جوانترین ثروتمندان جهان

نام تعدادی از بیلیونرهایی که سن آن ها کمتر از 40 سال است در فهرست بیلیونرهای Forbes در سال گذشته ظاهر شد. در سال 2017، شمار ثروت های 10 رقمی جوانان در جهان از 66 نفر به 56 نفر کاهش پیدا کرده است، که بخشی از آن به دلیل بازار های ناپایدار در چین و هند بود. سی نفر از بیلیونرهای جوان، خودساخته و کارآفرین هستند که تنها یکی از آنها زن است. بیست و سه تن از آن ها ثروت خود را از طریق تکنولوژی بدست آورده اند.

جوانترین ثروتمندان جهان

جوانترین بیلیونر جهان در دومین سال پیاپی، الکساندرا اندرسن ۲۰ ساله است. او و خواهرش، کاترینا آندرسن ۲۱ ساله، زمانی که پدر آنها در سال ۲۰۱۶ شرکت سرمایه گذاری خانوادگی شان را به آن ها واگذار کرد، به لیست بیلیونرهای جهان پیوستند. ثروت هر کدام از خواهران آندرسن ثروت ۱.۲ میلیارد دلار می باشد.

خواهران آندرسن اصالت نروژی دارند..jpg

خواهران آندرسن اصالت نروژی دارند.

جان کالیسون ۲۶ ساله، به عنوان جوانترین میلیاردر خود ساخته شناخته می شود. او و برادرش پاتریک کالیسون، ۲۸ ساله، در ماه نوامبر ۲۰۱۶ که به تاسیس شرکت استرایپ پرداختند، مبلغ ۹.۲ میلیار دلار را به دست آوردند. هر یک از این دو برادر ثروت ۱.۱ میلیارد دلاری دارند.

ایوان اسپیگل و شریکش، بابی مورفی ۲۸ ساله، اکنون تنها بیلیونرهای زیر ۳۰ سال می باشند که مالک  شرکت تجاری اسنپ چت هستند که سهام آن به عموم مردم فروخته شد.

ایوان اسپیگل و بابی مورفی مالکان اسنپ چت..jpg

ایوان اسپیگل و بابی مورفی مالکان اسنپ چت.

در حالی که تعداد بیلیونرهای جوان در سال جاری کاهش یافته است، ارزش ثروت آن ها با ۱۱.۸ میلیارد دلار افزایش، به ۲۰۸ میلیارد دلار است. تقریبا کل این مقدار افزایش، به ثروتمندترین میلیاردر زیر ۴۰ سال، مارک زاکربرگ، مالک فیس بوک مربوط می شود که در سال گذشته ۱۱.۴ میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرد. در ۳۲ سالگی، زاکربرگ ۴۴.۷ میلیارد دلار ثروتمندتر از هر کس دیگری در رده سنی خودش است. فوربس مقدار ثروت آقای زاکربرگ را ۵۶ میلیارد دلار برآورد می کند. وی دارای یک چهارم مجموع ثروت بیلیونرهای جوان است و یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری در جهان را در اختیار دارد. او همچنین پنجمین ثروتمندترین فرد در جهان است، هرچند که حداقل دو دهه جوانتر از بقیه پنج بیلیونر در جهان است.

mark-zuckerberg-side-eye-مارک زاکربرگ صاحب فیس بوک و پنجمین ثروتمندترین فرد دنیاست..jpg

مارک زاکربرگ صاحب فیس بوک و پنجمین ثروتمندترین فرد دنیاست.

ارائه مدل‌ جدید پیش‌بینی زلزله توسط دانشمندان!

دانشمندان مدلی را ایجاد کرده‌اند که می‌تواند رانش ناشی از زلزله را در هر نقطه‌ای از کره زمین پیش‌بینی کند. 

ارائه مدل‌ جدید پیش‌بینی زلزله توسط دانشمندان!

