کدام مواد غذایی از دیرباز میان بشر رایج بودند؟! :بلاگ - تلکسیران
گوش به زنگگوش به زنگ

کدام مواد غذایی از دیرباز میان بشر رایج بودند؟!


بسیاری از غذا هایی که هم اکنون در نقاط مختلف دنیا رایج هستند، روزگاری بسیار قبل تر از کشاورزی مدرن و پیشرفت صنعت، توسط اجداد ما تولید می شدند.

بسیاری از غذا ها، روزگاری پیش تر از کشاورزی مدرن و پیشرفت صنعت، توسط اجداد ما تولید می شدند

بسیاری از غذا ها، روزگاری پیش تر از کشاورزی مدرن و پیشرفت صنعت، توسط اجداد ما تولید می شدند

۱) نان

دوشنبه گذشته، باستان شناسان از پیدایش قدیمی ترین نوع نان خبر دادند. باقی مانده های ذغالی از نان ها، تنها چند میلی متر اندازه دارند و داخل کوره ای قدیمی واقع در صحرای سیاه، واقع در شمال شرق کشور اردن یافت شده اند. یافته ها از جنس کوره ها و اجزای باقی مانده، نشان می دهند که این بنا مربوط به بیش از ۱۴ هزار سال پیش بوده اند.

 

۲) شکلات

یک بشقاب باستانی یافته شده توسط دانشمندان در جنوب شرق مکزیک، ترکیبات شیمیایی موجود در نوشیدنی های شکلاتی گرم را نشان می داد که نزدیک به ۳ هزار و پانصد سال قدمت داشتند. این نوشیدنی با دانه های تست شده تولید و توسط پودر چیلی فلفل طعم دار شده بودند. طبق اطلاعات بدست آمده، این نوع نوشیدنی توسط آزتک ها که سرزمین هایی غنی از درخت های کاکائو را تحت تسخیر خود داشتند، مصرف می شدند.

 

۳) پاپ کورن

طبق آنالیز انجام شده بر روی قره قاط ها، چنگال ها، شاخه ها و ساقه های دست نخورده قدیمی واقع در سایت باستانی پرو، نتیجه گرفته می شود که مردم آن زمان، غذایی بر اساس ذرت را حدود ۶ هزار پیش تهیه می کردند. آزمایش های متفاوت نشان می دهند که چوب های قدیمی ذرت به پاپ کورن تبدیل می شدند. آن ها ابتدا در ماده ای ناشناخته جمع آوری و سپس بر روی ذغال آماده می کنند. رُست کردن آن ها بر روی شعله و یا از طریق پختن در اجاق های داغ انجام می شود.

منبع: Theguardian.com