آنگلا مرکل: برای ایجاد دولت باثبات تاوان دادیم

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و رئیس حزب دموکرات مسیحی، گفت: حزبش برای ایجاد یک دولت باثبات هزینه های زیادی پرداخت کرده است.

آنگلا مرکل: برای ایجاد دولت باثبات تاوان دادیم

آنگلا مرکل: برای ایجاد دولت باثبات تاوان دادیم.jpgآنگلا مرکل: برای ایجاد دولت باثبات تاوان دادیم

مرکل، صدر اعظم آلمان، در برنامه مستقیم کانال تلویزیونی ZDF آلمان در برلین از پروتکل ائتلاف بین احزاب مسیحی (CDU / CSU) و حزب سوسیال دموکرات (SPD) دفاع کرد.

مرکل گفت:

"می توانم درک کنم دادن وزارت اقتصاد به SPD چقدر برای CDU ناامید کننده بود. ولی این تصمیم نتیجه ۱۲ ساعت مذاکره مداوم در زمینه تشکیل دولت ائتلافی است."

مرکل، همچنین از دست دادن وزارت اقتصاد را برای حزبش دردآور توصیف کرده و افزود:

"احزاب CDU / CSU تنها وزارتخانه های اقتصاد، انرژی و امنیت داخلی را دریافت کرده و در پشت پروتکل ائتلاف ایستاده اند."

مرکل اظهار داشت:

 "تقسیم این وزارتخانه ها یک تصمیم مسئولانه بوده و ما برای تشکیل دولت پایدار هزینه پرداخت کرده ایم. این تصمیم برای آینده  سیاسی آلمان یک اقدام حیاتی است و مطمئن هستم آلمان این شرایط را به خوبی درک خواهد کرد."

آنگلا مرکل تاکید کرد:

"در این دوره گذار که کشور آلمان با سختی های زیادی روبه رو است، وجود یک دولت پایدار ضرورت دارد و در تشکیل دولت فعلی به جز ائتلاف، جایگزین مناسب بر روی میز مذاکره احزاب وجود نداشت. این تصمیم برای حیات سیاسی آلمان بهترین گزینه موجود بود."

مرکل ادامه داد:

"در خصوص توزیع سنی کابینه، جوانان جایگاه ویژه ای دارند. این کابینه تنها کابینه پیران بالای ۶۰ سال نخواهد بود"

مرکل همچنین اشاره کرد:

"لیست افرادی که از حزب ما در کابینه حضور خواهند داشت، قبل از برگزاری گردهمایی حزب CDU در روز ۲۶ فوریه، اعلام خواهد شد."

مرکل گفت:

" می خواهم همه افراد حزبم برای نقش آفرینی در آینده سیاسی آلمان فرصت داشته باشند و اگر اعضای SPD پروتکل ائتلاف را قبول کنند، ۴ سال دیگر به عنوان صدراعظم خدمت خواهم کرد."

مرکل به این دلیل که وزارت اقتصاد را به SPD داده است، از جانب هم حزبی هایش مورد هدف انتقادهای شدید قرار دارد.

آلمان توسط "ائتلاف بزرگ" CDU / CSU و SPD تحت رهبری مرکل در سال های ۲۰۰۵-۲۰۰۹ و ۲۰۱۳-۲۰۱۷ اداره می شد.

ظریف: آمریکایی‌ها صداقت ندارند

وزیر امور خارجه ابراز کرد که با مقامات رسمی ایالات متحده در مجمع عمومی سازمان ملل دیدار نخواهد کرد زیرا آن ها «صداقت ندارند».

ظریف: آمریکایی‌ها صداقت ندارند

ظریف: آمریکایی ها صداقت ندارند

ظریف: آمریکایی ها صداقت ندارند

وزیر امور خارجه ایران ابراز کرد که با مقامات رسمی ایالات متحده در مجمع عمومی سازمان ملل دیدار نخواهد کرد زیرا آن ها «صداقت ندارند» !

این دو کشور در روابط بین الملل به تبعیت از خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران و تحریم های جدید رفتار می کنند.

محمد جواد ظریف در پاسخ به دیدار با همتای سیاسی خود مایک پمپئو یا مقامات رسمی دیگر آمریکایی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت:

خیر، چنین ملاقاتی برنامه ریزی نشده است.

ظریف گفت:

در رابطه با پیشنهاد اخیر هم من هم رییس جمهور روحانی موضع مان را اعلام کرده ایم؛ آمریکایی ها صداقت ندارند.

