گوش به زنگگوش به زنگ

سازمان ملل زیباترین مناطق گردشگری جهان را اعلام کرد + عکس


سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در گزارش سال 2018 خود، زیباترین مناطق گردشگری دنیا در سال گذشته را معرفی کرد.

سازمان ملل زیباترین مناطق گردشگری جهان را اعلام کرد

سازمان ملل زیباترین مناطق گردشگری جهان را اعلام کرد

به گزارش سی ان ان، سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در گزارش سال ۲۰۱۸ خود علاوه بر تحقیق روی گسترش گردشگری در نقاط مختلف دنیا، زیباترین مناطق گردشگری در سال گذشته را نیز اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، گردشگری پارسال نزدیک به ۷ درصد افزایش یافته و بیش از ۱ میلیارد و ۳۲۰ میلیون گردشگر از کشورهای مختلف دنیا بازدید کرده اند. عواملی همچون امنیت، رشد اقتصادی و حمل و نقل نیز بر افزایش میزان بازدید گردشگران از کشورهای مختلف تاثیرگذار بوده اند.

 

چه کشورهایی در سال ۲۰۱۷ بیش از بقیه در جذب گردشگران  موفق عمل کرده اند؟

بنابر گزارش سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، فرانسه با ۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر، اولین انتخاب گردشگران  در سال گذشته میلادی بوده است.

پاریس یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

پاریس یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

در سال گذشته میلادی، ۸۱ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر به اسپانیا سفر کرده اند که این کشور را در رتبه دوم پرطرفدارترین مناطق گردشگری قرار داده است.

آمریکا نیز با جذب ۷۵ میلیون و ۹۰۰ هزار توریست، در رتبه سوم فهرست مقاصد گردشگری محبوب جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفت.

کشورهای چین با ۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار توریست و ایتالیا با ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر به ترتیب در رتبه های چهارم و پنجم جدول هستند.

چین یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

چین یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

مکزیک با ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار توریست، انگلستان با ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار توریست، ترکیه با ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار توریست، آلمان با ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار توریست و تایلند با ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار توریست، به ترتیب در رتبه های  ۶ تا ۱۰ لیست پرطرفدارترین مناطق توریستی جهان در سال ۲۰۱۷ قرار دارند.

ماکائو یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

ماکائو یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

آمریکا با ۲۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، بیشترین درآمدزایی را از سفر گردشگران داشته است. اسپانیا، فرانسه، تایلند، انگلیس، ایتالیا، استرالیا، آلمان، ماکائو و ژاپن به ترتیب در رتبه های ۲ تا ۱۰ قرار دارند.

تایلند یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

تایلند یکی از زیباترین مناطق گردشگری سال ۲۰۱۷

همچنین چینی ها با ۲۵۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بیشترین هزینه را برای سفر اختصاص داده اند.

سازمان جهانی گردشگری همچنین در این گزارش مقاصد گردشگری که سریع ترین رشد را در سال ۲۰۱۷ داشته اند معرفی کرد.

بر این اساس، مصر با ۵۵.۱ درصد در رتبه نخست قرار دارد. توگو با ۴۶.۷ درصد، سن ماریو با ۳۱.۱ درصد، ویتنام با ۲۹.۱ درصد، گرجستان با ۲۷.۹ درصد، فلسطین با ۲۵.۷ درصد، نیووی(نزدیک نیوزیلند) با ۲۵.۴ درصد؛ نپال با ۲۴.۹ درصد؛ رژیم صهیونیستی با ۲۴.۶ درصد و جزایر ماریانا با ۲۴.۳ درصد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

منبع: CNN