تبلیغات در تلکسیران

اعمال تحریم های جدید ایالات متحده بر علیه 19 شهروند و 5 موسسه روسی

دولت ایالات متحده، به دلیل حملات سایبری در انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری، تحریم های جدیدی را علیه 5 موسسه و 19 شهروند روسی اعمال کرد. به این ترتیب، سرویس اطلاعاتی روسیه، سرویس اطلاعات نظامی روسیه و آژانس تحقیقات اینترنتی که محتوای سایبری تولید می کند، به فهرست تحریمی های دولت ایالات متحده اضافه شدند.

اعمال تحریم های جدید ایالات متحده بر علیه 19 شهروند و 5 موسسه روسی

اعمال تحریم های جدید ایالات متحده بر علیه ۱۹ شهروند و ۵ موسسه روسی

اعمال تحریم های جدید ایالات متحده بر علیه ۱۹ شهروند و ۵ موسسه روسی

دولت ایالات متحده اعلام کرد:

" بنا به بررسی هایی که توسط تیم تحقیقات انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری در حال انجام می باشد، دولت ایالات متحده تصمیم دارد ۱۹ شهروند و ۵ موسسه روسی را به فهرست تحریم ها علیه روسیه اضافه کند. کماکان تحقیقات در این زمینه ادامه داشته و در صورت لزوم افراد و موسسات دیگری نیز در این فهرست جای خواهند گرفت. "

در بیانیه کتبی که توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده منتشر گردیده است، اعلام شد:

"اداره دارایی های خارجی در وزارت خزانه داری ایالات متحده(OFAC)، تحریم های جدیدی را علیه تعدادی از شهروندان و موسسات روس اعمال کرده است. "

بر اساس این گزارش، دولت ایالات متحده، سرویس اطلاعات روسیه(FSB)، سرویس اطلاعات نظامی روسیه(GRU)، آژانس تحقیقات اینترنتی(IRA) و تامین کنندگان مالی این آژانس از جمله یوگنی ویکتوروویچ پرگوزین را به فهرست تحریم های مالی اضافه کرده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری دولت ایالات متحده در بیانیه ای ضمن انتقاد از دخالت های دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است:

"دولت ایالات متحده، با فعالیت های اینترنتی مخرب و حملات سایبری روسیه در راستای نفوذ به واحدهای زیرساختی و حیاتی، قویا مقابله خواهد کرد."

وی در این بیانیه همچنین با تاکید بر ضرورت مقابله جدی با حملات سایبری روسیه، بر ادامه فشار دولت ایالات متحده بر مسکو در موضوع کریمه اوکراین نیز اشاره کرده است.

پیش از این، ۱۳ شهروند و دو موسسه دیگر نیز به دلیل انتشار گسترده دیدگاه های رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ از طریق رسانه های اجتماعی و تامین مالی آژانش تحقیقات اینترنتی(IRA)، در فهرست تحریمی های مالی قرار گرفته بودند. همچنین ۶ مامور سرویس اطالاعات نظامی روسیه (GRU)، در سطوح مختلف سازمانی نیز به اتهام تامین منابع و حمایت از فرایند اخلال در سیستم انتخابات ریاست جمهوری در لیست سیاه قرار داشتند.

دولت ایالات متحده ضمن مسدود کردن دارایی های افراد و موسسات موجود در این فهرست، هر گونه فعالیت تجاری را با این افراد و موسسات ممنوع اعلام کرده است.

در همین حال، دونالد ترامپ نیز در جلسه مطبوعاتی که به مناسبت حضور لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند در اتاق بیضی کاخ سفید برگزار شد، به موضوع تحریم ها علیه روسیه و ادامه آن اشاره کرده و جملات کوتاهی بیان کرده است.

دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال که آپا پشت حملات سایبری علیه ایالات متحده، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قرار دارد یا خیر؟ گفت:

"این گونه به نظر می رسد که این حملات مستقیما با دستور و نظارت وی(ولادیمیر پوتین)، انجام شده و این مسئله بسیار غم انگیزی است. ما در این موضوع خیلی جدی هستیم و دولت ایالات متحده تحقیقات و اقدمات گستره ای را این زمینه در دست اجرا دارد."

