جگر به جای گوشت قرمز

جگر مفیدتر از گوشت قرمز است. جگر شامل انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. مصرف جگر برای کودکان بسیار توصیه می شود.

جگر به جای گوشت قرمز

جگر به جای گوشت قرمز.jpg

جگر به جای گوشت قرمز

جگر سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین است که برای بدن انسان ضروری می باشد.از آنجا که جگر مرکز متابولیسم بدن است، دارای ظرفیت ذخیره سازی ویتامین ها بوده و از این نقطه نظر نسبت به گوشت قرمز برتری دارد.

شما با مصرف گوشت قرمز تنها پروتئین دریافت می کنید، در حالی که با مصرف جگر ضمن دریافت پروتئین، بدن شما مقدار زیادی از ویتامینها و مواد مغذی را که در جگر وجود دارد را جذب می کند. جگر شامل تمام ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین است که کودکان باید آنها را مصرف کنند.

تغذیه یکی از مولفه های مهم در رشد کودکان است و خوردن جگر تاثیر مثبتی در رشد کودکان دارد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته داشتن حیوان خانگی میزان خوشبختی را افزایش می‌دهد!

براساس مطالعات، افرادی که حیوان خانگی دارند میزان خوشحالی و موفقیتشان افزایش می‌یابد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته داشتن حیوان خانگی میزان خوشبختی را افزایش می‌دهد!

افرادی که حیوانات خانگی دارند احساس خوشبختی بیشتری دارند

افرادی که حیوانات خانگی دارند احساس خوشبختی بیشتری دارند

محققان با مطالعه هزار نفر که سگ و گربه داشتند و سنشان بالای ۵۵ سال بود و مقایسه آن‌ها با هزار نفر دیگر که حیوان خانگی نداشتند، به این نتیجه رسیدند که صاحبان حیوانات خانگی دو برابر نسبت به دیگران خود را موفق‌تر و خوشحال‌تر می‌داند. علاوه بر این چنین افرادی تمایل بیشتری برای ازدواج، بچه‌دار شدن، اخذ مدرک دانشگاهی و بهتر انجام دادن شغلشان دارند.

افرادی که در خانه‌شان از حیوانات نگهداری می‌کنند، تقریبا دو برابر نسبت به دیگران ورزش می‌کنند و روحیه بهتری دارند. همچنین صاحبان سگ‌ها و گربه‌ها بیشتر در امور خیریه شرکت می‌کنند و تعطیلات بهتری دارند.

به‌نظر می‌رسد نگهداری حیوان خانگی باعث می‌شود که صاحبانشان احساس تنهایی نکند و همیشه کسی را برای صحبت کردن داشته باشند و به همین دلیل روحیه بهتری داشته باشند. به گفته کورین سوئیت که یک روانشناس است، داشتن ارتباط نزدیک با حیوانات موجب افزایش ترکیبات بیوشیمایی مربوط به احساسات خوب از جمله اندورفین و اکسی توسین می‌شود که باعث احساس آرامش و شادی بیشتری در فرد می‌گردد.

منبع: independent.co.uk

30 دقیقه در روز کافی است

متخصصان قلب و عروق اثبات کردند : روزانه 30 دقیقه پیاده روی به قصد ورزش، خطر حمله قلبی را تا 50 درصد کاهش می دهد.

30 دقیقه در روز کافی است

۳۰ دقیقه در روز کافی است

۳۰ دقیقه در روز کافی است

برای محافظت از قلب و افزایش سطح سلامت آن، حضور در سالن های ورزشی و انجام حرکات سنگین ضرورت ندارد. متخصصین قلب و عروق می گویند: برای سلامتی قلب ۱۵۰ دقیقه پیاده روی در هفته کافی است. این پیاده روی باید به طور آهسته و منظم انجام شود.

به باور این متخصصین، ورزش عیلرغم این که برای سلامتی بدن فواید بسیاری دارد، اما اگر به صورت نادرست انجام شود، می تواند شدیدا به قلب انسان آسیب وارد کند. ورزش های نامنظم و انجام حرکات سنگین نه تنها برای قلب مفید نبوده بلکه سلامتی قلب را در بلند مدت به خطر می اندازد. ورزش های منظم و آهسته در بهبود افرادی که دچار حمله قلبی شده اند، تاثیر مثبت دارد. انجام ورزش های منظم، باعث افزایش آهسته ضربان قلب در شرایط اضطراری شده و این مکانیسم از آسیب رسیدن به قلب جلوگیری می کند. فقط با انجام ورزش منظم و آهسته می توان قلبی سالم و ضربان منظم داشت.

