گوش به زنگگوش به زنگ

7 روش تاثیرگذار در محیط زندگی


به چند صورت می توانیم محیط زندگی خود را مدیریت نماییم؟

  • اکثر زمان حضور ما در منزل در اتاق نشیمن سپری می شود، در نتیجه باید چیدمان مرتب و منظمی داشته باشد که بتواند آرامش را به فرد القا کند. سعی کنید از مبلمان راحت و شیک استفاده کنید، این نکته را در نظر بگیرید که شما می توانید با یک مدیریت درست در چیدمان خود از حداقل فضا حداکثر بهره را ببرید فقط کافیست زمان تهیه لوازم روی ابعاد و تناسب آنها دقت داشته باشید. بطور مثال داشتن یک کتابخانه شیک علاوه بر زیبایی محیط تاثیر فزاینده ای روی تفکر ما دارد و این امکان را برای ما فراهم می سازد که بتوانیم علاوه برکتاب، قاب عکسهای خاطره انگیز خود را روی آن قرار دهیم.
  • استفاده از ریموت های چند منظوره، که امروزه با پیشرفت تکنولوژی رشد چشمگیری داشته و این قابلیت را دارد که بواسطه موبایل تمام سیستم الکترونیکی محیط را تحت کنترل قرار دهد. سعی کنید اندازه تلویزیون با محل قرارگیری شما متناسب باشد، انتخاب درست تلویزیون و لوازم صوتی می تواند روی ایجاد حس آرامش نقش فزاینده ای را ایفا نماید.
  • طراحی مناسب حمام، تاثیرپذیری زیادی در محیط اعمال می کند. بکارگیری لوازم خلاقانه، استفاده درست از رنگهای شاد و مناسب در سرویس و حمام باعث زیبایی و جذابیت محیط می گردد، برای تعادل وحفظ هارمونی فضا سعی کنید از رنگهای هماهنگ در محیط بهره گیرید.
  • اگر شما جز اون دسته از آدمهایی هستید که علاقه به نگه داری لوازم آنتیک یا لوکس دارند بهتر است قفسه خود را در مکانی کم تردد قرار دهید و با در نظر گرفتن دنج بودن آن قابلیت رویت را نیز بررسی کنید. بکارگیری درست از لوازم لوکس یا آنتیک می تواند زیبایی محیط را دو چندان نماید.

یک چیدمان درست آرامش را تضمین می کند.jpg

  • کنترل دمای محیط، علاوه بر بهینه سازی مصرف انرژی باعث تلطیف فضا،ایجاد آرامش و امنیت می گردد.
  • حضور گیاهان زیبا و خوشبو می تواند علاوه بر زیباسازی محیط، تاثیر شگرفی در تشدید حس آرامش داشته باشد، مضاف براینکه زنده بودن گیاهان و رشد آنها انرژی بالایی را انتقال می دهد. بهتر است برای حفاظت و افزایش طول عمر، آنها را در گلدان های سرامیکی نگه داشت.

نقش حضور گیاهان در آرامش خانه.jpg

یک چیدمان درست آرامش را تضمین می کند

  • بدون شک کاربردی ترین محل برای تردد افراد منزل آشپزخانه می باشد، پس بهتراست تمام نکاتی که باعث افزایش کارائی می شود را در نظر بگیرید. بکارگیری رنگ متناسب با فضا و نور ملایم، بکارگیری وسایل استاندارد می تواند باعث هضم درست غذا و افزایش انرژی گردد.
  • بطور متوسط بین ۶ الی ۸ ساعت زمان شبانه روزدر اتاق خواب صرف می شود میشه گفت بطور تقریبی بین ۲/۱یا ۳/۱ طول روز می باشد. اتاق خواب باید طوری طراحی شود که از کمترین و مناسبترین نور بهره گیرد، به نوعی می توان گفت تنها جایی از منزل است که به کمترین روشنایی و بیشترین سکوت نیاز دارد، که شخص بتواند به استراحت و آرامش بپردازد. سعی کنید از رنگهای القا کننده آرامش در این محیط استفاده کنید. این نکته را فراموش نکنید، داشتن یک خواب خوب باعث فراهم ساختن یک روز خوب می گردد و بهره گیری از یک روز خوب، یک زندگی زیبا را به تصویر می کشد.

داشتن یک زندگی آرام با بکارگیری رنگ مناسب.jpg

داشتن یک زندگی آرام با بکارگیری رنگ مناسب

در نهایت سعی کنید وسایل کهنه و بیکار را نگه ندارید، چرا که ابزارهایی که کارائی پایینی دارند یا اصلا بکار برده نمی شوند باعث جذب انرژی منفی می گردد، ایجاد آشفتگی در فضا حس اضطراب واسترس را القا می کند. یک چیدمان درست و کاربردی آرامش و امنیت را برای ذهن فراهم می آورد.

مهمترین نکته اینست که تمام دغدغه زندگی ما داشتن حس آرامش و ذهن آزاد است که رعایت همین نکات به ظاهر ساده می تواند تغییرات شگرفی در نحوه زندگی ما ایجاد کند.