اسامی افراد و موسسات مندرج در فهرست تحریمی اعلام شده در ۱۶ فوریه، توسط رابرت مولر، دادستان ویژه ایالات متحده و مسئول تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری ایالات متحده موجبات بحث های عمومی بسیاری را در ایالات متحده فراهم کرده است.

دونالد ترامپ، در ماه اگوست با ابلاغ دستوری تا ژانویه ۲۰۱۸، خواستار تحقیق در خصوص دخالت شهروندان و موسسات روسی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در ایالات متحده شد تا براساس آن تحریم های جدیدی را علیه مسکو اعمال نماید. از آن تاریخ تحقیقات جداگانه ای توسط کنگره ایالات متحده و همچنین دادستان ویژه، رابرت مولر در جریان است. همچنین پلیس فدرال ایالات متحده در حال انجام تحقیقاتی در خصوص روابط جرد کوری کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ با دولت روسیه می باشد. اف بی آی قویا خواستار تحقیق و روشن شدن موضوع دخالت یا عدم دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در ایالات متحده می باشد. دونالد ترامپ در چندین توئیت که از حساب شخصی خود منتشر کرده است به تشریح این موضوع پرداخته و در همه آن ها این تحقیقات را دسیسه چینی و توطئه علیه خود عنوان کرده است.

موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶، به بحث های مجلس سنا نیز کشیده شده است. به طوری که مجلس سنا در حال انجام تحقیقاتی در خصوص روابط مخفی ستاد دونالد ترامپ با روسیه می باشد.

کمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده در واشنگتن بارها در مورد حمله های سایبری روسیه به نهادهای سیاسی و امنیتی ایالات متحده و همچنین انتشار اطلاعات جعلی، ابراز نگرانی کرده است.

اطلاعات ارائه ‌شده از سوی سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده، بر ابعاد گسترده این حملات سایبری و فعالیت های اطلاعاتی روسیه تاکید داشته و نمایندگان هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در مجلس سنا از لزوم این تحقیقات حمایت کرده اند. دموکرات ها و جمهوری خواهان مخالف ترامپ در مجلس سنا در تلاش هستند تا با ارائه اسناد و اثبات این موضوع(روابط مخفی ستاد دونالد ترامپ با روسیه)، بر علیه ترامپ و سیاست های وی اقدامات جدیدتری اعمال نمایند.

ترامپ در یکی از توئیت های خود ضمن تاکید بر احتمال وجود دخالت در انتخابات همه کشورهای جهان، وجود تبانی میان کرملین و ستاد انتخاباتی خود را رد کرده و مطرح شدن آن را توطئه ای سازمان یافته از سوی دموکرات های شکست خورده درانتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ عنوان کرده است.

مرگ دموکراسی در شیلی؛ تراژدی دیگری در 11 سپتامبر

در روز سالگرد حملات تروریستی 11 سپتامبر، دکتر پیرشونک، از تراژدی دیگری در این روز خبر می‌دهد. در هفدهمین سالروز این حملات، درحالیکه ما سوگوار نزدیک به 3000 نفر از مردم هستیم، اتفاقات دیگری همزمان با این روز رخ داده است که آن را تحت الشعاع قرار داده است.

 

مرگ دموکراسی در شیلی؛ تراژدی دیگری در 11 سپتامبر

هزاران نفر با حضور در خیابان‌های سانتیاگو در شیلی، یاد کودتای ۱۹۷۳ را گرامی داشتند- ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷

هزاران نفر با حضور در خیابان‌های سانتیاگو در شیلی، یاد کودتای ۱۹۷۳ را گرامی داشتند- ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷

طبق گزارشی که در سال ۲۰۰۶ با عنوان جریان‌های تروریسم در جهان منتشر شد، یافته‌های بدست آمده از ۱۶ سازمان اطلاعاتی در آمریکا نشان می‌دهند که پس از جنگ عراق، تروریسم جهانی افزایش پیدا کرده است و حس همدردی‌ جهانی که در پی واقعه ۱۱ سپتامبر شکل گرفت جای خود را به عقاید و احساسات ضدغربی شدیدی داد. تاثیرات و نمودهای روانی حمله آمریکا به عراق را امروز می‌توان در دوران بزرگسالیِ کودکان یتیم یا کودکان قربانی جنگ عراق، افغانستان، لیبی یا دیگر کشورها مشاهده کرد.