مدل‌های جدید پیش‌بینی رانش زمین ناشی از زلزله ارائه شد

مدل‌های جدید پیش‌بینی رانش زمین ناشی از زلزله ارائه شد

این پیش‌بینی‌ها می‌تواند در عرض چند دقیقه صورت گیرد و جان هزاران انسان را نجات دهد. زلزله ونچوان که در سال ۲۰۰۸ که در شهر سی چوان چین اتفاق افتاد، باعث شد که میلیون‌ها نفر بی‌خانمان شوند. حدود ۲۰ هزار نفر(تقریبا ۳۰ درصد کل جمعیت) به دلیل رانش زمین کشته شدند.

آنا نوویکی جسی، فوق دکترای زلزله در ایندیانا می‌گوید:

زلزله یک واقعه بسیار هراس انگیز و پر استرس است. هدف نهایی تحقیق ما، تخمین منطقه‌ای رانش زمین است که کمک می&zwnj کند افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند به‌طور سریع و مؤثری نجات و امداد رسانی شوند.

این محقق مدل خود را در مجله تحقیقات ژئوفیزیک به نام سطح زمین ارائه داده است. این مدل مبتنی بر دیتاهای حاصل از زلزله‌ها و رانش زمین است. در این مدل با ارائه رابطه ریاضی بین رانش‌های زمین و ۵ متغیر،‌ نتیجه حاصل می‌شود. این متغیر‌ها عبارت‌اند از:

  • میزان لرزش زمین در طول زلزله
  • میزان شیب زمین
  • نوع سنگ‌های متأثر از زلزله
  • اندازه گیری رطوبت زمین
  • نوع پوشش زمین

با وارد کردن دیتا‌های لرزش زمین برای یک زلزله خاص، دانشمندان می‌توانند از این مدل برای تهیه نقشه‌ای که احتمال وقوع رانش زمین را در مناطق نزدیک به محل زلزله پیش‌بینی می‌کند، استفاده کنند.

رانش‌های زمین سومین عامل ایجاد مرگ و میر در زلزله‌ها، بعد از تخریب ساختمان‌ها و سونامی است. به گفته محققان از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۰ رانش زمین حاصل از زلزله باعث مرگ حدود ۴۷ هزار نفر شده‌است. این رانش‌ها می‌توانند با قطع راه‌های ارتباطی و مسدود کردن جاده‌ها از امداد رسانی به موقع جلوگیری کنند.

منبع: business-standard.com

سال 1397 سال کدام حیوان است؟

در ایران باستان از دیرباز اوضاع به این منوال بوده که هر سال با نام یک حیوان نام گذاری می شود. در آغاز هر سال برخی از مردم با توجه به حیوان همان سال، گمانه زنی هایی را انجام میدهند. مثلا اگر حیوان یک سال، خرگوش باشد آن ها برای آن سال با توجه به خرگوش پیش بینی هایی را انجام می دهند.

سال 1397 سال کدام حیوان است؟

سال ????، سال سگ است

سال ????، سال سگ است

همان طور که می دانید، سال ???? سال خروس بود. در حالی که تنها چند روز تا پایان سال ???? باقی مانده، بسیاری از مردم دوست دارند بدانند که سال ???? سال کدام حیوان است؟ در پاسخ باید بگوییم که سال ????، سال سگ است.

 

متولدین سال های ????، ????، ????، ????، ????، ????، ????، ????، ????، ???? و …در سال سگ به دنیا آمده اند.

   

درباره سگ

سگ پستانداری از گونه سگ‌ سانان و نژاد اهلی گرگ است. سگ اولین حیوانی بود که به دست بشر اهلی شد. سگ ‌ها متنوع‌ ترین گونه حیوانی بر روی زمین هستند. از زمان های قدیم تا کنون سگ ‌ها وظایف مختلفی را در جوامع انسانی بر عهده گرفته‌ اند. بشر از سگ ها برای اموری مانند شکار، گله ‌داری، حمل بار، تا?مین امنیت، کمک به نیروهای پلیس و نظامی، پر کردن خلا? تنهایی و کمک به افراد ناتوان، استفاده کرده است. همچنین در بعضی از کشورها سگ به عنوان غذا مورد استفاده قرار گرفته است.

