گوش به زنگگوش به زنگ

جزئیاتی درباره ساخت راه آهن ایران-عراق-سوریه


ایران در حال ساخت راه آهنی به مسافت 35 کیلومتر است که ایران، عراق و سوریه را به یکدیگر وصل می‌کند. با اعمال تحریم‌های آمریکا، ایران در تلاش است تا تاثیرگذاری خود در عراق را با ارائه برنامه ساخت راه آهنی به این کشور، افزایش دهد و برخی از محدودیت‌های حاصلِ تحریم‌ها را نیز دور بزند.

جزئیاتی درباره ساخت راه آهن ایران-عراق-سوریه

جزئیاتی درباره ساخت راه آهن ایران-عراق-سوریه 

به گزارش تلکسیران، سازمان راه آهن جمهوری اسلامی ایران کمتر از یکماه پیش، جزئیات پروژه ساخت این راه آهن را که مرز شلمچه را به بندر بصره وصل می‌کند، منتشر کرد. این سازمان اعلام کرده که خط ریل شلمچه-بصره، تنها نیاز به ریل گذاری ۳۵ کیلومتر جدید با هزینه حدود ۵۲ هزار دلار دارد. این راه آهن، عراق را به بندر شهر مدیترانه‌ای لاتاکیا در سوریه نیز وصل می‌کند. ایده اجرای این پروژه سال‌های سال در ذهن مدیران هر دو حکومت وجود داشت اما سرانجام چند ماه پیش دولت‌های ایران و سوریه تمایل جدی خود را به ساخت این خط راه آهن و گذشتن آن از عراق، ابراز کردند. به نظر می‌رسد که علت جدی و اجرایی شدن این ایده، تحریم‌های غرب بوده است.

بنا بر گفته‌های طرف ایرانی، این راه آهن بخشی از قرارداد بازسازی سوریه است که به ایران، فرصت‌های اقتصادی و تجاری بیشتری را در بخش‌هایی چون حمل و نقل و توریسم مذهبی می‌دهد. هرچند احزاب و گروه‌های اپوزیسیون در سوریه، با ساخت این راه آهن مخالفت کرده‌اند چراکه معتقدند موجب افزایش نفوذ ایران بویژه به لحاظ سیاسی و نظامی در سوریه و همچنین عراق می‌شود.

معاون وزارت راه و شهرسازی ایران اعلام کرده است که سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیایی-اقیانوسیه نیز با این پروژه موافقت خود را اعلام کرده است.

اولین راه آهن پر سرعت عراق که بغداد را به بصره می‌رساند، در سال ۱۹۶۷ کلنگ خورد و اگرچه جنگ نیز به آن آسیب رساند اما در سال ۲۰۰۳ و با آغاز حمله آمریکا علیه عراق، عملا متوقف شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

یکی از مقامات وزارت حمل و نقل عراق به ال-مونیتور گفته که «عراق مشتاق اجرایی شدن هر پروژه‌ای است که خطوط ارتباطی بین مرزی این کشور را ارتقاء ببخشد و به تبع آن، باعث رونق اقتصاد و سهولت جا به جایی شهروندان از یک کشور به کشور دیگر شود». او درباره این پروژه راه آهن گفته است:

خط راه آهن ایران، سوریه و عراق که عراق را به بندرهای مدیترانه‌ای سوریه و بنادر ایران مرتبط می‌کند، بی‌شک یک راه خروج را برای این کشور فراهم می‌کند.

 

یکی دیگر از انگیزه‌های ایران، ساخت بندر در سواحل سوریه است که اسرائیل می‌گوید باعث سهولت ارسال نیروهای نظامی ایران به سوریه می‌شود. این راه آهن اما چنانکه مقامات هر سه کشور می‌گویند، بخشی از برنامه بازسازی زیرساخت‌های سوریه است که جنگ بخش‌های قابل توجهی از آن را نابود ساخته است از جمله ۱۸۰۰ کیلومتر راه آهن سوریه که آن را به کشورهای همسایه خود مرتبط می‌کرد.

در پروژه راه آهن ایران-عراق-سوریه، سهم مشارکت سوریه ساخت ۳۲ کیلومتر است و باقی مسیر به عراقی‌ها سپرده می‌شود که بغداد را به کربلا و کربلا را به ناحیه ارضی سوریه می‌رساند. این پروژه می‌تواند مبادله کالا میان سه کشور را هم ممکن سازد.

مقامات سه کشور اما انکار می‌کنند که این پروژه می‌تواند موجب گسترش و تعمیق نفوذ ایران از طریق مدیترانه شود. با اینحال سازمان راه آهن عراق می‌گوید که این راه آهن در آینده می‌تواند توسعه بیابد و ایران را علاوه بر عراق و سوریه، به اردن و کویت نیز وصل کند.

 

منبع: al-monitor.com