گوش به زنگگوش به زنگ

Richard Mille، از ساعت صابونی تا ساعت های میلیون دلاری


ریچارد میل روز 13 فوریه 1951 در دراگویگنان فرانسه متولد شد. پس از فارغ التحصیلی در بازاریابی، در سال 1974 در شرکت فینور، که یک شرکت ساعت سازی محلی بود شروع به کار کرد.

این شرکت توسط Matra در سال ۱۹۸۱ خریداری شد و ریچارد میل به عنوان مدیریت بخش ساعت سازی برگزیده شد؛ سپس برندهای Yema و Cupillard Rième نیز به حوزه ی مدیریتی وی افزوده شد. محصولات ساعت سازی ماترا به سیکو فروخته می شد.  میل در سال ۱۹۹۲ برای شروع یک کسب و کار ساعت سازی برای شرکت جواهرفروشی Mauboussin، ماترا را ترک کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت Richard Mille SA را با همکاری Audemars Piguet تاسیس کرد. اولین ساعت این کمپانی RM ۰۰۱ در سال ۲۰۰۱ عرضه شد.

آقای ریچارد میل مالک برند Richard Mille SA

آقای ریچارد میل مالک برند Richard Mille SA

ریچارد میل یک انسان واقعی است که شخصیتش مملو از شور، خلاقیت، دقت، سبک، مهارت، اصالت و اعتماد به نفس  است. موفقیت شگفت انگیزش همه از یک صابون شروع شد!

"من همیشه می خواستم برند خودم را بسازم، اما وقتی ۵۰ ساله شدم متوجه شدم که باید این کار را انجام دهم و یا هرگز موفق به انجام آن نخواهم بود." در آن زمان، او مدیر عامل یک شرکت معتبر طلا و جواهر فرانسوی بود، اما او انگیزه ی زیادی برای خلق یک چیز جدید داشت. "دقیقا می دانستم چه چیزی می خواهم. آن روزها را مثل دیروز به یاد می آورم. من نمونه ی اولین ساعتم را بر روی یک صابون، کنده کاری کردم."

"من از کار بازاریابی خسته شده بودم. به خودم گفتم من می خواهم برند خودم را طبق سلیقه خودم و به نحوی که دوست دارم راه اندازی کنم. من قصد دارم محصول خود را به همان شیوه ای که می خواهم، توسعه دهم، طوری که نیازی به بازاریابی نباشد. قیمت محصولاتم وابسته به انتخاب های فنی و حجمی که می خواهم تولید کنم خواهد بود. من اهمیت نمی دهم اگر  ساعت ها گران باشد، قیمت آن ها اینگونه خواهد بود و برایم مهم نیست. نمی خواهم از کیفیت بکاهم و بر سر قیمت سازش کنم، نمی خواهم از امار و بازاریابی اسفاده کنم. من خالص، تیز، کاملا به روز و پیشرفته، همانگونه که میخواهم، پیش خواهم رفت."

ساعت تنیسور معروف، رافائل نادال، به قیمت ۷۷۵,۰۰۰ دلار

ساعت تنیسور معروف، رافائل نادال، به قیمت ۷۷۵,۰۰۰ دلار

سپس، او به سادگی تیم خود را از بین متخصصان با استعداد در سوئیس جمع آوری کرد که بتوانند ایده او را در خلق یک ساعت پیچیده، فوق العاده با دوام، راحت و بسیار زیبا به واقعیت تبدیل کنند. "ایده من برای ساخت ساعتها بر اساس سه ستون بود و هنوز هم هست. ساعت های من بهترین تکنیک و نوآوری، هنر و ساختار، و فرهنگ ساعت سازی را به هر قیمتی که شده خواهند داشت."

ریچارد میل مدل RM ۰۵۶ با قیمت حدود ۱.۸ میلیون دلار

ریچارد میل مدل RM ۰۵۶ با قیمت حدود ۱.۸ میلیون دلار