اخبار گردشگری

گردشگری به طور کلی به عنوان مسافرتی گفته می شود که شخصی ازمحل زندگی خود برای یک مدت معین به نقطه ای خارج ازمحدوده زندگی خود مسافرت می کند و پس ازمدتی به محل زندگی خود بازمی گردد ، و در اصطلاح به کسی که گردشگری می کند گردشگر و یا توریست می گویند.

اخبار گردشگری

اخبار گردشگری.jpg

امروزه طبقه متوسط جوامع به دلیل درآمدهای نسبتا" مناسب و طول عمربیشتر، با اهداف دوری جستن از زندگی های شهری و تفریح و ویا سایرهدف های مانند درمان ، ورزش و غیره به سفرو گردشگری اقبال بیشتری نشان می دهند . و آژانس های مسافرتی در اقصی نقاط جهان به ارائه متنوع ترین سرویس های مسافرتی درصدد جذب بیشتر گردشگران می باشند ودر تولید و بازنشر اخبار مرتبط با گردشگری سهم به سزایی دارند ، اخبارگردشگری درحوزه های مختلف بشرح ذیل می باشد :

  •  اخبارگردشگری بوم گردشگری (اکوتوریسم): گردش در طبیعت با تأکید بر طبیعت جاندار (زیست شناختی).
  • اخبار گردشگری  زمین گردشگری (ژئوتوریسم): گردش در طبیعت با تأکید بر طبیعت بی جان (زمین شناختی).
  • اخبار گردشگری کویرگردی: گردش در مناطق بکر کویری مثل کویرنوردی .
  • اخبار گردشگری ورزشی: به منظور انجام ورزشی های  خاص یا شرکت در مسابقات بین‌المللی صورت می گیرد .
  • اخبار گردشگری  فضایی: گونه جدیدی در صنعت گردشگری است که فعلاً توسط آژانس فضایی روسیه و با اعزام داوطلبان به ایستگاه بین‌المللی فضایی آغاز شده است.
  • اخبار گردشگری تفریحی:  متداول ترین نوع گردشگری که برای تفریح و بازدید از مناطق تفریحی داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.
  • اخبار گردشگری شهری: منظور ازآن گردشگری است که در سطح شهرها و مناطق دیدنی شهرها انجام می‌گیرد.
  • اخبار گردشگری درمانی : برای بهره‌گیری از آب‌های گرم معدنی یا استفاده از امکانات پزشکی کشورهای دیگری می باشد که بعضا" به لحاظ پیشرفت های پزشکی و یا هزینه های پزشکی برای گردشگران ایجاد جاذبیت می نماید
  • اخبار گردشگری گردشگری مذهبی :  به منظورزیارت وبازدید از امکان مقدس انجام می گیرد .
  • اخبار گردشگری تجاری و اقتصادی : سفر گردشی به منظورشرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی وخرید و فروش کالاصورت می گیرد .

اخبار اقتصادی

امروزه اهمیت اخبار اقتصادی و آمار و اطلاعات بر هیچ کسی پوشیده نیست 

اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی.jpg

امروزه اهمیت اخبار اقتصادی و آمار و اطلاعات بر هیچ کسی پوشیده نیست  اخبار اقتصادی در تمامی حوزه های تجارت داخلی و خارجی و صنعت و تولید و سهلوت دسترسی ، ضرورتی اجتناب ناپذیر در توسعه یافتگی کشورها قلمداد می شود .

 اخبار اقتصادی و داده های آماری بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی و مدیریت کلان اقتصادی قلمداد می شود ..سه فاکتور آمار ، اخبار اقتصادی و برنامه ریزی از حلقه های توسعه به شمار میرود.بطوریکه در عصر ارتباطات ، سرعت تبادل اخباراقتصادی  وقتی معنا می یابد که جمع آوری اطلاعات و اخبار اقتصادی به روز باشد و یکی از نکاتی که در برنامه ریزی هر سازمانی میتوان بعنوان شاخص ترین اصل از آن باد نمود این است که توسعه بدون برنامه ریزی و آمار  و دسترسی به اخبار اقتصادی و اطلاعات  قابل تحقق نیست.

 تفسیر،پردازش،و تحلیل اخباراقتصادی بعنوان موتور محرک شبکه های عظیم اقتصادی مورد نظر فعالین اقتصادی در جواع گوناگون می باشد .  امروز حوه اطلاعات خبری شامل : اخباراقتصادی ارز . اخبار اقتصادی آمار واردات و صادرات . اخبار اقتصادی مرتبط با تولید کنندگان و عرضه کنندگان منطقه ای و جهانی . اخباراقتصادی حوزهای غذایی ، اخبار اقتصادی حوزه های نفت . گاز . پتروشیمی . اخبار اقتصادی مرتبط با تفاهم نامه ها و قرارداد های تجاری مابین دولت ها و سازمان های بین المللی ، اخبار اقتصادی حوزه های  . ساختمان . حمل نقل . اخبار اقتصادی استارتاپ ها . اخبار اقتصادی مرتبط با فنآوری .

اخبار پزشکی

اخبار پزشکی متشکل است اخبار حوزه پزشکی و سلامت می باشد که با دنبال کردن این اخبار اطلاعات خود را در حوزه سلامت بالا برده تا بتوانیم با مشکلاتی که در طول روز برای خود یا اطرافیان خود پیش می آید مقابله کرده و آنها را رفع کنیم.