درحالیکه جهان، ۱۱ سپتامبر را با عنوان حملات تروریستی به برج‌های دوقلو در آمریکا می‌شناسند، به ندرت کسانی هستند که این تاریخ را با عنوان کودتای ۱۹۷۳ به یاد می‌آورند؛ روزی که دموکراسی در آمریکای لاتین ضربه سختی خورد و روزی که رئیس جمهورِ با رای بالا انتخاب شده شیلی، در جریان کودتایی با پشتیبانی سازمان سیا کشته شد. واکنش ۲۸ سال پیش رئیس جمهور شیلی، دکتر سالوادور آلنده به حمله به دموکراسی در کشورش، از آسمان تا زمین با واکنش جورج بوش متفاوت بود. آلنده، تا پای جانش برای دموکراسی در کشورش جنگید.

 

بیشتر بخوانید:

 

آلنده به محض انتخاب شدن در انتخابات سال ۱۹۷۰، شروع به تغییر ساختار اقتصادی شیلی برای بهبود وضعیت اکثریت نابرخوردارِ این کشور کرد. او معادن مس شیلی را که در تملک آمریکا قرار داشت، ملی کرد و زمین‌هایی را در اختیار دهقانان بدون زمین قرار داد، دستمزد طبقات اجتماعی پایین را افزایش داد و کوشید تا جامعه عادلانه‌تری برپا کند. برنامه عظیم آلنده، خیلی زود او را در موقعیت چالش با طبقه حاکم شیلی و دولت آمریکا قرار داد. در نتیجه آمریکا، کودتایی به سرکردگی ژنرال پینوشه، رئیس نیروهای نظامی شیلی را حمایت کرد. روز ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۳ نیروهای پینوشه، سانتیاگو پایتخت این کشور را به تصرف خود درآوردند و صبح آن روز، با حمله به آلنده که تا لحظات آخر ایستادگی کرده بود، رئیس جمهور رسمی شیلی را از پای درآوردند. وقتی آلنده در برابر پیشنهاد نیروهای پینوشه قرار گرفت که در صورت خروج فوری از کشور، کاری به کار او ندارند پاسخ داد: «من با خیانتکاران معامله نمی‌کنم، و تو، ژنرال پینوشه، خائن هستی».

آلنده بعد از ساعت‌ها مقابله، تصمیم می‌گیرد که در حالیکه در محاصره نیروهای پینوشه قرار داشت، دست به خودکشی بزند. او یک دموکراسی‌خواه واقعی بود. مبارزه او که از سال‌ها پیش‌، در برابر دشمنان و مخالفان سرسخت طبقه کارگر در شیلی آغاز شده بود، در نهایت در مقابل نیروهای نظامی، در برابر فاشیسم به پایان رسید.

بیش از ۳۰۰۰ نفر در جریان سرکوب‌ها و اعدام‌های مخالفان حکومت جدیدِ پس از کودتا جان خود را از دست دادند و در طول حکومت ۱۷ ساله دیکتاتور پینوشه نزدیک به ۴۰ هزار نفر زندانی و شکنجه شدند.

متن زیر، آخرین سخنرانی آلنده برای مردم که کمی پیش از مرگش انجام شد:

کارگران کشور من، من به شیلی و سرنوشت آن باور دارم. شیلیایی های دیگری خواهند آمد و بر این دقایق تیره و تلخ، كه خیانت در كار اعمال خویش است، غلبه خواهند كرد. شما باید این را به دانید كه دیر یا زود، و خیلی زود خیابان های پهناور گشوده خواهند شد، تا در آن ها انسان های آزاد برای ساختن یك جامعه بهتر، رژه روند.
زنده باد شیلی! زنده باد ملت! زنده باد کارگران!

