هزینه ویزای کشورهای مختلف

هنگامی که تصمیم دارید به یک کشور خارجی سفر کنید، مهمترین مساله ای که با آن مواجه هستید، اخذ ویزا و پرداخت هزینه ویزا است. علیرغم اینکه درخواست ویزا برای بسیاری از کشورها بوسیله روابط دیپلماتیک و مناسبات تجاری لغو شده است. اما ما با بسیاری از کشورها، به خصوص کشورهای اروپایی، مشکلات ویزا را تجربه می کنیم.

هزینه ویزای کشورهای مختلف

هزینه ویزای کشورهای مختلف.jpg

هزینه ویزای کشورهای مختلف

ویزای شنگن

منطقه شنگن توسط کشورهای اروپایی برای لغو ویزا و از میان برداشتن مرزها شکل گرفت. این منطقه؛ آلمان، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، هلند، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، ایسلند، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مجارستان، مالت، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی و یونان را شامل می شود. برای دریافت یک ویزای شنگن می توانید به کنسولگری این کشورها یا یک شرکت مجاز در زمینه اخذ ویزا مراجعه کنید.

هزینه ویزای شنگن: ۶۰ یورو  (این هزینه شامل مخارج اضافی نیست).

ویزای انگلستان

برای اخذ ویزای انگلستان، هزینه های ویزا بر اساس سال هایی که ویزا معتبر خواهد بود، تعیین می شود. ویزای شش ماه ۱۱۳ دلار، ۲ سال ۴۳۹ دلار، ۵ سال ۷۸۰ دلار، ۱۰ سال ۹۷۸ دلار است.

ویزای کانادا

درخواست ویزای کانادا از طریق کنسولگری ها و سفارتخانه ها آن کشور صورت می گیرد. شما می توانید با پرداخت ۷۵ دلار کانادا برای یک ویزای تک ورودی و ۱۵۰ دلار کانادا برای ویزای چند ورودی درخواست دهید.

ویزای چین

چین در مورد ویزا روش های متفاوتی دارد. قیمت ویزای چین به شرح زیر است: تک ورودی ۳ ماهه ۵۸ دلار، ۲ بار ورودی ۳ ماهه ۸۷ دلار، ورودی چندباره ۶ ماهه ۱۱۶ دلار، تک ورودی ۱۲ ماهه ۱۹۵ دلار.

ویزای ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا، که یکی از گران ترین کشورها به لحاظ هزینه ویزا می باشد، از طریق تلفن و یا واسطه به درخواست متقاضیان پاسخ نمی دهد و متقاضیان ویزا می بایست به صورت آنلاین درخواست خود را مطرح کنند. هزینه ویزای ایالات متحده ۱۶۰ دلار است.

محوریت آمریکایی ها در بحران ترکیه

زمانی که اندرو برونسون کشیش مسیحی احضاریه پلیس را در اواخر تابستان سال 2016 دید، فکر کرد که یک ملاقات معمولی برای بررسی مدارک اقامت او و خانه اش به علت یک ربع قرن اقامت در ترکیه می باشد.

محوریت آمریکایی ها در بحران ترکیه

اندرو برانسون کشیش آمریکایی

اندرو برانسون کشیش آمریکایی

او در ۷ اکتبر سال ۲۰۱۶ به مرکز پلیس رفت، بازداشت شد و به تدارک کودتا متهم گردید. او همچنان در بازداشت به سر می برد و متهم ردیف اول سیاسی است که به بحرانهای ترکیه برای مدت دو دهه دامن زده است. واضح است که او از بازداشت خود بسیار متعجب شد، وکیل برونسون Ismail Cem Halavurt به رویترز گفت که جمعه مصاحبه خواهد کرد. برونسون در ازمیر شهری در ساحل اقیانوس آرام در جوار اولین مراکز مسیحی زندگی و موعظه می نمود.

برونسون در اولین مصاحبه اش در آوریل با حضور رویترز، گفت:

در کشوری که عمیقا به آن عشق می ورزم، در طلب شاگردان حضرت عیسی بوده ام.