قلب برای فعالیت بیشتر به خون زیادی نیاز دارد. به عبارتی با خون بیشتر فعالیت قلب نیز افزایش می یابد. لازمه این امر این است که عروق کرونری (Coronary angiography) خون بیشتری را به همراه اکسیژن به قلب برسانند. عملکرد صحیح و منظم عروق کرونری تضمین کننده سلامت عضله قلب می باشد. با شکل گیری شبکه منظم  این رگ ها و خون رسانی به عضله قلب، خطر حمله قلبی در افراد کاهش می یابد.

متخصصین قلب و عروق معتقدند: ۳۰ دقیقه پیاده روی با سرعت مناسب در روز می تواند سلامتی قلب را تضمین کند. ۳۰ دقیقه پیاده روی به دور از مشغله کاری و زندگی شخصی، باعث افزایش کارایی قلب شده و میزان انرژی را در بدن افزایش می دهد.

به اعلام و تائید متخصصین قلب و عروق، سرعت ایده آل در پیاده روی ۵ کیلومتر در ساعت می باشد و با ۱۵۰ دقیقه پیاده روی منظم هفتگی، افراد از سطح انرژی مناسب برخوردار بوده و سلامتی قلب آنها تضمین می شود.

همچنین پیاده روی ها طولانی و نامنظم که برای کاهش وزن انجام می شود هر چند در کوتاه مدت افراد را به وزن ایده آل می رساند اما در بلند مدت تاثیرات منفی بر بدن خواهد گذاشت. حمل اشیا سنگین در پیاده روی برای سوزاندن کالری بیشتر به گردن و مهره های کمر آسیب وارد کرده و قلب را تحت فشار قرار می دهد. تنها روش مفید برای سلامتی افراد همان پیاده روی منظم می باشد. پیاده روی با سرعت مناسب جریان خون رسانی به قلب را افزایش داده ماهیچه قلب را قوی تر می کند. پیاده روی یکی از سالم ترین و در عین حال ارزان ترین روش های افزایش سطح سلامتی بدن، به ویژه قلب می باشد.

متخصصین قلب و عروق تاکید دارند: افزایش تحمل بدن در پیاده روی باید به طور آهسته  و منظم صورت گیرد. تغییرات ناگهانی در ریتم ضربان قلب به شدت برای بیمارن قلبی خطرناک می باشد. در صورت تحمیل فشار مازاد به بدن، قلب و استخوان بندی بدن آسیب می بیند. در پیاده روی های سنگین و طولانی مواردی از قبیل سکته قلبی و فوت افراد گزارش شده است. ورزش های حرفه ای برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. ورزش های حرفه ای و رقابتی برای افراد دارای ناراحتی قلبی بسیار خطرناک بوده و ناراحتی های قلبی – عروقی و تنفسی را در این افراد تشدید می کند.

متخصصین قلب و عروق، برای افراد دارای سابقه ناراحتی قلبی، ورزش های هوازی را توصیه می کنند. دویدن ملایم، شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی منظم روزانه می تواند سطح سلامتی قلب و عروق را در این افراد افزایش داده و به بهبود ناراحتی قلبی – عروقی و حتی توان بخشی این افراد بعد از سکته قلبی کمک کند.

کوچک کردن بشقاب کمکی به لاغری تان نمی کند!

درباره موضوع کاهش وزن، یك مطالعه جدید پیشنهاد می دهد كه سایز بشقاب تفاوتی ایجاد نمی كند چرا كه زمانی كه شما گرسنه هستید یا هنوز غذا نخورده اید، سرو غذا چه در بشقاب كوچكتر و پرتر یا در بشقاب بزرگتری كه فضای خالی بیشتری دارد، تفاوتی نمی كند.

کوچک کردن بشقاب کمکی به لاغری تان نمی کند!

چگونه وزن كم كنیم: این مطالعه پیشنهاد می دهد كه زمانیكه مردم گرسنه هستند به خصوص زمان رژیم غذایی ، آن ها كمتر تمایل به گول خوردن با سایز بشقاب دارند و بیشتر به این تمایل دارند كه متوجه شوند كمتر غذا می خورند.