این، آخرین سخنان من است و اطمینان دارم که فداکاری‌های من بیهوده نخواهند بود، و اطمینان دارم، در این واپسین لحظات، که یک درس اخلاقی است که جنایت، بی‌رحمی و خیانت را به سزای خود می‌رساند.

آیا هیچ رهبر اروپایی یا آمریکای شمالی، به این شکل برای دموکراسی مبارزه می‌کند؟ آیا هیچکدام از آن‌ها حتی برای آرمان‌ها خود، زندگی‌اش را با قرار دادن خود در خط مقدم «مبارزه با تروریسم»، به خطر می‌اندازد؟

سایه میراث شوم پینوشه که هنوز هم بر سر شیلی است، تنها قطعه‌ای از موزائیک دیکتاتوری نظامی تحت حمایت آمریکا در آمریکای لاتین است.

دولت‌های دموکراتیک، با پیاده کردن مدل‌های اقتصادی نئولیبرال افراطی، یکی پس از دیگری کنار می‌روند. مدل‌هایی که از مکتب شیکاگو سرچشمه گرفته‌اند و با ایدئولوژی بازار آزاد میلتون فریدمن در پیوند است.

چند روز پیش، درست ۴۵ سال پس از کودتای ۱۹۷۳ راهپیمایی‌ای در سوگ قربانیان رژیم ۱۷ ساله پینوشه در سانتیاگو صورت گرفت. برخی از تظاهرکنندگان تصاویر افرادی را در دست داشتند که تحت فشار سازمان امنیتی رژیم قرار داشتند و مفقود شدند. تقریبا نیم قرن پس از آن، بسیاری از خانواده‌های شیلیایی هنوز هم در جست‌وجوی سرنخی درباره محل نگهداری یا کشته شدن عزیزانشان هستند؛ بیش از ۱۰۰۰ نفر در این رژیم ناپدید شدند.

درحالیکه تعداد کمی از اعضای سابق سازمان‌های اطلاعاتی دستگیر و زندانی شده‌اند، عده بیشتری از کسانی که در روزگار پینوشه مرتکب جرائمی شده بودند، از مجازات جان سالم به در بردند، و عفو و آزاد شدند. اتفاقی که باعث برانگیختن خشم کسانی می‌شود که برای رسیدن به حقیقت و عدالت تلاش می‌کنند.

خود پینوشه هم از اجرای عدالت گریخت و از ۱۶ ماه در لندن در حبس خانگی «رنج برد»، آن هم درحالیکه از حمایت‌های اخلاقی دوستش مارگارت تاچر بهره‌مند می‌شد. پس از این دوره کوتاه، پینوشه به شیلی بازگشت و سال‌های باقی مانده زندگی خود را در آرامش گذراند و بی‌آنکه بابت هیچ جرمی محکوم شود، درگذشت.

پینوشه یک نمونه نوعی، از دیکتاتوری بود که توسط قدرت‌های غربی حمایت می‌شد، کسی که تا ملت خود را برای بازار آزاد سرمایه‌داری فدا کرد، بی‌رحمی‌ها و خشونت‌هایش نادیده گرفته می‌شد.

منبع: rt.com

افزایش نگرانی بازماندگان هولوکاست از آشوب و فتنه جناح راست در آلمان

 بازماندگان هولوکاست با نگرانی نظاره گر وقایع روز آلمان هستند؛ تظاهرات در آلمان پلیس را به حالت آماده باش در آورده است. چندی پیش سه مرد آلمانی یک مرد سوریه ای را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

افزایش نگرانی بازماندگان هولوکاست از آشوب و فتنه جناح راست در آلمان

نگرانی از بازگشت نازیسم و نژادپرستی در آلمان

نگرانی از بازگشت نازیسم و نژادپرستی در آلمان

بازماندگان هولوکاست با «نگرانی رو به رشد» نظاره گر اعتراضات و اعمال خشونت آمیز علیه مهاجران در آلمان هستند.

