گوش به زنگگوش به زنگ

4 رقیب بیت کوین


8 سال پیش، بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری به دنیا معرفی شد. این ارز توسط یک برنامه نویس ناشناخته با نام ساتوشی ناکاماتو  Satoshi Nakamoto اختراع شد.

۴ رقیب بیت کوین.jpg    ۴ رقیب بیت کوین           

 

این ارزها نه تنها معاملات را به صورت ناشناس انجام می دهند بلکه می توانند در هر نقطه از جهان با حداقل هزینه ارسال شوند و همچنین این اجازه را می دهد تا مردم به طور مستقیم با یکدیگر از طریق اینترنت معاملات خود را انجام  دهند. بر خلاف مبادله کاغذی که باید از طریق موسسه مالی ثالث منتقل شوند و در نتیجه یاعث پرداخت هزینه بیشتر برای کاربر میشود.

مشکل این نوع ارزهای دیجیتال این است که اگر از دست رفته یا دزدیده شود، کاربران قادر به بازیابی پول نیستند و این باعث می شود تقریبا مشابه پول نقد باشد. برای اطمینان از حفاظت از رمز عبور خود، بسیار قابل توصیه است آن را در یک کیف پول کاغذی ذخیره کنید.

اما یک لحظه صبر کنید ... کدام یک از ارزهای مهم دیگر در جهان وجود دارد؟ چرا بله، وجود دارد در اینجا ۴ برترین و ارزشمند ترین ارزهای رمزنگاری شده پس از بیت کوین با توجه به قیمت و ظرفیت بازار است.

  • اتریوم Ethereum
  • ریپل Ripple
  • لایت کوین Litecoin
  • داش Dash 

در اینجا به توضیح مختصری از هر کدام از ارزهای بالا میپردازیم.

اتریوم

مانند دیگر آلت کوین ها یک پلت فرم غیر متمرکز است که برای اجرای قرار دادهای هوشمند طراحی شده است. این برنامه در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک پلتفرم نرم افزاری باز است که بر اساس تکنولوژی زنجیره بلاکچین است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیر متمرکز را بسازند و راه اندازی کنند.

ریپل

 این به یک تکنولوژی مالی توزیع می شود که به کاربران اجازه می دهد تا پرداخت های زمان واقعی را در سراسر شبکه ها ارسال کنند. این کار شبیه به دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین است. این پلت فرم با بانک ها کار می کند و اجازه می دهد تا پول را ارسال کند و به این ترتیب اقتصاد رو به رشد را تامین می کند. چشم انداز Ripple این است که نقل و انتقالات مالی به سرعت در دنیا انجام پذیرد. این ارز در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و از آن زمان، ساختار آن نیازی به تولید گر ندارد. این کار مصرف انرژی محاسباتی را کاهش داده و همچنین تاخیر شبکه را به حداقل می رساند. Ripple اعتقاد دارد "ارزش توزیع یک راه قدرتمند برای تحریک رفتارهای خاص است".

لایت کوین

این یک ارز رمزنگاری شده نظیر به نظیر (Peer to Peer)است که به کاربران اجازه می دهد تا پرداخت های فوری را با دیگر کاربران در سراسر جهان انجام دهند. به عنوان یک پروژه نرم افزاری منبع باز که تحت مجوز MIT / X۱۱ منتشر شد. این توسط چارلز لی، مهندس سابق گوگل، توسعه داده شد. این ارز مبتنی بر تکنولوژی زنجیره بلاکچین است .

داش

 یک سیستم انقلابی پول دیجیتال است که در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد. شبکه به ۴، ۱۰۰۰ گره اصلی تبدیل شده است که یکی از بزرگترین شبکه های نظیر به نظیر است. به عنوان یک نتیجه از گره های بیشتر، این پلت فرم قادر به ارائه ظرفیت بیشتر برای کاربران نهایی و همچنین خدمات امن است. آنچه شما باید بدانید این است که گره های اصلی یک لایه جدید از سرورهای شبکه را نشان می دهند.