در جولای، بعد از دو سال تحمل زندان برونسون را به حصر خانگی بردند. دادگاه در روز جمعه تشکیل نشد و درخواست تجدید نظر برای آزادی او با گفتن این موضوع که مشغول جمع آوری شواهد هستند و او بر اساس نسخه ای از حکم دیده شده توسط رویترز، برای پرواز خطر ایجاد کرده است رد شد.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ خواهان آزادی بی قید و شرط برونسون با توصیف او به عنوان گروگان بزرگ وطن پرست که تحریم ها و تعرفه ها در ترکیه که باعث کاهش ارزش پول لیر شده را تحمل کرده است یاد می کند. رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان، آزادی برونسون را مشروط به آزادی فتح الله گولن روحانی مسلمان ترک که در آمریکا زندگی می کرد و در جولای سال ۲۰۱۶ به جرم ایجاد کودتا دستگیر شد نمود. اردوغان برای تلافی تعرفه ها بر ماشین، الکل و دخانیات آمریکائی را بالا برد.

اردوغان در جواب افسران پلیس در آنکارا در سپتامبر گذشته اظهار داشت:

شما یک کشیش پیش ما دارید. گولن را به ما بدهید ،برونسون را بگیرید.

این پیشنهادی بود که آمریکا آن را رد کرد. این شکست روابط میان دو متحد ناتو موضوع برونسون را از لحاظ بین المللی برجسته کرد و مرد ۵۰ ساله آمریکایی را در بحران فعلی مرکز توجه قرار داد و بازارهای جهانی را تکان داد. دادگاههای ترکیه تجدید نظر برای آزادی و خروج برونسون از ترکیه را رد کردند. از یک مقام ارشد ترکیه در این مورد سوال شد. او گفت که قوه قضائیه مستقل است و حکم بستگی به نظر دادگاه دارد.

Halavurt وکیل برونسون گفت که برای کشیش کارولینای شمالی وقتی برای اولین بار به مرکز پلیس رفت شرایط زیاد ناخوشایند نبود. او توقع داشت که برخورد بدتری با او بشود و در نهایت ضرب العجل دو هفته ای برای ترک کشور و نقض اقامت او بعد از بررسی مدارک او و برگشت از ترکیه. در عوض به مدت دو ماه قبل از دستگیری رسمی او در دسامبر سال ۲۰۱۶ در بازداشتگاه بود. او متهم به جرم مشارکت با حزب کارگران کردستان)(PKK شد که به مدت سه دهه در مقابل دولت ترکیه شورش کرده اند و مطابق ادعاهای رویترز او به همراه گولن  گروههای تروریستی در آنکارا را طراحی می کردند. برونسون متهم به افشای اطلاعات  دولتی برای جاسوسی نظامی یا سیاسی شد . برونسون همه اتهامات را رد کرده است.

 

 

شاهدان مخفی

محکومیت او، مصاحبه با وکیل او و سه جلسه  دادگاهی با حضور رویترز اتهامات برونسون را حمایت از کردهای جدایی طلب و  ارتباط با طراحان کودتا بیان می دارد. او در اولین مصاحبه اش در حالی که بلوز سفید و شلوار مشکی پوشیده و بدون توجه به مترجمان خیلی مسلط به  ترکی صحبت می کند اظهار می دارد:

من در مدت اقامتم در ترکیه کار پنهانی انجام نداده ام. با اینکه دولت تمام مدت ما را تحت نظر گرفته بود ولی من اقدامی علیه دولت ترکیه  انجام ندادم.

قاضی به برونسون گفت اتهام او انجام فعالیتهای مذهبی نیست بلکه متهم به جرمهای دیگری است. دادستان از او پرسید چرا صدها مایل از کلیسا در ساحل غربی ترکیه به منطقه جنوب شرقی کرد نشین که مقر حزب PKK است می رفته است. پیامهای روی تلفن او، جزئیات سفرها، شهادت حضار کلیسا و چیزی که سه شهادت محرمانه  نشان می دهد، رمزهای عابد، آتش و شهاب سنگ همگی بر علیه او هستند.

اطلاعات ردیاب حاکی از مسافرتهایی به Suruc نزدیک مرز سوریه و شهر دیار بکر مقر کردها و برگزاری جساتی در سال ۲۰۱۰ با مردی که به گزارش شواهد مخفی سرباز نیروی مخصوص آمریکا بوده می باشد. برونسون گفت مسافرت او به مناطق کرد نشین برای کمک به پناهندگان بوده که از جنگ در همسایگی سوریه جان سالم به در برده بودند.  