پس از دستگیری یک سوریه ای و یک عراقی در جریان فتنه آلمان در شهر چمنیتز واقع در زاکسن، تظاهرات خیابانی در کشور رخ داد.

صدها تن از تظاهرکنندگان ضد مهاجرین شعار «مقاومت» را سر می دهند که از روز پنج شنبه در شهر شرقی دوباره آغاز شده است.

پلیس در زاکسن، بعد از درگیری های اخیر، از نیروهای دیگر در آلمان پشتیبانی کرده است، اما اخیرا هیچ گونه خشونت جدیدی در اعتراضات به وجود نیامده است.

افسران پلیس همچنان به تحقیقات در مورد مرگ مشکوک ادامه می دهند

افسران پلیس همچنان به تحقیقات در مورد مرگ مشکوک ادامه می دهند

این رویداد در ادامه خشونت علیه مهاجران به وقوع پیوست. روز چهارشنبه در شهر شمالی ویزمار یک مرد سوری هدف توهین و اهانت بیگانه ستیزی قرار گرفت و یه مرد آلمانی با یک زنجیر آهنی او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

پلیس گفت:

او پس از درمان آثار ضرب و شتم در بینی و کبودی صورت و بالاتنه اش از بیمارستان مرخص شد.

آشفتگی های مداوم در میان معترضان با شعارهای زنده باد نازیسم توجه را به گروه های جناح راست رادیکال در آلمان جلب کرده است.

برخی تظاهرات کنندگان شعارهای زنده باد نازیسم سر می دهند

برخی تظاهرات کنندگان شعارهای زنده باد نازیسم سر می دهند

این آشوب ها یادآور خشونت های دهه ی ۹۰ آلمان است و به کسانی هشدار می دهد که گذشته ی تاریک آلمان تحت حاکمیت هیتلر را یادآور می شوند.

کریستوف هوبنر، معاون اجرایی کمیته بین المللی آشویتس، گفت:

بازماندگان هولوکاست در جریان پیروزی جناح راست به حاشیه رانده شده در خیابان ها قدم بر می دارند و باعث نفرت پراکنی های نگران کننده در شهرها می گردند.

در همین حال، توماس بایر، شهردار ویزار، هشدار داد که جریانی در آلمان در حال وقوع است.

این اصطلاح در تعریف کشتار سازمان یافته گروه بزرگی از مردم به کار می رود و اغلب از لحاظ تاریخی برای اشاره به آزار و اذیت یهودیان، همانند انقلاب روسیه یا آلمان نازی به کار می رود.

پلیس آلمان در سراسر کشور برای مقابله با هرگونه آشوب احتمالی بسیج شده است

پلیس آلمان در سراسر کشور برای مقابله با هرگونه آشوب احتمالی بسیج شده است

آقای بایر، در گزارش های منتشر شده، اظهار داشت:

ما ازآنچه در این جا اتفاق افتاده بهت زده هستیم. برای این مسئله دلایلی وجود دارد؛ بخشی از آن به علت وجود افراطیون در آلمان بزرگ است که باعث ایجاد التهاب می گردد.

زید رعید حسین، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، دیدگاه معترضین درباره نازی ها را «تکان دهنده» توصیف کرد.

آلمان از سال ۲۰۱۵ با تنش روبرو شده است، درست از وقتیکه زمانی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، از جنگهای خاورمیانه و آفریقا استقبال کرد.

در انتخابات سال گذشته آلمان، جریان ضد اسلام تبدیل به اولین اولویت جناح راست راست در پارلمان کشور تبدیل شده است که از زمان پایان جنگ جهانی دوم اولین بار است که این اتفاق رخ می دهد. در حال حاضر این بزرگترین حزب مخالف در مناطق آلمان شرقی سابق، مانند ساکسونی است. گروه های هم پیمان ضد اسلامی، در حال برنامه ریزی برای راهپیمایی در روز شنبه در شهر چمنیتز آلمان هستند.

