مسکو، تهران، آنکارا خواستار بازگشت تمامیت ارضی سوریه

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه گفت:

"روسیه، ترکیه و ایران درک متقابل در مورد مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه دارند."

لاوروف در مجلس نمایندگان روسیه گفت:

مسکو، تهران، آنکارا خواستار بازگشت تمامیت ارضی سوریه

مسکو، تهران، آنکارا خواستار بازگشت تمامیت ارضی سوریه.jpg

مسکو، تهران، آنکارا خواستار بازگشت تمامیت ارضی سوریه

در روز سه شنبه، خبرگزاری آنادلو گزارش داد. "مسکو، آنکارا و تهران در سوریه صد درصد از اهداف مشابهی برخوردار نیستند. هر کشوری ممکن است رویکردهای مختلفی در مورد وضعیت سوریه داشته باشد. اما سه کشور درک متقابل درمورد مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه دارند."

وی گفت: "این سه کشور موفق به درک منافع متقابل شده و براساس این منافع مشترک راهکارهای مشترک و همسو ارائه می دهند."

لاوروف افزود:

"روسیه، ترکیه و ایران، مناطق امن هستند. در دسامبر ۲۰۱۶ پیمان ایجاد آتش بس در سوریه را منعقد کردند که منجر به مذاکرات صلح آستانه شده است."

لاوروف درباره گفتگو با آمریکا، گفت:

 "روسیه از همکاری مشترک با آمریکا استقبال می کند ولی متأسفانه، هیچ پیشرفتی از سوی دولت آمریکا نمی بینیم."

لاوروف ضمن تاکید بر اینکه روسیه به دنبال تعمیق تقابل و تخاصم نیست، افزود: "البته، ما همچنان به پاسخ گویی هر اقدام غیر دوستانه براساس اصل متقابل ادامه خواهیم داد."

مینا باشاران معروف ترین فوت شده در سانحه هواپیمای شهرکرد

به گزارش منابع خبری کشور ترکیه، مینا باشاران یکی از سرنشینان هواپیمایی بود که عصر دیروز در اطراف شهرکرد سقوط کرد.

مینا باشاران معروف ترین فوت شده در سانحه هواپیمای شهرکرد

مینا باشاران برنامه ریزی کرده بود تا پایان ماه جاری میلادی مراسم عروسی اش را برگزار کند، اتفاقی که هرگز محقق نشد...

مینا باشاران برنامه ریزی کرده بود تا پایان ماه جاری میلادی مراسم عروسی اش را برگزار کند، اتفاقی که هرگز محقق نشد

هویت سرنشینان هواپیمایی که عصر دیروز در اطراف شهرکرد سقوط کرد، در حالی آشکار شد که نام یکی از سرنشینان این هواپیما به دلیل شهرت خانوادگی‌ که داشت شدیدا در رسانه‌های کشور ترکیه بازتاب داشت.

مینا باشاران دختر حسین باشاران است. حسین باشاران تاجر و سرمایه ‌دار معروف اهل کشور ترکیه می باشد و مالک شرکت هلدینگ باشاران است. دختر او یکی از یازده سرنشین هواپیمای تجاری کوچکی بود که حین بازگشت از شهر شارجه در حوالی جنوب غربی ایران سقوط کرد.

به گزارش روزنامه دیلی صباح ترکیه، مینا باشاران همراه با دوستان خود(۷ نفر) به منظور برگزاری جشن فارغ ‌التحصیلی ‌اش به امارات متحده عربی سفر کرده بود ولی هواپیمایشان در هنگام بازگشت، به دلیل شرایط جوی نامطلوب دچار سانحه شد و سقوط کرد.

حسین باشاران که ?? سال سن دارد، مالک شرکت هلدینگ باشاران است که بسیار معروف بوده و در زمینه های مختلفی از جمله حمل و نقل، گردشگری، ساخت وساز، صنایع هوایی و بانک داری فعالیت می کند و در این حوزه ها به سرمایه‌ گذاری می پردازد.

هواپیمایی که مینا باشاران یکی از سرنشینان آن بوده نیز متعلق به شرکت باشاران بوده است.

به گزارش دیلی صباح، مینا باشاران به همراه تمام دوستانش و سه تن از خدمه های هواپیما در این حادثه جان خود را از دست دادند.

این اتفاق ناگوار در حالی رخ داد که ­­مینا باشاران برنامه ریزی کرده بود تا پایان ماه جاری میلادی مراسم عروسی اش را برگزار کند، اتفاقی که هرگز محقق نشد...