او اظهارداشت:

من قبول ندارم که با گروه PKK همکاری کرده ام.  ما می خواستیم پناهندگان سوریه را به  ازمیر بیاوریم. من میان قومیتها تفاوتی قائل نمی شوم.

عابد شاهد مخفی نقل کرده که برونسون با اعضای برجسته مشکوک شبکه گولن مرتبط بوده است.

وکیل برونسون گفت که شاهد گزارش واقعی از این ارتباطات نداده است. دادستان در حکم خود اظهار داشت که به گزارش شاهدان و تلفن ارتباطات او را اثبات می کنند.

منبع: reuters.com

وزیر امور خارجه ایران می گوید برنامه ای برای دیدار با همتای آمریکایی خود ندارد

محمد جواد ظریف، وزیرامور خارجه ایران، اعلام کرده که هیچ برنامه ای برای ملاقات با همتای آمریکایی خود، مایک پمپئو در نشست عمومی سازمان ملل متحد ندارد.

وزیر امور خارجه ایران می گوید برنامه ای برای دیدار با همتای آمریکایی خود ندارد

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در تفلیس گرجستان با مطبوعات گفتگو کرد

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در تفلیس گرجستان با مطبوعات گفتگو کرد

پس از اینکه از آقای ظریف در مورد احتمال دیدار با مقامات آمریکایی از جمله پمپئو، در حاشیه مجمع سالانه سازمان ملل متحد، سوال شد، او در پاسخ  گفت:

خیر، چنین جلسه ای برنامه ریزی نشده است. ما بارها موضع خود را اعلام کرده ایم.

رئیس جمهور ایران یکشنبه گذشته تقاضای آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط را ساعاتی پیش از اینکه واشنگتن تحریم های جدید علیه ایران را اعمال کند، رد کرد . این تحریم ها نتیجه تصمیم رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، مبنی بر خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ در مورد برنامه هسته ای ایران بود.

 

ظریف به خبرگزای تسنیم گفت:

در مورد پیشنهاد جدید ترامپ، موضع رسمی ما توسط رئیس جمهور روحانی و من اعلام شده است. آمریکایی ها صداقت ندارند.

ظریف در مورد اینکه آیا پیغامی از آمریکا که توسط عمان به دست ایران برسد گفت:

چنین پیغامی وجود ندارد.

ظریف پیش تر و در هفته گذشته گفته بود که عمان و سوئیس در گذشته به عنوان میانجی نقش هایی داشته اند اما در حال حاضر هیچ مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیمی بین ایران و آمریکا وجود ندارد.

منبع: reuters.com

ایران، ونزوئلا و ترکیه زمانی قیمت واقعی طلا را معلوم می کنند که پول بی ارزش شود

کلودیو گراس، تحلیلگر ارزش گذاری و مشاور متخصص مستقل به شبکه خبری راشا تودی"" گفت: جهان به ناچار در بحران فرو می رود و طلا و نقره دوباره به عنوان پول واقعی رواج پیدا می کند.

ایران، ونزوئلا و ترکیه زمانی قیمت واقعی طلا را معلوم می کنند که پول بی ارزش شود

ایران، ونزوئلا و ترکیه زمانی قیمت واقعی طلا را معلوم می کنند که پول بی ارزش شود

ایران، ونزوئلا و ترکیه زمانی قیمت واقعی طلا را معلوم می کنند که پول بی ارزش شود

گراس اظهار داشت:

امروزه مردم، به ویژه در کشورهای غربی، فراموش کرده اند که پول کاغذی فقط برای بیان مقدار مشخصی طلا و یا نقره به کار می رود. می توان گفت پول کاغذی در دنیای امروز چیزی جز امنیت بدهی نیست. چیزی جز وثیقه نیست: نسل قبلی پیش بینی کرده است که نسل های بعدی از طریق مالیات ها و تورم، بدهی هایشان را پرداخت می کنند.

این تحلیلگر درباره ایران، ونزوئلا و ترکیه بیان می کند که ارزش پول فعلی آنها در برابر دلار امریکا سقوط کرده است و مردم در عوض این اتفاق به شدت به دنبال خرید فلزات گرانبها از جمله طلا و نقره هستند.

