گوش به زنگگوش به زنگ

پنج پیش بینی تکان دهنده ساکسو بانک در سال 2019 ؛ اپل شرکت تسلا را می خرد!


ساکسو بانک، لیست سالیانه پیش بینی های تکان دهنده سال آینده میلادی را منتشر کرد. پیش بینی امسال، دو رکود اقتصادی سنگین و برابری ارزش پوند و دلار را در لیست خود قرار داده است. همچنین پیش بینی ها از یک خرید عجیب، یعنی خرید خصوصی تسلا سخن می گویند.

  آلمان با ارائه خودروهای ضعیف خود در سال ۲۰۱۹ با رکود اقتصادی روبرو می شود

 آلمان با ارائه خودروهای ضعیف خود در سال ۲۰۱۹ با رکود اقتصادی روبرو می شود

به گزارش تلکسیران، ساکسو بانک، لیست سالیانه پیش بینی های تکان دهنده سال آینده میلادی را منتشر کرد. پیش بینی امسال، دو رکود اقتصادی سنگین و برابری ارزش پوند و دلار را در لیست خود قرار داده است. همچنین پیش بینی ها از یک خرید عجیب، یعنی خرید خصوصی تسلا سخن می گویند.

در ادامه ۱۰ پیش بینی شگفت انگیز ساکسو را که با توجه به موضوعات امسال ۲۰۱۸، جهان را در سال آینده پیش بینی می کند، می خوانیم. اگرچه این پیش بینی های رسمی ساکسو بانک برای سال آینده میلادی نیست، اما آنها به بعضی خطراتی که تاکنون توسط بازار مدنظر قرار نگرفته اشاره کرده اند.

اسیتن جاکوبسن، اقتصاددان ارشد ساکسو بانک می گوید:

نسخه امسال یک موضع واحد است که می گوید: دیگه کافیه! جهانی که در حال تهی شدن است، باید بیدار شود و یک اصلاحات جدی را شروع کند، نه به این دلیل که میخواهد، بلکه به این دلیل که باید این کار را انجام دهد! این علائم همه جا هستند.

در ادامه پنج پیش بینی امسال ساکسو را می خوانیم:

 

اتحادیه اروپا متزمن بزرگترین بدهی می شود!

به پیش بینی ساکسو بانک، ناپایداری سطوح بدهی های عمومی، شورش های پوپولیستی، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا (ECB)، رشد کند اقتصادی، منجر به اعلام بزرگترین بدهی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ خواهد شد. بدهی های مالی سرتاسر اروپا را خواهد گرفت.

همچنین بحران بودجه ایتالیا و مسائل جاری یونان می تواند به اعتماد مردم ضربه بزند، از طرفی اعتراض جلیغه زردها در فرانسه نیز نشان می دهد که مردم از وضع موجود ناراضی هستند.

 

تامین مالی اپل برای خرید سهام تسلا به ازای  سهامی ۵۲۰ دلار!

تویت جنجالی الیان ماسک نشان می دهد که تسلا تامین مالی با سهام ۴۲۰ دلاری را به دست آورده بود که خشم سرمایه گذاران و سپس SEC را به همراه داشت. ساسکو اشاره می کند که اپل علاوه بر عربستان سعودی، می تواند گزینه جدید برای سازندگان وسایل نقلیه الکتریکی باشد.

ساکسو اشاره می کند که اپل می خواهد عمیق تر و جدی تر به سمت زندگی مصرف کندگان حرکت کند و می گوید که اتومبیل ها می توانند گزینه بعدی باشند، زیرا وسایل نقلیه هر روز بیشتر از قبل به تکنولوژی در حال اتصال هستند. حق بیمه ۴۰ درصدی در قیمت سهام تسلا، دلیل دیگری است که ماسک در توییت احتمال تامین مالی در سال ۲۰۱۹ مطرح کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

ترامپ پائول را اخراج می کند!

نارضایتی ترامپ از صندوق فدرال در ماه های اخیر بر کسی مخفی نیست. و ساکسو پیش بینی می کند که این مسئله می تواند به اخراج جرمی پائول در سال ۲۰۱۹ منجر شود. افزایش نرخ ها در ماه دسامبر موانعی را به بازار سهام در ماه اول سال ۲۰۱۹ مخابره می کند که می تواند به ترامپ فرصتی دهد که نیل کاشکاری را جایگزین رئیس فدرال مینه سوتا کند.

 

نخست وزیر جرمی کوربین، پوند را به سمت برابری با دلار می برد.

یکی از پیش بینی های عجیب ساکسو، درباره برد حزب کارگر در انتخابات بزرگ عمومی انگلیس و مواجه با یک کمپین سوسیالیستی در اواسط قرن بیستم است که بر رور نابرابری های در حال رشد در انگلیس فعالیت می کند. افزایش تورم، فرار مالیاتی ثروتمندان و سرمایه گذاری کمتر در کسب و کار، برای اولین بار، حرکت پوند به سمت برابری با دلار را نشان می دهد.

 

آلمان وارد دوره رکود می شود!

طبق پیش بینی ساکسو، آلمان، بزرگترین کمپانی اقتصادی اروپا، در سال ۲۰۱۹ به سمت رکود اقتصادی می رود. آلمان با فروش خودروهای ضعیف، کشور را با مشکلات و سختی های اقتصادی می کشد. ساکسو اشاره می کند که تا سال ۲۰۴۰ ،۵۵ درصد همه خودروهای جدید، خودروهای الکتریکی خواهند بود و آلمان، رهبر جهانی خودرو، از این روند عقب می ماند. در سه ماهه اول سال آینده، اگر فروش کند خودروهای ضعیف ادامه یابد، آلمان دچار رکود اقتصادی خواهد شد.  

 

منبع: businessinsider.in