10 شغل برتر بر اساس تحلیل سایت Linkedin در سال 2018

Linkedin، بر اساس تحلیل و بررسی داده های کشور ایالات متحده، 10 شغل را که در سال 2018 از بیشترین میزان موفقیت برخوردار خواهند بود، اعلام کرد.

10 شغل برتر بر اساس تحلیل سایت Linkedin در سال 2018

۱۰ شغل برتر بر اساس تحلیل سایت Linkedin در سال ۲۰۱۸.jpg

۱۰ شغل برتر بر اساس تحلیل سایت Linkedin در سال ۲۰۱۸

مشاغل با اتکاء بر تجزیه و تحلیل شاخص هایی مانند: متوسط درآمد سالانه، موقعیت شغلی، نرخ رشد سالیانه و میزان ارتقاء شغلی، تعیین گردیده اند. علیرغم اینکه این لیست بر پایه تجزیه و  تحلیل کاربران آمریکایی صورت گرفته است، باز هم می تواند برای آنالیز موقعیت مشاغل در روند جهانی نیز بسیار روشنگرانه باشد.

نتایج این تحقیق، برای کسانی که در ابتدای فعالیت شغلی هستند و یا قصد تغییر شغل دارند، بسیار مهم و راهگشا خواهد بود.

  • Engagement Lead

رشد نسبت به سال گذشته: ۱،۲۰۰+ (۴۲?)

  • Software Engineering Manager

رشد نسبت با سال گذشته: ۱،۱۰۰+ (۳۸?)

  • Customer Success Manager

رشد نسبت به سال گذشته: ۱،۰۰۰ + (۹۱?)

  • Solutions Architect

رشد نسبت به سال گذشته: ۲،۰۰۰+ (۲۸?)

  • Sales Director

رشد نسبت به سال گذشته: ۲،۰۰۰+ (۳۱?)

  • Engineering Manager

رشد نسبت به سال گذشته: ۱،۴۰۰ + (۴۲?)

  • Program Manager

رشد در مقایسه با سال گذشته: ۴،۵۰۰+ (۲۵?)

  • Product Manager

رشد نسبت به سال گذشته: ۳،۶۰۰ + (۳۰?)

  • Data Scientist

رشد نسبت به سال گذشته: ۲،۱۰۰ + (۴۵?)

  • Enterprise Account Manager

رشد نسبت به سال گذشته: ۸۰۰+ (۷۴?)

LinkedIn همچنین لیستی از شایستگی های مورد نیاز این مشاغل را ذکر کرده است. به نظر می رسد که صلاحیت های مورد نظر ، عموما در حوزه نرم افزار متمرکز شده اند:

Statistical Analysis and Data Mining

تجزیه و تحلیل آماری و داده کاوی

Middleware and Integration Software

نرم افزار Middleware و Integration

Web Architecture and Development Framework

معماری وب و چارچوب توسعه

User Interface Design

سیستم های کنترل دسترسی نرم افزار

Data Presentation

ارائه اطلاعات

SEO/SEM Marketing

بازاریابی SEO/SEM

Mobile Development

توسعه موبایل

Network and Information Security

شبکه و امنیت اطلاعات

جراحی اقتصاد ایران با ابزاری نوین

برای هیچکدام از شهروندان آگاه به مباحث اقتصادی ایران پوشیده نیست که اقتصاد ایران در 30 سال اخیر دچار هرج و مرج و بی برنامه گی مفرطی شده است، که مانند بدهی های معوق، تبعات آن از دولتی به دولت دیگر با قدرالسهم های مختلف منتقل شده است. آنچه مبرهن است ، آنست که عمده دردهای اقتصادی کشور ازجنس اقتصاد نیست که برای آن نسخه های اقتصادی بپیچیم، بلکه سر منشاء آلام اقتصاد ایران را بایستی درحوزه های دیگر جستجو کنیم که خارج از جغرافیای اقتصاد می باشد.

جراحی اقتصاد ایران با ابزاری نوین

mrfarhadi.jpg

جراحی اقتصاد ایران

لیکن آنچه که قطعی می باشد، اینست که چنانچه در آینده ای نزدیک، برنامه ای فراگیر و هوشمندانه برای درمان نابسامانی های اقتصادی، طراحی و اجرایی نکنیم، و به قول اهل ذوق، طرحی نو درنیاندازیم. سونامی ناشی از بحران اشتغال و رکود اقتصادی و ده ها عارضه ناشی از آن، تمامی زیرساخت های بالفعل و بالقوه اقتصادی کشور را درخود فرو خواهد برد. معذالک به دلیل اجتناب از تکرار مکررات از ذکر یکایک فهرست بلند بالای معضلات اقتصادی اجتناب و صرفاً به راهکارهای جراحی اقتصاد کشور می پردازیم.

