گوش به زنگگوش به زنگ

5 روش خرید خودروی مناسب با کمترین هزینه


5 روش خرید خودروی مناسب با کمترین هزینه

چگونه می توان با حداقل موجودی خودرو مورد نظر را خرید؟

 مهم نیست تجربه شما در خرید خودرو بالا نیست، نکته حائز اهمیت اینست که بهترین را بخرید:

  • شما نمی توانید ایده در رابطه با برند خودرو نداشته باشید، قدم اول باید وسیله نقلیه مورد نظر را انتخاب نمایید، با توجه به وضعیت بازار امکان ۲ روش انتخاب را برای شما میسر است. روش اول: شما به دنبال ماشینی هستید که افت قیمت زیادی نداشته باشد، امکان معامله آن سهل صورت پذیرد و از نظر هزینه تعمیر و نگهداری معقول و به صرفه باشد. روش دوم: خواهان خرید وسیله نقلیه هستید که زیبا و متفاوت باشد و برند آن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد به طبع داشتن این خودرو هزینه بالاتری را هم در بر دارد.

با یک انتخاب درست رانندگی لذت بخش را تجربه کنید.jpg

با یک انتخاب درست رانندگی لذت بخش را تجربه کنید

  • بعد از انتخاب خودرو موردنظر، شروع کنید به تحقیق و ارزیابی قیمت آن در بازار، یک روش رسیدن به مقصد در کوتاهترین زمان، استفاده از سایتهای معتبر می باشد. کنترل سایت های که مرتبط به نمایندگی ها و مراکز دولتی هستند این امکان را فراهم می سازد که بتوانید با کمترین هزینه و وقت، مناسب ترین قیمت را پیدا کنید.
  • سعی کنید خودرو را در نور روز و روشنایی آفتاب ببینید، این روش کمک می کند رنگ ماشین، درست بررسی گردد وقتی وسیله نقلیه ای سالم و بدون رنگ باشد انعکاس نور روی بدنه نمایان می شود و شما با لمس مناطق می توانید زبری روی سطح احساس کنید که نشان از رنگ شدگی دارد.

انعکاس نور روی بدنه خودرو.jpg

انعکاس نور روی بدنه خودرو

  • درب کاپوت را باز و موتور را به درستی بررسی نمایید. صدای موتور می تواند به شما کمک کند که از وضعیت موتوری مطلع گردید، یک موتور سالم لرزش و صدای مضاعف ندارد، سینی ماشین را چک کنید نباید روغن روی آن وجود داشته باشد. حتما با ماشین رانندگی کنید، شتاب و ترمز و فرمان را ارزیابی نمایید.

نمایی از موتور خودرو.jpg

نمایی از موتور خودرو

  • تمام قسمتهای برقی ماشین را کنترل کنید و تک تک آنها را مورد امتحان قرار دهید، به یاد داشته باشید که برق خودرو به اندازه مکانیک آن حائز اهمیت است. حتما باتری را رویت کرده و کامپیوتر آنرا با دستگاه مورد بررسی قرار دهید.

با آرامش یک خرید مناسب را تجربه کنید.jpg

با آرامش یک خرید مناسب را تجربه کنید

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که خرید خودرو نیازمند وقت و انرژی می باشد، سعی کنید با آرامش و دقت اینکار را انجام دهید و اگر امکان حضور یک فرد مجرب را هنگام خرید دارید حتما از تجربیات آن بهره گیرید. چرا که به همان اندازه که خرید یک خودرو سالم باعث آرامش و امنیت شما می گردد، خرید خودرو مشکل دار می تواند استرس و اضطراب را شکل دهد.