینی حرف زده است و می گوید توقف کشتی های اوکراین توسط روسیه ترسناک نیست، این مساله به دلیل انگیزه ها و پیامدهای بعدی ان در اروپا ترسناک است.

شالوده مقاله، بدون منبع، بدون لینک، مدعی وجود خشونت روسیه است. نیمه اول مقاله با دروغ و اشتباه آغاز می شود. این گاردین است، روزنامه ای که همه انتظار بیشتری از آن دارند!

در نیمه دوم مقاله برای مشکل روسیه راه حل پیشنهاد می دهد که نشان می دهد این مقاله واکنشی به اقدام روسیه است. این مقالاه پر از اطلاعات دروغ انلاین است، به ویژه اطلاعات دروغ آنلاین برای روسیه.

 

اتحادیه اروپا چگونه حقیقت را ایجاد می کند؟

 

هفته پیش اتحادیه اروپا اعلام کرد که میخواهد یک سیستم هشدار سریع، برای کمک به اعضای اتحادیه اروپا راه اندازی کند تا کمپین هایی که اطلاعات دروغ می دهند را شناسایی کند. این اقدام شامل مجموعه ای از اخبار قابل قبول از سوی اتحادیه اروپا است، و هرچه که از کوچکترین انحرافی از چارچوب های اتحادیه اروپا داشته باشد، دروغ محصوب می شود. این باعث می شود که مردم دیدگاه های خودشان را بیان نکنند.

 

حذف اختلاف عقاید!

 

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی نیاز به شناسایی و  بستن حساب های جعلی که موجب درز اطلاعات دروغ می شوند دارند. مثلا باید بتوان حسابهای جعلی ایجاد شده در فضای مجازی را شناسایی کرد که اطلاعات دروغ را وارد قضای اینترنت می کنند. یک بات بودن از نظر اتحادیه اروپا به این معنی نیست که شما فردی حقیقی هستید یا نیستید، آیا عقیده درستی دارید یا ندارید! افرادی که کاملا واقعی هستند، به عنوان ربات های روسی نامگذاری شده اند! اینکه آیا بی کفایتی یا فساد واقعا وجود دارد مهم نیست، نکته این است که دولت ها نشان داده اند که نمی توانند به این رسانه ها اعتماد کنند!

مثلا اتحادیه اروپا از گوگل خواسته است الگوریتمی تعبیه کند که بتواند چگونگی اولویت بندی نمایش محتوای اطلاعات در اختیار اتحادیه اروپا باشد. مثلا هرچیز وابسته به اتحادیه اروپا را که در گوگل سرچ می کنید، محتوای شامل روسیه باید ممیزی بخورد و بر ان مستقلا نظارت شود!

الگوریتم گوگل اجازه می دهد اخبار که یا مخالف با اتحادیه اروپا، و یا به طور مستقیم از آن انتقاد می شود، در نتایج نمایش گوگل برای اعضای اتحادیه نشان داده شود. این مساله درست نیست و غیرقابل قبول است!

اتحادیه اروپا می خواهد اینترنت را سانسور کند و از گوگل می خواهد با الگوریتم های خود برخی وب سایت ها را حذف کند!

پرچم اتحادیه اروپا در اعتراضات اخیر فرانسه بر رروی وسایل نقلیه زرهی که معترضین را سرکوب می کردند نقش بسته بود که خشم معترضین را به همراه داشت!

 از طرفی اتحادیه اروپا ۴.۶ میلیون یورو کمک هزینه برای تشخیص اطلاعات دروغ در اینترنت اختصاص داده است و از طرفی از گوگل خواسته الگوریتم های خود را در راستای کمک به حفظ منافع اروپا تغییر دهد! آیا این صدای یک سازمان است که تمام مردم اتحادیه اروپا می خواهند بخشی از ان باشند؟ آیا می خواهیم نیروهای دفاعی اتحادیه اروپا که چند ملیتی نیز هستند، بر ضد روسیه در خیابان های اروپا راهپیمایی کنند؟

مردم اروپا حتی نمی توانند به حقیقت برسند، زیرا سیستمی از قبیل اخبار جعلی را از حساب های رسانه های اجتماعی حذف میکند!

نشانه ها از وجود چند دستگی، سرکوب و تقلیل دموکراسی در اروپا خبر می دهد، نشانه هایی که می تواند اروپا را در دامان بحرانی جدی از ظهور دوباره فاشیسم گرفتار کند!

 

بیشتر بخوانید: 

 

منبع:zerohedge.com