اول اتحاد ملی: شاید در نگاه نخست بیان ضرورت تحقق اتحاد ملی، بعنوان یک الزام و نه انتخاب و بعنوان تاثیرگذارترین مولفه اجتماعی در بهبود شرایط اقتصادی کشور، قدری کلی گویی و قرین به لفاظی به نظر برسد. به خصوص درشرایطی که آحاد جامعه ایرانی سهم خود را از اول انقلاب و بلاخص در زمان جنگ تحمیلی و سربزنگاه های مخاطرات کشور با حضور همه جانبه خود، جانی و مالی پرداخت کرده اند. اما طرف مقابل یعنی کارگزاران و مدیران ارشد کشور تا کنون در پرداخت سهم خود کوتاهی نموده اند. فلذا شاید اینطور به نظر برسد که طرح موضوع ضرورت اتحاد ملی، تاثیرگذاری خود را از دست داده باشد.

لیکن بایستی توجه داشته باشیم که بیان ضرورت فوق نه از باب امنیت ملی و خطراتی که کشور عزیزمان را احاطه کرده است که درجای خود بسیارمهم است ، بلکه از منظر آنکه، شفافیت بعنوان مولودی مبارک و محصول اول اتحاد ملی تلقی می گردد که اقتصاد کشور سخت بدان نیازمند است. و تا زمانی که جامعه و ناظران آگاه و خدا ترس نتوانند، عملکرد مدیران خود را رصد و سره را از ناسره تمیز دهند، شفافیت اولین قربانی دعواهای سیاسی و تسویه حساب های جناحی خواهد بود. درنتیجه فضا غبارآلود و شرایط برای ایجاد رانت، مفاسد اقتصادی، تصدی گری مدیران بی کفایت، نارضایتی و سلب اعتماد عمومی که سم مهلک برای یک اقتصاد پویا می باشد، مهیا و امور کشور هیچگاه سامان نخواهد یافت .

شفافیت: تمامی کارگزاران کشور در تمامی قوا بایستی درک کنند که نظارت همگانی و عمومی جامعه بطور اعم و رسانه ها جمعی بطور اخص بهترین دستگاه نظارتی بر عملکرد مدیران کشورمی باشند که می توانند با میلیون ها چشم بینا کارکرد مدیران ارشد خود را رصد و کنترل نموده و خطاهای مدیریتی تصمیم سازان را شناسایی و در مواقع لزوم  با ارائه راهکارهای کاربردی گره از معضلات اقتصادی کشور بگشایند.

محصول اول شفافیت ، جلب اعتماد عمومی می باشد که ضمن اثر شفابخشی دراقتصاد کشور، در عرصه سیاسی نیز موجبات دلگرمی بیش از بیش و مشارکت تمامی ایرانیان را فراهم و راه برای تسری شایعات و سوء استفاده دشمنان می بندد. جان کلام آنکه بهتراست ملت کاستی ها را از زبان خود مسئولین بشنوند تا اینکه از زبان بیگانگان و معاندان که یک دروغ را صد دروغ کرده و در شبکه عظیم رسانه ای تحت سیطره خود به خورد جامعه می دهند.

اعتماد عمومی: مدیران کشور بدانند که در دنیا و آخرت، ملت ایران و حضرت باری تعالی، عملکرد آنها را نه به نیت که به عمل آنها می سنجد، لذا نه در بیان که در عمل به این باور برسند که درصورت جلب بیش از بیش اعتماد عمومی به صحت عملکرد خود، ملت ایران دریایی از سرمایه های مادی و معنوی خود را به میدان خواهد آورد که دیگر نبود سرمایه گذاری های خارجی در حوزه های گوناگون تا بدین حد دل مشغولی مسئولین نباشد.

محصول اول اعتماد عمومی، رشد سرمایه گذارهای ملی در بخش های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی و رفع بیکاری و ارتقاء امنیت ملی و در آخر رشد تولید ناخالص ملی خواهد بود.