رییس جمهور دونالد ترامپ پیش از این پیشنهاد ملاقات بدون هیچ پیش شرطی را بیان کرده بود. تهران به سرعت با اشاره به «تجربیات بد» در مذاکرات با ایالات متحده در گذشته و اینکه ترامپ ابتدا باید خروج ترامپ از برجام در ماه می را «جبران کند» این پیشنهاد را رد کرد. هفته گذشته تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه ایران با وعده تحریم های بیشتر از ماه نوامبر اعمال شد.

ترامپ در حساب توییتر خود نوشت:

هر کس با ایران تجارت کند، با ایالات متحده تجارت نخواهد کرد. من برای جهان صلح می خواهم، نه کمتر!

 در متن توییت ۷ آگوست ترامپ آمده است:

تحریم های ایران رسما اعلام شد. این تحریم ها سخت ترین تحریم هایی هستند که تا کنون وضع شده است و تا ماه نوامبر به سطح بالاتری می رسند. هر کس با ایران تجارت کند با ایالات متحده تجارت نخواهد کرد. من برای جهان صلح می خواهم نه کمتر!

ظریف در پاسخ توییت کرد که روابط بین الملل «مسابقه ملکه زیبایی با یک کلیشه ی خسته درباره صلح جهانی نیستند.» و ترامپ را «یک جنگ طلب» خواند.

در متن توییت ۷ آگوست ظریف آمده است:

یادآوری: روابط بین‌الملل مسابقه ملکه زیبایی با کلیشه‌های خسته‌کننده درباره تمایل به صلح جهانی نیست و اولین بار هم نیست که یک جنگ‌طلب ادعا می‌کند که برای «صلح جهانی» جنگ راه می‌اندازد.

مقامات ایالات متحده پیش از این ابراز کردند که تحریم ها میان چیزهای دیگری هستند تا درآمد ایران از صادرات نفتی را قطع کنند. ایران ادعا می کند دستیابی به آن غیر ممکن است. مقامات ایران بارها هشدار داده اند که اقدامات تلافی جویانه ای علیه هر نوع محدودیت خارجی اعمال می کنند.

منبع: rt.com

مرگ 91 نفر در زلزله 6.9 ریشتری در اندونزی!

زلزله 6.9 ریشتری در جزیره لومبوک اندونزی به کشته شدن تقریبا 100 نفر منجر شد. خطر وقوع سونامی نیز وجود دارد.

مرگ 91 نفر در زلزله 6.9 ریشتری در اندونزی!

زلزله ۶.۹ ریشتری در جزیره لومبوک اندونزی

زلزله ۶.۹ ریشتری در جزیره لومبوک اندونزی 

بر اساس گزارش‌های آژانس های خبری، کاهش بلایای طبیعی به‌احتمال زیاد تعداد کشته‌ها افزایش خواهد یافت. هزاران نفر بی‌خانمان و صد‌ها نفر مجروح شدند. این زلزله در ساعت ۶:۴۶ عصر به وقت محلی رخ داد.

سازمان ژئولوژی دولت اندونزی برای سونامی نیز هشدار داده است. آب دریا در دو روستا در جزیره لومبوک ۱۰ تا ۱۳ سانتی متر بالا آمده است. گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که عمق زلزله در ۱۰.۵ کیلومتری سطح زمین بوده است.

منبع: rt.com

روسیه: عقب نشینی ‏نیروهای ایرانی از جولان ‏سوریه و ناکامی رژیم ‏صهیونیستی

روز چهارشنبه به گزارش خبرگزاری روسی TASS به نقل از نماینده‌ی روس، نیروهای ایرانی تسلیحات سنگین خود در سوریه را از ارتفاعات جولان اشغالی اسرائیل 85 کیلومتر دور کرده اند، اما اسرائیل آن را کافی نمی‌داند.

روسیه: عقب نشینی ‏نیروهای ایرانی از جولان ‏سوریه و ناکامی رژیم ‏صهیونیستی

به دنبال آتش‌سوزی در مرز رژیم‌صهیونیستی با سوریه انفجاری رخ می‌دهد که از ارتفاعات جولان دیده می‌شود

به دنبال آتش‌سوزی در مرز رژیم‌صهیونیستی با سوریه انفجاری رخ می‌دهد که از ارتفاعات جولان دیده می‌شود

با حمایت روسیه، ایران، و حزب‌الله لبنان، بشار الاسد رییس جمهور سوریه‌ای مجدد حاکمیت جنوب‌غربی سوریه را از شورشی‌ها گرفته‌است که محدوده آن تا منطقه‌ی جولان می‌رسد.