چگونه وزن كم كنیم: این مطالعه پیشنهاد می دهد كه زمانیكه مردم گرسنه هستند به خصوص زمان رژیم غذایی ، آن ها كمتر تمایل به گول خوردن با سایز بشقاب دارند و بیشتر به این تمایل دارند كه متوجه شوند كمتر غذا می خورند.

اگر شما فكر می كنید سرو غذا در بشقاب كوچكتر می تواند مغز شما را برای كمتر خوردن گول بزند، لازم است دوباره فكر كنید.

براساس یك مطالعه، وقتی افراد از غذا محروم باشند، بیشتر احتمال دارد كه به سایز دقیق یك پرس غذا توجه كنند، صرف نظر از اینكه این غذا چگونه سرو می شود.

مطالعه جدید حقه محبوب در رژیم غذایی كه بر اساس تصور دلبوف كه انتظار دارد افراد بر حسب قرار گرفتن در معرض یك شئ بزرگتر یا كوچكتر برداشت متفاوتی از سایز خواهند داشت را زیر سوال می برد.

تزوی گانل از دانشگاه بن گوریون(BGU) در مقاله ای كه در نشریه ی اشتها به چاپ رسید، گفت:

سایز بشقاب به اندازه ای كه ما فكر می كنیم تاثیر ندارد. حتی اگر شما گرسنه باشید و غذایی نخورده و در تلاش برای كاهش پرس غذای مصرفی باشید، سرو غذا چه در یك بشقاب كوچك پرتر یا یك بشقاب بزرگ با فضای خالی بیشتر یكسان به نظر می رسد.

مطالعه بر چگونگی اثرگذاری محرومیت غذایی بر درك از غذاها از جنبه های مختلف اثر دارد، محققان دریافتند كه افرادی كه برای حداقل سه ساعت چیزی نخورده اند نسبت به افرادی كه اخیرا غذا خورده بودند بیشتر تمایل به توجه به اندازه پیتزا در ظروف بزرگتر یا كوچكتر داشتند. با این حال این موضوع زمانی كاربرد داشت كه در مورد غذا بحث شود. زمانیكه از این دو گروه خواسته شد كه سایز دایره های سیاهی كه در میان دایره های با اندازه مختلف جاسازی شده بودند را تشكیل دهند هر دو دقت مشابهی داشتند!

منبع: hindustantimes.com

کدام مواد غذایی از دیرباز میان بشر رایج بودند؟!

بسیاری از غذا هایی که هم اکنون در نقاط مختلف دنیا رایج هستند، روزگاری بسیار قبل تر از کشاورزی مدرن و پیشرفت صنعت، توسط اجداد ما تولید می شدند.

کدام مواد غذایی از دیرباز میان بشر رایج بودند؟!

بسیاری از غذا ها، روزگاری پیش تر از کشاورزی مدرن و پیشرفت صنعت، توسط اجداد ما تولید می شدند

بسیاری از غذا ها، روزگاری پیش تر از کشاورزی مدرن و پیشرفت صنعت، توسط اجداد ما تولید می شدند

۱) نان

دوشنبه گذشته، باستان شناسان از پیدایش قدیمی ترین نوع نان خبر دادند. باقی مانده های ذغالی از نان ها، تنها چند میلی متر اندازه دارند و داخل کوره ای قدیمی واقع در صحرای سیاه، واقع در شمال شرق کشور اردن یافت شده اند. یافته ها از جنس کوره ها و اجزای باقی مانده، نشان می دهند که این بنا مربوط به بیش از ۱۴ هزار سال پیش بوده اند.

 

۲) شکلات

یک بشقاب باستانی یافته شده توسط دانشمندان در جنوب شرق مکزیک، ترکیبات شیمیایی موجود در نوشیدنی های شکلاتی گرم را نشان می داد که نزدیک به ۳ هزار و پانصد سال قدمت داشتند. این نوشیدنی با دانه های تست شده تولید و توسط پودر چیلی فلفل طعم دار شده بودند. طبق اطلاعات بدست آمده، این نوع نوشیدنی توسط آزتک ها که سرزمین هایی غنی از درخت های کاکائو را تحت تسخیر خود داشتند، مصرف می شدند.