 

خصوصیات سگ

سگ موجودی اندوهگین و نگران است، همیشه حالت تدافعی به خود می گیرد و حتی یک لحظه هم این حالت را ترک نمی کند. سگ همواره در حال نگهبانی است و با هوشمندی خاصی اتفاقات اطراف را زیر نظر دارد. سگ موجودیست درون گرا که به ندرت احساسات حقیقی خود را بروز می دهد و تنها در صورتی که حقیقتا ضرورت این کار را احساس کند، به انجام چنین کاری مبادرت می ورزد.

به نظر می رسد که سگ در برخورد با هر چیز به دنبال عیوب می گردد و بهانه جویی می کند، چرا که در حقیقت بدبین ترین حیوان دنیاست و هر مسا?له ای را در چهارچوب قوانین طبیعی اش می پذیرد. سگ همواره در سر دادن فریاد علیه بی عدالتی ها پیش قدم است، زیرا شجاعت انجام این کار را دارد. سگ ممکن است کمی منزوی و بی اعتنا باشد. اما روحیه انتقادی، شوخ طبعی و نیز روح بزرگش، او را از برچسب های تنگ نظری و خود پسندی در امان نگه می دارد. 

 

سگ حیوانی غیر اجتماعی بوده و از هر گونه شلوغی گریزان است. اما اصیل ترین خصایص ذاتی انسان، در وجود سگ جمع شده است. سگ حیوانی باوفا، صادق، رازدار، فداکار و بسیار وظیفه شناس است و این خصوصیات باعث شده سگ به شدت قابل اعتماد باشد. این حیوان هیچ گاه انسان را ناامید نخواهد کرد. ضمنا سگ از هوش بالایی برخوردار است.

 

امید است سال ???? که سال سگ است، بسیار پربار و همراه با موفقیت، سلامتی و صلح باشد.

محققین، ارتباط بین تب و سرطان را کشف کردند

دانشمندان طی تحقیقاتی جدید، ارتباط بین تب و سرطان را مورد بررسی قرار داده‌اند.

محققین، ارتباط بین تب و سرطان را کشف کردند

کشف ارتباط بین تب‌های عفونی و سرطان

کشف ارتباط بین تب‌های عفونی و سرطان

الگوهای تکراری در سابقه بیمار، نشانگر وجود یک رابطه معکوس بین تاریخچه تب عفونی و خطر ابتلا به سرطان است که در طول چندین دهه در اسناد و مطالعات پزشکی به ثبت رسیده است.

محققان بر اساس داده‌های آزمایشگاهی و تجربیات گذشته، معتقدند که تب‌های مکرر، توانایی سلول‌های تی گاما دلتا را برای تشخیص ناهنجاری‌های سلولی و تقویت محیط‌های غیرحرفه‌ای که  سلول‌های بدخیم را از بین می‌برند، افزایش می‌دهند. این مقاله اولین مقاله‌ای است که نقش سلول‌های تی گاما دلتا را بعنوان شریکی در این رابطه معکوس تصدیق می‌کند.  

تب عفونی، یک واکنش دفاعی و سازگار است و زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ایمنی بدن با پیروژن‌های بیرونی یا الگوهای مولکولی وابسته به پاتوژن (PAMP)، در تماس قرار می‌گیرد. در طی شناخت این پیروژن‌های بیرونی، واسطه‌های اندوژن که به عنوان پیروژن‌های درونی نیز شناخته می‌شوند، سیستم‌های تب‌زا را تقویت می‌کنند.

محققان در توضیح بیشتر عملکرد واسطه‌های درونی نظیر سیتوکین‌ها می‌گویند:

به طور خلاصه، واسطه‌های درونی تب، منجر به تغییر مسیر متابولیک و انرژی به سمت سیستم ایمنی بدن در طی تب می‌شوند. این امر به طرز چشمگیری فرکانس دامنه ایمنی ناشی از افکتورها از جمله لنفوسیت‌ها که بیانگر گیرنده‌های گاما دلتا هترودیمر هستند و ضدعفونی‌کننده و ضدتومور قوی به شمار می‌آیند را افزایش می‌دهد.