وی اظهار داشت:

افزایش قیمت طلا، میزان سنجشی است که نشان می دهد چیزی در این سیستم با مشکل مواجه شده و اشتباه است. هنگامی که قیمت طلا افزایش می یابد، همه افراد جامعه، حتی عامی ترین افراد نیز متوجه می شوند که سیستم اقتصاد دچار مشکل است و من شکی ندارم که بحران بعدی منطقه ای نیست، بلکه جهانی خواهد بود.

گراس افزود:

حباب موجود در بازار، تمام بازارها، از اوراق قرضه گرفته تا بازار سهام و املاک و مستقلات همه چیز را دچار تغییر می کند. آنچه با اطمینان درباره طلا می توان گفت این است که حتی اگر قیمت آن در کوتاه مدت کاهش بیابد نیز، در مرحله بعدی کاملا از کنترل خارج می شود.

گراس خاطر نشان شد زمانی که دولت بیش از اندازه پول کاغذی تکثیر کند، پول ارزش خود را از دست می دهد و این اتفاق برندگان اندک و بازندگان بسیاری در بر جای خواهد گذاشت. تنها اتفاقی که در این حالت پیش می آید، نارضایتی بیشتر میان مردم و افزایش فشار روی این اسکناس های بی پشتوانه است.

 

 

وی اظهار داشت:

اسکناس بی پشتوانه تنها با اعتماد و اعتقاد به نهادها پشتیبانی می شود که آنها نیز اکنون در معرض بحران تاریخی قرار دارند. همانطور که بارها و بارها شهروندان به خصوص در کشورهای غربی درباره انجام امور خانگی خود به جای پذیرش اجناس با قیمت واقعیشان سوال می پرسند، من معتقدم اسکناس بی پشتوانه و شاید سیستم کنونی پول در کل، در نهایت تحت فشار شدید قرار خواهد گرفت.

منبع: rt.com

ماهواره مشکوک روسی زنگ خطری برای آمریکا

ماهواره اسرارآمیز روسی با عملکرد غیر معمول خود زنگ خطری را برای آمریکا به صدا درآورده است.

ماهواره مشکوک روسی زنگ خطری برای آمریکا

ماهواره اسرارآمیز روسی برای آمریکا زنگ خطر جدی محسوب می‌شود.

ماهواره اسرارآمیز روسی برای آمریکا زنگ خطر جدی محسوب می‌شود.

یلیم پابلت، معاون وزیر در کنفرانسی که ۱۴ آگوست در سوئیس برگزار شد گفت:

ما دقیقا نمی‌دانیم این ماهواره چیست و راهی برای فهمیدن آن نداریم.

نگرانی این مقام مسئول این است که شاید این ماهواره نوعی سلاح باشد. این ماهواره سوال برانگیز در ماه اکتبر سال گذشته به فضا فرستاده شد.

خانم پابلت در این کنفرانس اینگونه ادامه داد:

عملکرد این ماهواره ناپایدار و غیر مشخص است و مانند ماهواره‌های دیگر فعالیت نمی‌کند. موضع روسیه در مورد این ماهواره کاملا غیر مشخص است.

وی به اظهارات فرمانده نیروی فضایی روسیه در مورد نمونه اولیه سلاح جدید نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد این ماهواره باید یک ابزار کلیدی برای روسیه باشد.

پابلت گفته که آمریکا در مورد توسعه سلاح‌های ضد ماهواره‌ای که توسط روسیه ساخته می‌شوند تا به تخریب ماهواره‌ها در فضا می‌پردازند، بسیار نگران است. الکساندر دینکوف دیپلمات روسی به آژانس خبری رویترز از آمریکا خواست تا به معاهده روسیه و چین که هدف آن جلوگیری از رقابت نظامی در فضاست، بپیوندد.

الکساندرا استیکینگز، یکی از محققان تحلیل‌گر موسسه خدمات متحد سلطنتی گفت که سلاح‌های فضایی ممکن است نسبت به سلاح‌های معمولی موجب تخریب بیشتری شود. این سلاح‌ها که شامل لیرز‌ها یا تابش‌های مایکروویو هستند می‌توانند برای مدت زمانی فعالیت یک ماهواره را متوقف کنند یا بدون تخریب آن به‌طور دائم آن‌را از انجام عملکرد موفق بازدارند. وی اضافه کرد که تشخیص تکنولوژی این نوع ماهوراه‌ها سخت است، چراکه اطلاعات طبقه بندی شده در این زمینه بسیار زیادند. وی همچینین تصریح کرد که تایید این موضوع که یک مشکل یا تداخل فضایی خود به خودی بوده یا کار یک کشور خاص است بسیار دشوار می‌باشد.

