گوش به زنگگوش به زنگ

25 ماده خوراکی باید خارج از یخچال نگهداری شوند:


 این دغدغه  همیشه وجود داشته که چگونه می توانیم از فضای داخلی یخچال استفاده بهینه نماییم. عدم حضور این 25 ماده به شما کمک می کند که در مدیریت خود آرامش بیشتری داشته باشید.

 • چرا موز در یخچال قرار نمی گیرد؟ دلیل نگهداری موز در خارج از یخچال حفظ مواد مغذی آن می باشد. بر اساس تحقیقات که در کانادا انجام گرفته، بهتر است موزها تا زمان رسیده شدن در سبد قرار گیرند، دمای پایین باعث کندی سرعت رسیدن آن می گردد، رطوبت و تاریکی یخچال در پوسیدن موز تاثیرگذار است.
 • آیا سیب زمینی را باید در یخچال قرار داد؟ خنکی و سرما روی سیب زمینی اثر می گذارد و نشاسته آنرا به قند تبدیل می کند. توصیه می شود سیب زمینی ها را در مقوا و در جریان هوا نگه داری نمایید.
 • براساس تحقیقاتی که محققان آمریکایی انجام داده اند، پیاز باید در خارج از یخچال نگهداری گردد و زمانی که پوست آن کنده می شود به یخچال انتقال داده شود.
 • باور کنید یا نه، وقتی سیر را در یخچال قرار می دهید به فاسد شدن آن کمک می کنید، ممکن است در ظاهر تغییری را مشاهده نکنید اما با بریدن آن متوجه خواهید شد.
 • قرار گرفتن نان در یخچال سبب خشکی آن می شود حتی نان ساندویچ را در یخچال قرار ندهید، سرمای یخچال نان را سفت می کند و جویدن آن به طبع سخت خواهد بود و در پاره ای از مواقع امکان خوردن اصلا وجود ندارد.
 • نحوه نگهداری قهوه به چه صورت می باشد؟ قهوه باید خارج از یک محیط سرد و خنک قرار گیرد. دانه های قهوه برای حفظ عطر و طعم خود باید در محیطی قرار گیرد که هوا جریان داشته باشد. بهترین شیوه برای نگهداری قهوه قرار دادن آن در کیسه پلاستیکی و محبوس کردن هوای موجود آن است.
 • همه ما عاشق تجربه تست کردن گوجه فرنگی هستیم، قرار دادن آن در یخچال باعث از بین بردن عطر و طعم آن می گردد، علاوه بر این هوای سرد یخچال باعث کندی پروسه رسیدن و تغییر بافت آن می گردد. هارولد در این باره می گوید:

 “بهتر است گوجه فرنگی را در یک سبد گوشه ای آشپزخانه قرار دهید”

 • اگر عسل را در ظرف محکم و در بسته نگه دارید، برای همیشه سالم می ماند، بنابراین قرار دادن آن در یخچال کمکی به حفظ آن نمی کند. عسل بطور طبیعی حاوی مواد مقوی بسیاریست که هم در حفاظت از خود بکار می رود هم برای سلامتی افراد مفید است. اگر عسل را در یخچال قرار دهید به طرز حیرت آروی متوجه شکرک زدن آن خواهید شد.
 • هندوانه در بسته را در یخچال قرار ندهید. پژوهشها نشان داده است که نگهداری از هندوانه در اتاق تاثیر بالایی در حفظ آنتی اکسیدان آن دارد.

“به گزارش وازرت کشاورزی آمریکا قرار دادن هندوانه در یخچال ماده بتاکروتن درون آن را از بین می برد.”

در حالتی هندوانه را در یخچال گذارید که آنرا بریده باشید.

محافظتی آسان برای طول عمر زیاد.jpg

محافظتی آسان برای طول عمر زیاد

 • نگهداری روغن زیتون در یخچال باعث مزه تند آن می گردد و بهتر است در مکان تاریک و خشک قرار گیرد که غلظت خود را از دست ندهد.
 • ریحان که در یخچال قرار می گیرد عطر خود را از دست می دهد و بوی خوارکی های را جذب می کند بهتر است در سبد مخصوص خود قرار گرفته شود. مارتا استوارت در این باره بیان می کند:

" وقتی تمایل دارید مدت طولانی از ریحان نگه داری کنید حتما آنرا در فریزر قرار دهید."