 

۳) پاپ کورن

طبق آنالیز انجام شده بر روی قره قاط ها، چنگال ها، شاخه ها و ساقه های دست نخورده قدیمی واقع در سایت باستانی پرو، نتیجه گرفته می شود که مردم آن زمان، غذایی بر اساس ذرت را حدود ۶ هزار پیش تهیه می کردند. آزمایش های متفاوت نشان می دهند که چوب های قدیمی ذرت به پاپ کورن تبدیل می شدند. آن ها ابتدا در ماده ای ناشناخته جمع آوری و سپس بر روی ذغال آماده می کنند. رُست کردن آن ها بر روی شعله و یا از طریق پختن در اجاق های داغ انجام می شود.

منبع: Theguardian.com

سال 1397 سال کدام حیوان است؟

در ایران باستان از دیرباز اوضاع به این منوال بوده که هر سال با نام یک حیوان نام گذاری می شود. در آغاز هر سال برخی از مردم با توجه به حیوان همان سال، گمانه زنی هایی را انجام میدهند. مثلا اگر حیوان یک سال، خرگوش باشد آن ها برای آن سال با توجه به خرگوش پیش بینی هایی را انجام می دهند.

سال 1397 سال کدام حیوان است؟

سال ????، سال سگ است

سال ????، سال سگ است

همان طور که می دانید، سال ???? سال خروس بود. در حالی که تنها چند روز تا پایان سال ???? باقی مانده، بسیاری از مردم دوست دارند بدانند که سال ???? سال کدام حیوان است؟ در پاسخ باید بگوییم که سال ????، سال سگ است.

 

متولدین سال های ????، ????، ????، ????، ????، ????، ????، ????، ????، ???? و …در سال سگ به دنیا آمده اند.

   

درباره سگ

سگ پستانداری از گونه سگ‌ سانان و نژاد اهلی گرگ است. سگ اولین حیوانی بود که به دست بشر اهلی شد. سگ ‌ها متنوع‌ ترین گونه حیوانی بر روی زمین هستند. از زمان های قدیم تا کنون سگ ‌ها وظایف مختلفی را در جوامع انسانی بر عهده گرفته‌ اند. بشر از سگ ها برای اموری مانند شکار، گله ‌داری، حمل بار، تا?مین امنیت، کمک به نیروهای پلیس و نظامی، پر کردن خلا? تنهایی و کمک به افراد ناتوان، استفاده کرده است. همچنین در بعضی از کشورها سگ به عنوان غذا مورد استفاده قرار گرفته است.

 

خصوصیات سگ

سگ موجودی اندوهگین و نگران است، همیشه حالت تدافعی به خود می گیرد و حتی یک لحظه هم این حالت را ترک نمی کند. سگ همواره در حال نگهبانی است و با هوشمندی خاصی اتفاقات اطراف را زیر نظر دارد. سگ موجودیست درون گرا که به ندرت احساسات حقیقی خود را بروز می دهد و تنها در صورتی که حقیقتا ضرورت این کار را احساس کند، به انجام چنین کاری مبادرت می ورزد.

به نظر می رسد که سگ در برخورد با هر چیز به دنبال عیوب می گردد و بهانه جویی می کند، چرا که در حقیقت بدبین ترین حیوان دنیاست و هر مسا?له ای را در چهارچوب قوانین طبیعی اش می پذیرد. سگ همواره در سر دادن فریاد علیه بی عدالتی ها پیش قدم است، زیرا شجاعت انجام این کار را دارد. سگ ممکن است کمی منزوی و بی اعتنا باشد. اما روحیه انتقادی، شوخ طبعی و نیز روح بزرگش، او را از برچسب های تنگ نظری و خود پسندی در امان نگه می دارد. 

 

سگ حیوانی غیر اجتماعی بوده و از هر گونه شلوغی گریزان است. اما اصیل ترین خصایص ذاتی انسان، در وجود سگ جمع شده است. سگ حیوانی باوفا، صادق، رازدار، فداکار و بسیار وظیفه شناس است و این خصوصیات باعث شده سگ به شدت قابل اعتماد باشد. این حیوان هیچ گاه انسان را ناامید نخواهد کرد. ضمنا سگ از هوش بالایی برخوردار است.

 

امید است سال ???? که سال سگ است، بسیار پربار و همراه با موفقیت، سلامتی و صلح باشد.


>