قرار گرفتن در معرض عفونت، به طور قابل‌توجهی تعداد سلول‌های تی گاما دلتا را افزایش می‌دهد. در طی عفونت، سلول‌هایVg۹Vd۲ T  خون می‌توانند تعداد واحدهایی که  ۶۰ درصد از کل مقدار لنفوسیت‌ها را تشکیل می‌دهند، افزایش دهند.

در حالی که تحقیقات قبلی و تجربیات فعلی ایمونوتراپی سرطان عمدتا بر روی سلول‌های تی آلفا / بتا  تمرکز دارند، تجزیه و تحلیل اثر متقابل تب و سلول‌های تی گاما دلتا می‌تواند منجر به تحقیقات بیشتری در مورد اثرات فراگیر و مزایای بالینی این رابطه شود.

منبع: business-standard.com

بر اساس مطالعات صورت گرفته داشتن حیوان خانگی میزان خوشبختی را افزایش می‌دهد!

براساس مطالعات، افرادی که حیوان خانگی دارند میزان خوشحالی و موفقیتشان افزایش می‌یابد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته داشتن حیوان خانگی میزان خوشبختی را افزایش می‌دهد!

افرادی که حیوانات خانگی دارند احساس خوشبختی بیشتری دارند

افرادی که حیوانات خانگی دارند احساس خوشبختی بیشتری دارند

محققان با مطالعه هزار نفر که سگ و گربه داشتند و سنشان بالای ۵۵ سال بود و مقایسه آن‌ها با هزار نفر دیگر که حیوان خانگی نداشتند، به این نتیجه رسیدند که صاحبان حیوانات خانگی دو برابر نسبت به دیگران خود را موفق‌تر و خوشحال‌تر می‌داند. علاوه بر این چنین افرادی تمایل بیشتری برای ازدواج، بچه‌دار شدن، اخذ مدرک دانشگاهی و بهتر انجام دادن شغلشان دارند.

افرادی که در خانه‌شان از حیوانات نگهداری می‌کنند، تقریبا دو برابر نسبت به دیگران ورزش می‌کنند و روحیه بهتری دارند. همچنین صاحبان سگ‌ها و گربه‌ها بیشتر در امور خیریه شرکت می‌کنند و تعطیلات بهتری دارند.

به‌نظر می‌رسد نگهداری حیوان خانگی باعث می‌شود که صاحبانشان احساس تنهایی نکند و همیشه کسی را برای صحبت کردن داشته باشند و به همین دلیل روحیه بهتری داشته باشند. به گفته کورین سوئیت که یک روانشناس است، داشتن ارتباط نزدیک با حیوانات موجب افزایش ترکیبات بیوشیمایی مربوط به احساسات خوب از جمله اندورفین و اکسی توسین می‌شود که باعث احساس آرامش و شادی بیشتری در فرد می‌گردد.

منبع: independent.co.uk

30 دقیقه در روز کافی است

متخصصان قلب و عروق اثبات کردند : روزانه 30 دقیقه پیاده روی به قصد ورزش، خطر حمله قلبی را تا 50 درصد کاهش می دهد.

30 دقیقه در روز کافی است

۳۰ دقیقه در روز کافی است

۳۰ دقیقه در روز کافی است

برای محافظت از قلب و افزایش سطح سلامت آن، حضور در سالن های ورزشی و انجام حرکات سنگین ضرورت ندارد. متخصصین قلب و عروق می گویند: برای سلامتی قلب ۱۵۰ دقیقه پیاده روی در هفته کافی است. این پیاده روی باید به طور آهسته و منظم انجام شود.