 • بعضی از میوه ها مثل اکثر حبوبات وقتی در فضای سرد قرار می گیرند سیکل به ثمر رسیدن آنها کند و مشکل خواهد بود. این حبوبات عبارتند از: انبه، زردآلو، کیوی، هلو که سرمای یخچال باعث از بین بردن مواد مفید آن می گردد.
 • یکی از دلپذیرترین خوراکی ها که خوردن آن تجربه فراموش نشدنیه، کره بادام زمینی است. قرارگرفتن آن در یخچال باعث سفتی و خشکی آن می گردد. در نتیجه بهتر است که در یک محیط خشک مثل کابینت نگهداری شود.
 • اغلب ترشیجات را می توانیم در یخچال پیدا کنیم، اما در حقیقت باید درمکان آزاد قرار بگیرد. ترشی سرشار از مواد نگهدارنده است که باعث طول عمر بالای آن می گردد. در حقیقت نمی توان منکربوی بد و ناراحت کننده آن شد.
 • این سوال پیش می آید آیا تخم مرغ در داخل یخچال باشد یا خیر؟ مطالعات نشان داده است که نگهداری تخم مرغ در یخچال تاثیری روی خاصیتهای آن اعمال نمی کند. تنها تغییر روی طعم آن اعمال می شود.
 • سرکه موجود در سالاد باعث حفظ ایمنی آن می گردد و طول عمرش را افزایش می دهد، پس نیازی به قرارگیری آن در یخچال وجود ندارد، علاوه براین فضای خنک یخچال ممکن است بوی آزاردهنده ای در سالاد تولید کند.
 • باکتری های باز دارنده اسیدی که در کچاپ وجود دارد این امکان را بوجود می آورد که مدت زمان طولانی از آن استفاده کنیم. مواد نگهدارنده موجود در آن این امکان را فراهم می سازد که کیفیت آن تغییر نکند، برای حفظ کچاپ همان ظرف باریک در بسته کفایت می کند.
 • بسیاری از افراد کنسرو را در یخچال نگه می دارند، بسته بندی کنسروها در دمای اتاق بدون اینکه آسیب ببیند، باعث محافظت می شوند. موادنگهدارنده زیادی در کنسرو تعبیه می شود و این امکان را فراهم می سازد که آنها را در کابینت قرار دهیم. همچنین برای طعم بهتر دمای اتاق معقولتر است.
 • سرما می تواند تاثیر جدی روی سلامت حبوبات ایجاد نماید، بعضی از این حبوبات سرشار از اسید سیتریک هستند مثل: پرتغال، لیمو و... حبوبات در دمای طبیعی به ثمر می آیند قرار دادن آنها در یخچال مانع رسیدن آنها می گردد.
 • خیارها در دمای اتاق بهتر به بار می آیند، حضور یخچال باعث خراب شدن پوست آنها می گردد و مواد آلی آن را تجزیه می کند.
 • دقیقا هویچ هم مثل خیار در دمای اتاق بهتر به بار می نشیند. هویج در دمای یخچال آب خود را از دست می دهد. البته این نکته فراموش نشود که هویج نیاز به نور ندارد. رطوبت تاثیر مستقیمی روی خرابی هویج دارد.
 • بطور معمول افراد عادت دارند که شکلات را در یخچال نگهداری نمایند. درسته که شکلات مستعد به آب شدن می باشد و نباید آنرا در محیط گرم قرار داد. اما این دلیل نمی شود که در یخچال قرار گیرد. یقینا همه ما تجربه تست شکلاتی که در یخچال قرار گرفته را داریم و متوجه تغییر مزه آن شده ایم. شکلات فقط در یک حالت باید در یخچال قرار گیرد که اندازه آن افزایش یافته باشد. همانطور که گرمای بیش از حد باعث مایع شدن آن می گردد، سرمای بیش از اندازه شکلات را سفت و جامد می کند.
 • اگرچه قرار دادن آرد در یخچال مشکلی ایجاد نمی کند. آرد باید بسته بندی گردد چه در یخچال قرار داده شود چه در خارج از آن، بیرون قرار گرفتن آرد فضای درون یخچال را خلوت و منظم می کند. بهتر است ظرفی را در آشپزخانه برای نگهداری آرد تعریف کنید.
 • آیا قرار دادن فلفل در یخچال منطقی است؟ میدانیم که فلفل ها در رنگهای مختلف در طبیعت موجودند، سرمای یخچال بیشترین تاثیری که روی فلفل اعمال می کند رنگ آن را کدر می کند و باعث خشکی آن می گردد. بهترین راهکار قرار دادن فضای مخصوص برای فلفل ها در آشپزخانه است.
 • مربا هم مانند کنسرو حاوی مواد نگهدارنده زیادی است که باعث حفاظت آن می گردد و نیاز به یخچال نیست، فقط کافیست در ظرف مخصوص خود قرار گیرد، وقتی مربا را در یخچال می گذاریم درب آن سفت و محکم می شود در خیلی از مواقع باید بواسطه آب گرم درب را باز نمود.

 تقریبا بیشترین زمان ما در طول روز صرف خوردن می شود در نتیجه خیلی باید مراقب سلامت خوراک خود باشیم که آسیب .jpg

با مدیریت درست حداکثر استفاده از یخچال صورت می گیرد

تقریبا بیشترین زمان ما در طول روز صرف خوردن می شود در نتیجه خیلی باید مراقب سلامت خوراک خود باشیم که آسیب نبینیم.