مسئولین بدانند جوانان این مرز بوم، سرشار از انگیزه و استعداد برای اداره کشور می باشند و توانایی شگرفی در راه اندازی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های خواهند بود که آینده اقتصادی کشور را دردست خواهند گرفت ، جهان فردا دنیای خواهد بود که با تمام شدن ذخایر زیرزمینی ملت های فقیر، تکنولوژی و هوش مصنوعی بر همه چیز سیطره خواهد یافت، اگر به ذکاوت جوانانمان هم اینک بهای لازم را ندهیم، تاریخ،  فرهنگ و هویت ملی ما ایرانیان درچرخه عظیم صنعت و تکنولوژی قدرت های بزرگ به برده گی خواهد رفت .

والسلام . سعید پورفرهادی

عضو اتاق بازرگانی تهران و اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی

چه کسانی از تحریم ها علیه ایران سود می برند؟!

پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، خروج این کشور از برجام را اعلام کرد، واشنگتن متحدان خود را برای پایان دادن به واردات نفت ایران تا تاریخ 4 نوامبر(13 آبان) تحت فشار قرار داده است.

چه کسانی از تحریم ها علیه ایران سود می برند؟!

امریکا اعلام کرده متحدانش فقط تا ۴ نوامبر میتوانند از ایران نفت خریداری کنند

امریکا اعلام کرده متحدانش فقط تا ۴ نوامبر میتوانند از ایران نفت خریداری کنند

بعلاوه در جلسه توجیهی در تاریخ ۲۶ ژوئن، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، قاطعانه اعلام کرد که آمریکا هیچ برنامه ای برای هرگونه تمدید و یا لغو زمان بندی ارائه شده ندارد. این بیانیه باعث به وجود آمدن احساس خطر و شرایط اضطراری شد و باعث شد قیمت نفت تا ۳.۵ درصد افزایش پیدا کند.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران نیز در مصاحبه با CNN، ترامپ را برای این افزایش قیمت سرزنش کرد. در نهایت این افزایش قیمت به سود اقتصادهای نفت محور ازجمله عربستان سعودی، روسیه و عراق خواهد بود. به ویژه اینکه آنها قادر خواهند بود تا به عنوان جایگزینی برای نفت ایران تلقی شوند.

ایران سومین تولید کننده بزرگ در سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) است و در ماه می ۲۰۱۸ حدودا ۲.۷ میلیون بشکه در رور نفت صادر کرده است. چین بزرگترین مشتری ایران تقریبا ۲۷ درصد از صادرات ایران را خریداری کرده است. به دنبال چین، به ترتیب هند با ۱۶ درصد، کره جنوبی و ترکیه با ۱۰ درصد و ژاپن با ۷ درصد قرار دارند. با توجه به اینکه صادرات نفت ایران تا حدود ۱ الی ۱.۵ میلیون بشکه در روز طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ (از  حدود ۲.۵ میلیون بشکه در روز در پایان ۲۰۱۳) به دلیل تحریم های شدید اقتصادی پایین آمده بود، بسته به اینکه کدام کشورها سیاست های کاخ سفید را برای تحریم ایران دنبال میکنند، میتوان انتظار داشت تولید ایران تا حدود ۱ الی ۲ میلیون بشکه در روز کاهش داشته باشد.

این کاهش تولید باعث خواهد شد کشور های منطقه برای پر کردن این کمبود نگاهی به دیگر تولید کنندگان داشته باشند. برای مثال ترکیه با عدم خرید نفت ایران، به امید کمک روسیه خواهد بود.

در سال ۲۰۱۷ ترکیه در مجموع ۲۴.۹ میلیون تن نفت خام وارد کرد. ۵۰ درصد این واردات از ایران و بقیه از عراق، روسیه، کویت و عربستان سعودی بود. با توجه به این موضوع که عراق(کشور دیگری که توانایی جایگزین کردن نفت ایران را دارد) یک گزینه با ریسک و خطر بیشتر محسوب میشود، اگر ترکیه به سمت اجرای تحریم های مورد نظر آمریکا علیه ایران حرکت کند، خود به خود روسیه بیش از ۶۰ درصد ار نفت ترکیه را تأمین میکند. به علاوه اینکه در حال حاضر بیشتر گاز ترکیه را نیز روسیه تامین میکند.

وقتی به این مجموعه، پروژه نیروگاه هسته ای آکی یو که قرار است توسط سازمان انرژی اتمی روستوم روسیه ساخته شود را اضافه کنیم، به این نتیجه می رسیم که ترکیه ممکن است در خطر اتکای کامل به روسیه باشد. این موضوع اگر هیچ مشکلی نیز برای ترکیه به وجود نیاورد، الزامات ناتو در مورد این کشور را نقض میکند.