اخبار پزشکی

اخبار پزشکی.jpg

اخبار پزشکی متشکل است اخبار حوزه پزشکی و سلامت می باشد که با دنبال کردن این اخبار اطلاعات خود را در حوزه سلامت بالا برده تا بتوانیم با مشکلاتی که در طول روز برای خود یا اطرافیان خود پیش می آید مقابله کرده و آنها را رفع کنیم.

اخبار پزشکی بسیار مهم بوده و افراد با دنبال کردن آنها با بالا بردن اطلاعات پزشکی خود در مورد انتخاب مواد غذایی و نوع مصرف آنها به سلامتی خود کمک میکنند.

اخبار پزشکی در حوزه های سلامت، پیشگیری، سلامت روح، و بالا بردن سطح زندگی باعث بهتر شدن زندگی می شود.

اخبار پزشکی صرفا جهت دانستن مطالب پزشکی و علمی نیست بلکه فناوری های جدید این عرصه را هم پوشش داده و با معرفی ابزارهای بهتر به کمک مردم برای زندگی سالم تر می آید تا با معرفی ابزارهای جدید مردم بتوانند برای سلامت خود و اطرافیان خدمتی داشته باشند.

اخبار ویدئویی

اخبار ویدئویی هم مانند اخبار تصویری بسیار پرطرفدار و جذاب می باشد که کاربران روانه محتوا خبری خود را از درون این ویدئو ها استخراج و تحلیل میکنند.

اخبار ویدئویی

اخبار ویدئویی.jpg

اخبار ویدئویی جز تاثیرگذار ترین محتوای اینترنتی می باشد که کاربران خاص خودر را در تمام وب سایت های خبری و سرگر می دارد.

اخبار ویدئویی بیشتر از گزارشات تصویری خبرگزاری ها تولید میشود که تلکسیران با جمع آوری اخبار ویدئویی ۳۰ خبرگزاری داخلی و خارجی برای کاربران امکان بازدید را محیا میسازد.

اخبار ویدئویی تلکسیران روزانه بالغ بر ۱۵۰ فیلم را بارگذاری کرده و در مقابل نگاه کاربران قرار میدهد تا از  این طریق بتواند در جریان اخبار روز ایران و جهان قرار گیرد.

اخبار ورزشی

هدف ازنشر و اشاعه اخبارورزشی درسطح گسترده در وحله اول علاقه مندی عموم مردم و به خصوص قشر جوان جامعه می باشد

اخبار ورزشی

اخبار ورزشی.jpeg

هدف از نشر و اشاعه اخبارورزشی درسطح گسترده در وحله اول علاقه مندی عموم مردم و به خصوص قشر جوان جامعه می باشد و دروحله دوم کسب تجربه و دانش و آگاهی توسط تمامی دست اندرکاران حوزه های ورزشی می باشد ،تاثیر اخبار ورزشی به مانند تاثیریک بازی تدارکاتی برای یک تیم ورزشی می باشد ، چراکه دریافت به موقع و تحلیل درست اخبارورزشی می تواند در ترسیم نقشه راه برای فدراسیون ها و تیم های ورزشی موثر واقع شود . روزانه ده ها هزار اخبار ورزشی در سطح دنیا تولید و بازنشر می گردد و رسانه های دیداری و شنیداری و نوشتاری دراشاعه اخبارورزشی نقش به سزایی دارند

اخبارورزشی فدراسیون های فوتبال بعنوان پربازدید ترین اخبارورزشی دنیا قلمداد می گردد . تمامی فدارسیون های ورزشی تمایل دارند اخبار ورزشی موفقیت های نهاد تحت مدیریت خود را در معرض دید افکارعمومی قراردهند.

 

اخبارورزشی ورخدادهای مربوط به آن ، می تواند درعرض چند ساعت و یا حتی چند دقیقه  تاثیرات شگرفی در بدنه جامعه و افکار عمومی بگذارد . تاثیرگزاری اخباروزشی و اتفاقات پیرامونی آن بر سیاست و فرهنگ و حتی اقتصاد برهیچکس پوشیده نیست . بسیاری ازمقامات و مسئولین درکشورهای جهان از امواج اخبارورزشی در جهت ارتقاء جایگاه خود درسطح جامعه بیشترین نفع را می برند و گاها" پیش آمده که موفقیت های حرفه ای خود را مدیون اخبارورزشی و رخدادهای آن می دانند و بالعکس ناکامی های خود را ولو غیر مستقیم به رویدادها و اخبارورزشی نسبت می دهند.

اکثریت سیاستمداران درسطح جهان مایل می باشند درزمان کسب موفقیت تیم های ورزشی ، نامشان در سطح وسیعی در اخبار ورزشی  مطرح و به میزان محبوبیتشان به این واسطه افزوده شود . 

تکثیر و اشاعه اخبار ورزشی در سطح وسیع ، درایجاد جنب و جوش در سطح جامعه و گرایش جوانان به ورزش و فاصله گرفتن ازرفتارهای ناهنجار تاثیرفوق العاده ای می گذارد ، نشر و بازنشر اخبارورزشی ، در ایجاد فرهنگ زندگی سالم و جذب جوانان و نوجوانان به فعالیت های بدنی و ورزشی تاثیربلاانکاری دارد .


>