به باور این متخصصین، ورزش عیلرغم این که برای سلامتی بدن فواید بسیاری دارد، اما اگر به صورت نادرست انجام شود، می تواند شدیدا به قلب انسان آسیب وارد کند. ورزش های نامنظم و انجام حرکات سنگین نه تنها برای قلب مفید نبوده بلکه سلامتی قلب را در بلند مدت به خطر می اندازد. ورزش های منظم و آهسته در بهبود افرادی که دچار حمله قلبی شده اند، تاثیر مثبت دارد. انجام ورزش های منظم، باعث افزایش آهسته ضربان قلب در شرایط اضطراری شده و این مکانیسم از آسیب رسیدن به قلب جلوگیری می کند. فقط با انجام ورزش منظم و آهسته می توان قلبی سالم و ضربان منظم داشت.

قلب برای فعالیت بیشتر به خون زیادی نیاز دارد. به عبارتی با خون بیشتر فعالیت قلب نیز افزایش می یابد. لازمه این امر این است که عروق کرونری (Coronary angiography) خون بیشتری را به همراه اکسیژن به قلب برسانند. عملکرد صحیح و منظم عروق کرونری تضمین کننده سلامت عضله قلب می باشد. با شکل گیری شبکه منظم  این رگ ها و خون رسانی به عضله قلب، خطر حمله قلبی در افراد کاهش می یابد.

متخصصین قلب و عروق معتقدند: ۳۰ دقیقه پیاده روی با سرعت مناسب در روز می تواند سلامتی قلب را تضمین کند. ۳۰ دقیقه پیاده روی به دور از مشغله کاری و زندگی شخصی، باعث افزایش کارایی قلب شده و میزان انرژی را در بدن افزایش می دهد.

به اعلام و تائید متخصصین قلب و عروق، سرعت ایده آل در پیاده روی ۵ کیلومتر در ساعت می باشد و با ۱۵۰ دقیقه پیاده روی منظم هفتگی، افراد از سطح انرژی مناسب برخوردار بوده و سلامتی قلب آنها تضمین می شود.

همچنین پیاده روی ها طولانی و نامنظم که برای کاهش وزن انجام می شود هر چند در کوتاه مدت افراد را به وزن ایده آل می رساند اما در بلند مدت تاثیرات منفی بر بدن خواهد گذاشت. حمل اشیا سنگین در پیاده روی برای سوزاندن کالری بیشتر به گردن و مهره های کمر آسیب وارد کرده و قلب را تحت فشار قرار می دهد. تنها روش مفید برای سلامتی افراد همان پیاده روی منظم می باشد. پیاده روی با سرعت مناسب جریان خون رسانی به قلب را افزایش داده ماهیچه قلب را قوی تر می کند. پیاده روی یکی از سالم ترین و در عین حال ارزان ترین روش های افزایش سطح سلامتی بدن، به ویژه قلب می باشد.

متخصصین قلب و عروق تاکید دارند: افزایش تحمل بدن در پیاده روی باید به طور آهسته  و منظم صورت گیرد. تغییرات ناگهانی در ریتم ضربان قلب به شدت برای بیمارن قلبی خطرناک می باشد. در صورت تحمیل فشار مازاد به بدن، قلب و استخوان بندی بدن آسیب می بیند. در پیاده روی های سنگین و طولانی مواردی از قبیل سکته قلبی و فوت افراد گزارش شده است. ورزش های حرفه ای برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. ورزش های حرفه ای و رقابتی برای افراد دارای ناراحتی قلبی بسیار خطرناک بوده و ناراحتی های قلبی – عروقی و تنفسی را در این افراد تشدید می کند.

متخصصین قلب و عروق، برای افراد دارای سابقه ناراحتی قلبی، ورزش های هوازی را توصیه می کنند. دویدن ملایم، شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی منظم روزانه می تواند سطح سلامتی قلب و عروق را در این افراد افزایش داده و به بهبود ناراحتی قلبی – عروقی و حتی توان بخشی این افراد بعد از سکته قلبی کمک کند.


>