مسکو برای جلب اطمینان رژیم‌صهیونیستی اعلام می‌کند که تنها نیروهای سوریه در منطقه‌ی جولان حضور دارند. اگرچه اسرائیل تاکید می‌کند حالا که جنگ داخلی رو به اتمام است نیروهای ایران، دشمن سرسخت رژیم‌صهیونیستی باید خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری TASS روسیه به نقل از الکساندر لاورنتیو، نماینده‌ی ویژه‌ی ولادمیر پوتین در سوریه:

ایرانی‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند و تشکیلات شیعه آنجا نیستند.

لارنتیو می‌گوید ایرانی‌ها می‌توانند به عنوان راهنما و مشاور در میان نیروهای نظامی سوریه نزدیک مرز رژیم‌صهیونیستی باقی بمانند.

لاورنتیو گفت:

اما هیچ پایگاه تسلیحات و تجهیزات سنگینی وجود ندارد که از فاصله‌ی ۸۵ کیلومتری مرزی تهدیدی برای اسرائیل ایجاد کند.

هر چند یک مقام رسمی اسرائیلی این عقب‌نشینی را کافی نمی‌داند.

 

تزاچی هانگبی وزیر همکاری منطقه‌ای در گفتگو با رادیو اسرائیل با اشاره به تهدید موشک‌های برد بلند و هواپیماهای بدون سرنشین ایران می‌گوید:

ما تجاوز و تعدی نظامی ایران در داخل سوریه و نه روی مرزمان را خط قرمز می دانیم. هیچ مصالحه یا امتیازی در این باره وجود ندارد.

هفته‌ی گذشته یک مقام رسمی اسرائیل بدون افشای نام خود گفت که روسیه نیروهای ایرانی را حداقل ۱۰۰ کیلومتر دور از خط آتش‌بس ارتفاعات جولان نگه می‌دارد.

اسرائیل این پیشنهاد را که در دیدار میان نتانیاهو و سرگئی لاوروف وزیر خارجه‌ی روسیه مطرح شد، رد می‌کند. روز دوشنبه سفیر روسیه در اسرائیل، با یک پاسخ صریح ابراز کرد که مسکو نمی‌تواند ایران را برای خروج از سوریه متقاعد کند.

اما ویکتوروف اشاره کرد که روسیه حملات هوایی اسرائیل به انتقال یا جابجایی نیروهای‌ نظامی ایران یا حزب‌الله در سوریه را نادیده می‌گیرد.

هنگبی اظهار کرد که رژیم صهیونیستی در صدد است تا از گسترش موثر ایران و حزب‌الله در جبهه‌ی لبنانی علیه خود جلوگیری کند.

او گفت:

ما آماده نیستیم تا جنگ میان اسرائیل و سوریه را در مرز شمالی خود نظاره‌گر باشیم. این اتفاق خطرناکی است. اگر امروز جلو شروع این امر را نگیریم، بهای سنگینی بر ما تحمیل خواهد‌شد.

منبع: reuters.com

نشست دوجانبه روسای جمهور آمریکا و فرانسه

به گفته کاخ سفید، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نشستی داشت. در این نشست دوجانبه، آنها راجع به تجارت، ایران و خاورمیانه گفتگو کردند.

نشست دوجانبه روسای جمهور آمریکا و فرانسه

تصویری از نشست دوجانبه امانوئل مکرون و دونالد ترامپ در حاشیه نشست ناتو در بروکسل بلژیک، ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۸

تصویری از نشست دوجانبه امانوئل مکرون و دونالد ترامپ در حاشیه نشست ناتو در بروکسل بلژیک، ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۸

دونالد ترامپ که برای تعطیلات در باشگاه گلف خود در نیوجرسی به سر می‌برد در حساب توییترش گفت:

یک گفتگوی عالی با امانوئل مکرون. این بحث راجع به موضوعات مختلف به ویژه امنیت و تجارت بود.

کاخ سفید در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که دو رئیس جمهور، در مورد طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به تجارت و امنیت، از جمله وضعیت ایران و خاورمیانه صحبت کردند.

کاخ الیزه در بیانیه‌ای کوتاه اظهار داشت که دو رهبر در مورد سوریه، ایران و درگیری‌های اسرائیل و فلسطین صحبت کردند، اما در مورد تجارت صحبتی نشد.

ترامپ و مکرون اخیرا در ماه ژوئیه در یک نشست ناتو در بروکسل ملاقات کردند، جایی که رئیس جمهور ایالات متحده، اعضای اتحادیه را مجبور كرد تا از اهداف دفاعی خود صرف نظر کنند.

