گوش به زنگگوش به زنگ

بوگاتی ویرون خاص منصوری


بوگاتی ویرون یکی از پرطرفدارترین سوپرکارهای قرن 21 است. زمانی که خط تولید آن در سال 2005 راه اندازی شد، قدرتمند ترین ماشین تولید شده در جهان بود، و حتی با به بازار آمدن بوگاتی 1500 اسب بخاری شیرون، هنوز هم توسط علاقه مندان و کلکسیونر ها مورد توجه قرار دارد.

تنها ۲۷۰ نمونه از نسخه اصلی ویرون ۱۶.۴ تولید شده، اما برای کسانی که آن را منحصر به فرد تر میخواستند ، کمپانی منصوری (Mansory) تعدادی از ویرون ها را با هنر خود تیون کرده است. یکی از آثار معروف این کمپانی، بوگاتی ویرون Linea Vivere می باشد.

بوگاتی ویرون Linea Vivere.jpg

بوگاتی ویرون Linea Vivere

تنها دو عدد بوگاتی ویرون Linea Vivere در جهان وجود دارد. علاوه بر موتور ۸.۰ لیتری چهار توربوشارژر W۱۶ این سوپرکار و سفارشی سازی منحصر به فرد آن، این سومین مدل تولید شده ی این اتومبیل در سال ۲۰۰۷ باشد. شاید تصور کنید این بوگاتی به اندازه ی کافی ارزشمند است، اما صاحب آن تصمیم گرفت آن را به کمپانی منصوری ارسال کند. تغییرات این خودرو که ۶ ماه به طول انجامید، یک میلیون یورو هزینه داشت. رنگ آن سفید مات، همراه با فیبر کربن منصوری، سپر جدید کربن جلو و عقب و یک کاپوت که به صورت خاص برای این خودرو طراحی شده است. منصوری به این اتومبیل چراغ های مخصوص روز و رینگ و لاستیک های جدیدی اضافه کرد.

داخل آن نیز با قطعات سفارشی منصوری، چرم سیاه و سفید دوخته شده با دست که با رنگ بیرون آن مطابقت دارد، و پدال های آلومینیومی و مقدار زیادی فیبر کربن، به طور گسترده ای تغییر کرده است. بدیهی است، هیچ قیمت ثابتی برای Linea Vivere ذکر نشده است، اما بدون شک می توان گفت که برای خرید آن حساب بانکی قابل توجهی باید داشته باشید.

Bugatti Veyron ۱۶.۴ Linea Vivere

  • صفر تا صد : ۲.۵ ثانیه
  • حداکثر سرعت : ۴۱۰ کیلومتر در ساعت
  • حجم موتور : cc ۷۹۹۳
  • قیمت حدودی :۵ میلیون دلار

  قدرت موتور : ۱۱۰۹ اسب بخار

  بوگاتی ویرون Linea Vivere.jpg

  بوگاتی ویرون Linea Vivere

  تغییرات این سوپرکار یک میلیون یورو هزینه داشته است..jpg

  تغییرات این سوپرکار یک میلیون یورو هزینه داشته است.

  تنها دو عدد از این خودرو تولید شده است..jpg

  تنها دو عدد از این خودرو تولید شده است.