خانم استیکینگز گفت که اظهارات خانم پابلت بیشتر در زمینه تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر تشکیل ششمین شاخه ارتش آمریکا یعنی نیروی فضایی بوده است. سخنگوی وزارت دفاع انگلیس گفت که هرگونه ردیابی ماهواره‌های روسی را نه تایید می کند و نه تکذیب.

او گفت:

تمام امکانات و تجهیزات فضایی می‌توانند تهدید آمیز و آسیب رسان باشند. مثلا پیشرفت سلاح‌های فضایی که توسط برخی از کشور‌ها در حال انجام است. انگلیس با همکاری نزدیکی که با متحدان بین الملل خود از جمله آمریکا دارد؛ تلاش می‌کند تا با ایجاد امنیت و آرامش در فضا باعث افزایش دانش، فهم و صلح و انعطاف پذیری در این زمینه شود.

منبع: bbc.co.uk

سانسور اینترنتی؛ چپ‌ بیش از راست در معرض حذف شدن

بسته شدن صفحه توئیتر الکس جونز، چهره دست راستی آمریکا به مدت یک هفته که بدلیل نقض قوانین توئیتر صورت گرفت باعث خوشحالی بسیاری از لیبرال‌ها شد. اما آیا چپ‌ها واقعا باید نسبت به سانسور اینترنتی آسوده خاطر باشند؟

سانسور اینترنتی؛ چپ‌ بیش از راست در معرض حذف شدن

چپ‌ بیش از راست در معرض حذف شدن

چپ‌ بیش از راست در معرض حذف شدن

شواهد تا الان نشان داده‌اند که درخصوص فیسبوک و توئیتر و دیگر اشکال سانسورهای دولتی، دلایل زیادی برای نگرانی جریان چپ وجود دارد.

۱. سانسور شبکه خبری ونزوئلایی

در ماه مه، فیسبوک به کمک شورای آتلانتیک توانستند آنچه را که «محتوای غیرمعتبر» می‌خواندند را از سیستم فیسبوک بردارند. شورای آتلانتیک توسط تعدادی از کشورهای عضو ناتو و تولیدکنندگان اسلحه از جمله ریتون، مارتین، و گرومان تامین مالی می‌شود و نام کسانی چون هنری کسینجر، و عضو سابق سازمان سیا مایکل هایدن در هیئت مدیره آن به چشم می‌خورد. پس دور از ذهن نبود که چند هفته پس از آغاز همکاری فیسبوک با شورای آتلانتیک، صفحه رسانه مطرح انگلیسی زبان چپ‌گرا در آمریکای لاتین با نام تلسور(Telesur) را بدون ارائه دلیل مشخص و روشنی حذف کند. ماجرا تنها مربوط به تلسور نیست بلکه فیسبوک پیش‌تر هم دو صفحه چپ‌گرای تحلیل ونزوئلا و تحلیل هاییتی را که به نقد جدی سیاست خارجی آمریکا در کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب می‌پرداخت، از سیستم خود پاک کرد.

 

۲. فیسبوک، دستور اسرائیل به حذف صفحات را اجابت می‌کند

سال گذشته، گلن گرینوالد روزنامه نگار گزارش داد که فیسبوک با مقامات دولت اسرائیل دیدار کرده تا مشخص شود صفحه شخصی کدام فعالان فلسطینی را باید حذف کند. در طول ۴ ماه پس از این دیدار، از ۱۵۸ صفحه‌ فعالان فلسطینی که تل آویو خواهان حذف آن‌ها شده بود، ۹۵ درصد عملی شد. براساس همین گزارش، نظارت و اعمال محدودیت چندانی از سوی فیسبوک بر محتواهای تولیدشده حتی دعوت به کشتن از سوی اسرائیل، صورت نمی‌گیرد.