در این نشست، مکرون خاطرنشان کرد که فرانسه قصد دارد ناتو را هدف قرار دهد تا از سال ۲۰۲۴، به اندازه ۲ درصد از تولید ناخالص ملی را در اختیار بگیرد. زمانی که ترامپ به اعضای اتحادیه برای رسیدن به اهدافش تا ژانویه فشار آورد، موجبات آشوب و سردرگمی را فراهم آورد.

در زمینه تجارت، پس از اینکه ترامپ، تعرفه‌های گمرکی واردات آلومینیوم از فرانسه و سایر کشورها را تحمیل کرد، ایالات متحده و اتحادیه اروپا دچار اختلاف شدند. اتحادیه اروپا به قصد تلافی، تعرفه‌هایی در مقابل برخی کالاهای آمریکایی ارائه داد.

ترامپ همچنین تهدید کرده بود که تعرفه‌های واردات خودرو در اتحادیه اروپا را تحمیل کند، اما در ماه گذشته پس از دیدار با ژان کلود ژانکر رئیس کمیسیون اروپا در کاخ سفید، توافق‌نامه‌ای را برای توقف این اقدامات امضا کرد.

مکرون و ترامپ در مورد تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از معاهده هسته‌ای ایران و اعمال تحریم‌ها علیه تهران اختلاف نظر دارند. این هفته، ترامپ در توییتی اظهار داشت شرکت‌هایی که در ایران فعالیت می‌کنند، از انجام تجارت در ایالات متحده محروم خواهند شد.

از جمله شرکت‌های بزرگ اروپایی که پس از این تهدید از سوی ایالات متحده، برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود را در ایران متوقف کرده‌اند می‌توان به شرکت نفت و گاز توتال فرانسوی و خودروسازان بزرگی نظیر PSA و رنو اشاره کرد. در خاورمیانه نیز، فرانسه مخالف تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت ایالات متحده از تل آویو به اورشلیم بود.

منبع: reuters.com

نگرانی بانکدار میلیاردر درباره نظم جدید اقتصاد

جاکوب روتشیلد(سرمایه‌دار یهودی) درباره وضعیت فعلیِ سیستم مالی جهانی‌‌ای که پس از جنگ جهانی دوم حاکم شده بود، اظهار نگرانی کرده است. 

نگرانی بانکدار میلیاردر درباره نظم جدید اقتصاد

نگرانی بانکدار میلیاردر درباره نظم جدید اقتصادی

نگرانی بانکدار میلیاردر درباره نظم جدید اقتصادی

اشاره ی این بانکدار میلیاردر به جنگ تجاری میان چین و آمریکا و همچنین بحران منطقه اروپا است که کلیدی‌ترین مشکلاتی هستند که نظم اقتصاد را به خطر می‌اندازند.

روتشیلد در گزارش نیم‌سالانه اعتماد در سرمایه‌گذاری هشدار داد:

در دو واقعه یازدهم سپتامبر و بحران مالی ۲۰۰۸، تمام قدرت‌های جهانی با یک رویکرد مشترک با یکدیگر همکاری کردند اما مشارکت و همکاری در شرایط کنونی، به مراتب دشوارتر است. همین است که اقتصاد پساجنگ و نظم و امنیت ما به خطر افتاده است.

در اقتصاد، منظور از نظم پساجنگ، نظام مدیریت مالی است که منجر به افزایش ارزش دلار بعنوان واحد پولی مسلط در جهان شد.

روتشیلد که  اضافه کرد:

سیاست ما در مواجهه با رویدادها و حوادث این است که خود را کمتر در معرض قضاوت قرار دهیم و با احتیاط بیشتری وارد تعهدات جدید شویم. امسال چرخه بازار سهام، در دهمین سال پررونق خود قرار دارد اما ما شاهد بخش‌هایی هستیم که رشد کمتری را ثبت کرده‌اند و صندوق بین المللی پول هم اخیرا برخی کاهش‌ها در شتابِ رشد را پیش‌بینی کرده است.

او سطح بدهی در اروپا را «بصورت بالقوه مخرب» دانست و به جنگ‌ها و نزاع‌های تجاری بعنوان مشکلات اساسی اقتصاد جهان اشاره کرد و ادامه داد:

این مشکلات که متشکل از نرخ بهره ی تزایدی، و سیاست‌های پولی فدرال آمریکا هستند احتمالا در بازارهای نوظهور ادامه خواهند داشت و ارزش دلارهای آمریکا را بخار می‌کنند و به هوا می‌فرستند.

منبع: rt.com


>