منبع: news.sky.com

حمایت توئیتری احمدی نژاد از آزادی پوشش ورزشکار آمریکایی!

سرنا ویلیامز ستاره تنیس آمریکایی پس از آنکه برای پوشیدن لباس همیشگی خود از سوی فرانسه منع شد، مورد حمایت کسی قرار گرفت که احتمالا برایش تعجب آور است: محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران.

حمایت توئیتری احمدی نژاد از آزادی پوشش ورزشکار آمریکایی!

حمایت احمدی نژاد از پوشش ورزشکار آمریکایی

حمایت احمدی نژاد از پوشش ورزشکار آمریکایی

رئیس مسابقات تنیس آزاد فرانسه (French Open) یا رولند گاروس، اوایل این ماه اعلام کرد که طبق قواعد سختگیرانه‌تری که در رابطه با لباس زنان درنظر گرفته شده است، پوشش تماما سیاهی که ویلیامز در مسابقه امسال به تن کرده بود، در آینده ممنوع خواهد بود.

این بازیکن که تاکنون ۲۳ بار برنده جایزه گرند اسلم شده گفته است که این پوشش به بهبود لخته خون او کمک می‌کند و بهش احساس «یک ابرقهرمان» را می‌دهد.

 

روز دوشنبه احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در توئیتر خود نوشت که مسئولان تنیس فرانسه «به ویلیامز احترام نمی‌گذارند».

او نوشته است:

چرا مقامات تنیس آزاد فرانسه به سرنا ویلیامز احترام نمی‌گذارند؟ متاسفانه بعضی از افراد در تمام کشورها از جمله کشور ما، معنای واقعی آزادی را نفهمیده‌اند.

 

با اینحال بلافاصله پس از انتشار این توئیت، در شبکه‌های اجتماعی انتقاداتی از احمدی نژاد مطرح شد؛ کسی که بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ رئیس جمهور ایران بود و در دوران او قواعد سختگیرانه&zwnj تری در رابطه با لباس زنان اجرا شده بود. بیشتر انتقادات این کاربران، مربوط به اجباری بودن حجاب زنان در ایران بوده است.

واکنش خود ویلیامز به این ممنوعیت اما خونسردانه بود و هفته گذشته گفت که «مهم نیست».

او لباس تمام سیاه خود را این تابستان در هر سه بازی‌اش در مسابقات رولند گاروس به تن کرده بود، هرچند بعد از مصدومیت در بازی چهارم خود در برابر بازیکن روس، ناچار شد که آن را دربیاورد.

در حال حاضر ویلیامز در حال انجام مسابقات خود در تنیس آزاد آمریکا است؛ جایی که روز دوشنبه، برنده اولین بازی خود در برابر رقیب لهستانی خود شد.

منبع: rt.com

2 کشته و 240 زخمی در زلزله 6.1 ریشتری کرمانشاه

در زلزله 6.1 ریشتری بامداد امروز که در نزدیکی مرز مشترک ایران و عراق اتفاق افتاد صدها نفر مجروح و حداقل 2 نفر کشته شدند.

2 کشته و 240 زخمی در زلزله 6.1 ریشتری کرمانشاه

زلزله ۶.۱ ریشتری در غرب ایران

زلزله ۶.۱ ریشتری در غرب ایران

محل وقوع این زلزله، ۳۱ کیلومتری جوان رود در استان کرمانشاه و عمق زلزله ۱۰ کیلومتری سطح زمین بوده است. هنوز گزارشی درباره خسارت‌های وارد شده بدست نیامده است، اما شواهد حاکی از آن است که تاکنون دست کم دو نفر کشته و ۲۴۱ نفر مجروح شده اند.

اخبار تکمیلی

افراد آسیب دیده به بیمارستان جوان‌رود منتقل شدند. تصاویر منتشر شده و گفته‌های شاهدان محلی هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. این زلزله که در نزدیکی مرز مشترک ایران و عراق به وقوع پیوسته مجموعا باعث کشته و مجروح شدن ۶۰۰ نفر در امتداد مرز این دو کشور شده است.