۳. سانسور وبسایت‌های چپ/سوسیالیست از سوی گوگل و فیسبوک

وبسایت سوسیالیست جهان(www.wsws.org) سال گذشته گزارش داد که الگوریتم‌های گوگل به شدت تاثیر منفی‌ای بر دیده شدن وبسایت‌های سوسیالیست و ضدجنگ دارند. این گزارش نشان داد ۶ ماه پس از زمانی که این موتور جست‌وجوگر، الگوریتم‌های خود را تغییر داد، ۵۵ درصد کاهش بازدید در ۱۳ نمونه از این وبسایت‌ها مشاهده شد. خودِ وبسایت سوسیالیست جهان نیز از آوریل تا جولای سال گذشته ۷۴ درصد کاهش ترافیک بازدید داشته است. این تغییر، درباره سه وبسایت آلترنت(www.alternet.org) با کاهش ۷۱ درصدی، حالا دموکراسی(www.democracynow.org) با ۵۰ درصد و سایت Truth-out.org با ۴۹ درصد هم صورت گرفته است.

حتی وبسایت‌هایی که به نقد خشونت پلیس آمریکا می‌پردازند و یا بر شفافیت دولت آمریکا متمرکز هستند هم پس از اعمال تغییرات گوگل بر الگوریتم‌های جست‌وجو و اخبار که سال گذشته تحت نام «مبارزه با اخبار جعلی» صورت گرفت، تغییرات قابل توجهی در ترافیک بازدیدهایشان تجربه کرده‌اند.

۴. تظاهرات قانونی چپ‌گرا، هدف سانسور؟

یکی از نمونه‌های عجیب از پایبندی فیسبوک به مبارزه با «اخبار جعلی» و ساختن یک محیط آرام و بی‌دغدغه برای تمام کسانی که از اینترنت استفاده می‌کنند، حذف صفحات رویدادهای(event) مربوط به تظاهرات ضد نژادپرستی و ضدفاشیستی&zwnj ای است که در واشنگتن برگزار می‌شود.

رویدادی که برای گردهمایی ضد نژادپرستی و در واکنش به تظاهرات ناسیونالیست سفیدپوستان به راه انداخته شده بود، توسط فیسبوک حذف شد و این عبارت مبهم بعنوان توضیح ارائه شد:

این رویداد، تظاهر یک رفتار جمعی غیرقابل اعتماد و نادرست محسوب می‌شد.

عبارتی که به سادگی می‌توان بدون ارائه توضیح، درباره هر اقدام و رویدادی مورداستفاده قرار بگیرد. سازمان‌دهنده این رویداد نیز در بیانیه خود نوشت:

این یک تظاهرات واقعی در واشنگتن است. جورج سوروس نیست. روسیه نیست. این خودِ ما هستیم.

۵. معلق کردن و اعمال ممنوعیت بر فعالان ضدجنگ در توئیتر

توئیتر اخیرا بابت «سایه ممنوعیتی» که بر صفحات محافظه‌کاران قرار داده و دیده شدنِ توئیت‌های آنان و پیدا کردن صفحاتشان را سخت‌تر کرده، مورد انتقادهای بسیاری قرار گرفته است. اما باز هم باید گفت که این محدودیت‌ها فقط مربوط به راست‌ها نمی‌شود. برای نمونه توئیتر اخیرا صفحات دانیل مک آدامز، مدیر اجرایی موسسه‌ای آزادی‌خواه و ضدجنگ را بابت جدل لفظی‌اش با یک روزنامه‌نگار مدافع ترامپ معلق کرده است.

شاید مهم‌ترین نکته درباره تمام این ۵ مثال و دیگر نمونه‌ها این باشد که این اتفاقات تماما در برابر چشمان ما رخ می‌دهند. مقامات اجرایی در دولت دونالد ترامپ در دفاع از این نوع اعمال محدودیت و سانسور در اینترنت، آن را راهی برای «جلوگیری از بی‌نظمی» در میان مردم عنوان می‌کنند. درواقع شرکت‌ها و موسساتی مانند فیسبوک که دست در دست دولت کار می‌کنند، این قدرت عظیم را بدست آورده‌اند که تعیین کنند آزادی بیان شامل چه مواردی می‌شود و چه نظراتی، ارزش شنیده شدن دارند.

منبع: rt.com


>