گوش به زنگگوش به زنگ

مرسدس بنز سی ال اس 2018


در سال 2004، مرسدس بنز با طراحی سی ال اس، کلاسی متفاوت را در بین خودروهایش خلق کرد. خودرویی که برای اولین بار وقار و تحرک یک کوپه را همراه با کارایی و راحتی یک سدان دارد.

نسل سوم سی ال اس که سی ام ماه نوامبر امسال در لوس آنجلس آتو شو رونمایی شد تمام خصوصیات پدرانش را به همراه دارد؛ قوس خاص در کناره ها، طراحی خاص پنجره ها و تولید بسیار اندک گازهای گلخانه ای، اما در آن تغییرات طراحی های جدید خودروهای مرسدس بنز که کاهش تیزی در خط های کناری ماشین است به چشم میخورد.

نمای جلوی سی ال اس ۲۰۱۸.jpg

نمای جلوی سی ال اس ۲۰۱۸

رانندگی هوشمند: تکنولوژی جدید اس-کلاس

نسل جدید سی ال اس مجهز به آخرین سیستم کمک به راننده در حالت خودکار میباشد. سیستمی که با بهبود دوربین ها و رادار ماشین اطراف خودرو و حجم ترافیک در مسیر را آنالیز، فاصله با خودرو های اطراف را حفظ کرده، سرعت را در پیچ ها و تقاطع ها کاهش میدهد و برای نخستین بار با استفاده از نقشه و مسیریابی نحوه ی رانندگی را تشخیص میدهد و در ترافیک قادر است تا ۳۰ ثانیه توقف کرده و همراه با حجم ترافیک پیش برود.

داخل سی ال اس ۲۰۱۸ .jpg

داخل سی ال اس ۲۰۱۸

مدل های جدید سی ال اس به موتور های چهار سیلندر و شش سیلندر خطی با سوخت بنزین و دیزل مجهز هستند. موتور  CLS ۴۵۰ ۴MATIC  بنزینی با تولید ۳۶۷ اسب بخار و نیروی گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر سریع ترین انهاست. البته این موتور با استفاده از یک سیستم الکتریکی به نام EQ BOOST که علاوه بر بهینه سازی سیستم احتراق ماشین و کاهش مصرف سوخت، ۲۲ اسب بخار دیگر و ۲۵۰ نیوتن متر نیروی گشتاور دیگر تولید می کند و این خودروی خاص مرسدس بنز را در ۴.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت میرساند. این موتور شش سیلندر توانایی یک موتور هشت سیلندر پر قدرت را دارد اما مصرف سوخت آن بسیار کمتر و ۷.۵ لیتر در صد کیلومتر است.

نمای جانبی سی ال اس ۲۰۱۸ .jpg

نمای جانبی سی ال اس ۲۰۱۸

مرسدس بنز CLS ۲۰۱۸ در ماه مارس سال ۲۰۱۸ با قیمت پایه ی ۵۷۰۰۰ پوند وارد بازار خواهد شد. با توجه به نوسانات قیمت خودرو در ایران نمیتوان درباره ی قیمت این خودرو که سال آینده به بازار خواهد آمد اظهار نظر کرد.