منبع: rt.com

امتناع از دست دادن مسلمانان به جنس مخالف، اختلافاتی را در اروپا برانگیخت

در سوئیس، امتناع از دست دادن به جنس مخالف بر خلاف معیارهای شهروندی است، حال آنکه در سوئد، مسلمانان دارای آزادی عمل در این رابطه هستند.

امتناع از دست دادن مسلمانان به جنس مخالف، اختلافاتی را در اروپا برانگیخت

امتناع از دست دادن مسلمانان به جنس مخالف، اختلافاتی را در اروپا برانگیخت

امتناع از دست دادن مسلمانان به جنس مخالف، اختلافاتی را در اروپا برانگیخت

این هفته در اروپا، دو نوع برخورد متفاوت با حق و حقوق مسلمانان در رابطه با دست دادن با جنس مخالف مورد بررسی قرار گرفت.

پس از اینکه کمیسیونی در سوئیس تصریح کرد که امتناع از دست دادن با جنس مخالف نوعی بی‌احترامی به برابری جنسیتی است، یک زوج مسلمان، شانس خود را برای بدست آوردن امکان شهروندی در این کشور از دست دادند.

در عوض در سوئد، یک زن مسلمان به این دلیل که در مصاحبه‌ای شغلی، از دست دادن با مصاحبه‌کننده امتناع کرده و شرکت مربوطه از استخدام وی خودداری کرده بود، بر اساس رای دادگاه، مبلغ ۴۰۰۰۰ کرونر (معادل ۴۳۵۰ دلار) را بعنوان خسارت دریافت کرد.

بسیاری از مسلمانان به دلایل مذهبی از تماس فیزیکی با جنس مخالف، به جز خانواده‌شان امتناع می‌کنند. این عمل در برخی از قسمت‌های اروپا که دست دادن در شرایطی خاص جزو رسومشان به شمار می‌آید منجر به بروز اختلافاتی شده است. مسلمانان در بسیاری از موارد برای احوالپرسی و ادای احترام دستشان را روی قلبشان می‌گذارند.

در شهر لوزان سوئیس، مشخص شد که بر اساس قوانین این کشور، زوج مسلمان معیارهای شهروندی را رعایت نمی‌کنند و پرهیز از دست دادن به جنس مخالف، نشاندهنده عدم تطابق آنها با این معیارهاست.

گرگوری جوند، شهردار لوزان استدلال کرد که آزادی عقیده و مذهب در قوانین محلی تثبیت شده است، اما اصرار دارد که عمل مذهبی، خارج از قوانین قرار نگیرد .

پی یر آنتونی هیلدبرند معاون شهردار این شهر، در رابطه با این کمیسیون سه نفره که رفتار زن و شوهر را مورد انتقاد قرار داد به  خبرگزاری فرانسه گفت:

 قانون اساسی و برابری بین مردان و زنان بر تعصبات برتری دارد.

به این زوج که ملیتشان معلوم نیست، مهلت ۳۰ روزه‌ای جهت تجدیدنظر در رفتارشان داده شده است.

دادگاه کار سوئد اما دیدگاه دیگری داشت و تصدیق کرد که حق و حقوق فرح الهاجه که به دلایل مذهبی از دست دادن به جنس مخالف امتناع کرده، توسط کنوانسیون اروپایی حقوق بشر حفاظت شده است.

این دادگاه، استدلال شرکت مبنی بر اینکه کارکنان از برابری حقوق زن و مرد برخوردار هستند را تایید کرد اما گفت که با توجه به اینکه الهاجه، برای ادای احترام و احوالپرسی دستانش را روی قلبش گذاشته است، منصفانه نیست ادای احترام صرفا به شکل دست دادن درنظر گرفته شود و برای شرکت مقرر کرد که خطی مشی ویژه‌ای را برای ادای احترام از طرف مسلمانان درنظر بگیرد.

منبع: rt.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