گوش به زنگگوش به زنگ

Volkswagen Arteon سدانی بی نظیر


به گفته ی ولکس واگن، Arteon جانشین Passat CC نخواهد بود و در واقع خودرویی است که ولکس واگن را ارتقا خواهد داد. این کمپانی بزرگ خودروی جدیدش را تحت عنوان یک گرن توریسموی آوانگارد معرفی می کند که هاچ بکی کشیده بوده که هم در ظاهر و هم در داخل بزرگ است. البته بهتر است به جای هاچ بک آنرا یک فست بک خطاب کنیم. آرتئون بر خلاف پاسات اتومبیلی است که با هدف قرار دادن ولکس واگن در رقابت با BMW و Audi ، به خصوص مدل های Audi A5 اسپورت بک و BMW سری 4 گرن کوپه خلق شده است.

Volkswagen Arteon ۲۰۱۸.jpg

Volkswagen Arteon ۲۰۱۸

آرتئون نسبت به پاسات از مزایای فراوانی برخوردار است. گنجایش صندوق عقب آرتئون ۵۶۳ لیتر است اما با خواباندن صندلی های عقب به ۱۵۵۷ لیتر افزایش می یابد. جالب ترین آن ها سیستم هوشمند کمک اورژانس می باشد که با هدف کاهش تصادفات ناشی از بیهوشی، نداشتن توانایی رانندگی و یا خواب آلودگی که بیش از ۲۰ درصد تصادفات را تشکیل میدهد، ایجاد شده است. آرتئون به طور مداوم فرمان، ترمز ها و حرکات آنها را کنترل کرده و اگر راننده تعادل نداشته و رانندگی غیر منطقی داشته باشد با بوق، چراغ و لرزاندن داخل خودرو سعی به هوشیار کردن راننده می کند. اگر راننده کنترل خودرو را در دست نگیرد با حرکت یواش خودرو به صورت زیگزاگی دیگر رانندگان را از این موضوع مطلع کرده و خودرو را در خط کناری راه متوقف میکند.

این اتومبیل با ۳ نوع موتور بنزینی عرضه خواهد شد:

موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۱.۵ لیتری تحت عنوان TSI Evo ۱.۵ با تولید ۱۴۸ اسب بخار

دو موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۲.۰ لیتری تحت عنوان TSI ۲.۰ با تولید ۱۸۷ و ۲۷۶ اسب بخار

سریعترین آنها موتور ۲ لیتری ۲۷۶ اسب بخاری است که دارای سیستم ۴MOTION four-wheel-drive ولکس واگن بوده و با یک جعبه دنده ی ۷ سرعته ی دوال کلاچ در ۵.۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت می رسد.

نمای داخل Volkswagen Arteon.jpg

نمای داخل Volkswagen Arteon

تصور می شد که این خودروی بی نظیر ولکس واگن فقط برای فروش در بازار اروپا باشد اما اینگونه نیست و آرتئون ۲۰۱۹ ماه فوریه در نمایشگاه اتومبیل شیکاگو به نمایش گذاشته خواهد شد. این مدل با نمونه ی اروپایی اش هیچ تفاوتی در طراحی داخل و خارج ندارد.