گوش به زنگگوش به زنگ

جوانترین ثروتمندان جهان


نام تعدادی از بیلیونرهایی که سن آن ها کمتر از 40 سال است در فهرست بیلیونرهای Forbes در سال گذشته ظاهر شد. در سال 2017، شمار ثروت های 10 رقمی جوانان در جهان از 66 نفر به 56 نفر کاهش پیدا کرده است، که بخشی از آن به دلیل بازار های ناپایدار در چین و هند بود. سی نفر از بیلیونرهای جوان، خودساخته و کارآفرین هستند که تنها یکی از آنها زن است. بیست و سه تن از آن ها ثروت خود را از طریق تکنولوژی بدست آورده اند.

جوانترین بیلیونر جهان در دومین سال پیاپی، الکساندرا اندرسن ۲۰ ساله است. او و خواهرش، کاترینا آندرسن ۲۱ ساله، زمانی که پدر آنها در سال ۲۰۱۶ شرکت سرمایه گذاری خانوادگی شان را به آن ها واگذار کرد، به لیست بیلیونرهای جهان پیوستند. ثروت هر کدام از خواهران آندرسن ثروت ۱.۲ میلیارد دلار می باشد.

خواهران آندرسن اصالت نروژی دارند..jpg

خواهران آندرسن اصالت نروژی دارند.

جان کالیسون ۲۶ ساله، به عنوان جوانترین میلیاردر خود ساخته شناخته می شود. او و برادرش پاتریک کالیسون، ۲۸ ساله، در ماه نوامبر ۲۰۱۶ که به تاسیس شرکت استرایپ پرداختند، مبلغ ۹.۲ میلیار دلار را به دست آوردند. هر یک از این دو برادر ثروت ۱.۱ میلیارد دلاری دارند.

ایوان اسپیگل و شریکش، بابی مورفی ۲۸ ساله، اکنون تنها بیلیونرهای زیر ۳۰ سال می باشند که مالک  شرکت تجاری اسنپ چت هستند که سهام آن به عموم مردم فروخته شد.

ایوان اسپیگل و بابی مورفی مالکان اسنپ چت..jpg

ایوان اسپیگل و بابی مورفی مالکان اسنپ چت.

در حالی که تعداد بیلیونرهای جوان در سال جاری کاهش یافته است، ارزش ثروت آن ها با ۱۱.۸ میلیارد دلار افزایش، به ۲۰۸ میلیارد دلار است. تقریبا کل این مقدار افزایش، به ثروتمندترین میلیاردر زیر ۴۰ سال، مارک زاکربرگ، مالک فیس بوک مربوط می شود که در سال گذشته ۱۱.۴ میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرد. در ۳۲ سالگی، زاکربرگ ۴۴.۷ میلیارد دلار ثروتمندتر از هر کس دیگری در رده سنی خودش است. فوربس مقدار ثروت آقای زاکربرگ را ۵۶ میلیارد دلار برآورد می کند. وی دارای یک چهارم مجموع ثروت بیلیونرهای جوان است و یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری در جهان را در اختیار دارد. او همچنین پنجمین ثروتمندترین فرد در جهان است، هرچند که حداقل دو دهه جوانتر از بقیه پنج بیلیونر در جهان است.

mark-zuckerberg-side-eye-مارک زاکربرگ صاحب فیس بوک و پنجمین ثروتمندترین فرد دنیاست..jpg

مارک زاکربرگ صاحب فیس بوک و پنجمین ثروتمندترین فرد دنیاست.