با توجه به همه این موارد، نیحات زیبکچی وزیر انرژی ترکیه، در ۲۹ ژوئن گفت:

تصمیمات گرفته شده توسط آمریکا برای ما الزام آور نیستند. البته که ما از تصمیم سازمان ملل پیروی می کنیم. در باقی موارد، ما تنها از منافع ملی خود پیروی میکنیم.

برنده بعدی در صورت اجرای گسترده تحریم های آمریکا، عربستان سعودی خواهد بود. کاهش زیاد در صادرات نفت ایران( برای مثال یک میلیون بشکه در روز) احتمالا باعت افزایش شدید تولید عربستان خواهد شد. افزایشی که از اواخر دهه ۱۹۶۰ بی سابقه بوده است. این افزایش برای پاسخ گویی به نیاز بازار خواهد بود.

کره جنوبی به نوبه خود اعلام کرده که واردات نفت خام از ایران را تا پایان ماه جولای با توقف همه محموله ها خاتمه خواهد داد. به گزارش بلومبرگ، این موضوع ایران را به جز قانع کردن بزرگترین مشتری خود یعنی چین(برای خرید نفت ایران)، با گزینه های محدودی مواجه می کند. این موضوع می تواند باعث به وجود آمدن یک رابطه بدون توارن بین دو کشور شود که باعث میشود ایران مجبور به اتکای بیش از حد به چین شود. این رابطه نامساوی میتوند برای چین مثبت باشد، از آنجا که ممکن است باعت شود این کشور به بزرگ ترین و تنها وارد کننده نفت خام از ایران تبدیل شود و به طور حتم قدرت نفوذ بیشتری در اقتصاد ایران به این کشور بدهد.

منبع: rt.com

بازاریابی از نگاه دوم

روزآمدی و نوآوری در بازاریابی، برای کنترل هزینه ها و ارزیابی زنجیره ارزش (پس از تولید، قبل و بعد از فروش)، یک پیش شرط اساسی می باشد. به عبارت دیگر، به دلیل تغییرات اساسی در حوزه مارکتینگ و تحول مفهوم بازاریابی، ایجاد یک نگرش نوآورانه و خلاق در این حوزه ضرورت دارد.

بازاریابی از نگاه دوم

بازاریابی از نگاه دوم

بازاریابی از نگاه دوم

از میان هزاران نگرش نوآورانه و خلاق، برای نمونه می توان به سفیران تبلیغ داوطلبانه اشاره کرد. سفیران تبلیغ داوطلبانه، یکی از موارد خلاقانه در حوزه بازاریابی است که فروشنده با سهیم نمودن مشتری در سود حاصل از فروش، هزینه تبلیغات را به مرور زمان به صفر می رساند. بالا بودن سطح رضایت مشتری، افزایش فروش و مطرح شدن سریع محصولات از ویژگی های عمده این شیوه از بازاریابی می باشد.

در گذشته نگرش های قدیمی و سنتی در حوزه بازاریابی، هزینه ها و مشکلات فراوانی را به پیکر کسب و کارهای نوپا وارد می ساخت. به عنوان مثال راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در رسانه های جمعی، به ویژه تلوزیون، علیرغم هزینه های زیاد تبلیغاتی، نه تنها باعث ترویج و رونق آن کسب و کار نمی گردید، بلکه پیامدهای منفی نیز برای آن محصول و کمپانی به همراه داشت.

واقعیت این است که در مفهوم بازاریابی نوین، مشتری به عنوان بزرگترین بازوی تبلیغات، درجایگاه دیگر ابزارهای تبلیغاتی نشسته و به رسانه اصلی تبلیغاتی برای آن محصول و کمپانی تبدیل می شود. در تئوری سفیران تبلیغ داوطلبانه، محصول و خدمات از مناظر مختلف مورد بررسی واقع شده و زنجیره ارزش از نگاه مشتری مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. حذف هزینه های تبلیغات به کمپانی ها این فرصت را خواهد داد تا با افزایش سرمایه گذاری در راستای بهبود کیفیت محصول و خدمات، دامنه مزیت های محصول و خدمات را برای تولید محتوای تبلیغاتی تاثیرگذار گسترش دهند. بروز چنین اتفاقی در حوزه بازاریابی به تسهیل تبلیغات داوطلبانه منجر خواهد شد.

در بازاریابی داوطلبانه، مرزهای میان کمپانی تولید کننده محصول یا عرضه کننده خدمات در حوزه بازریابی تا حد بسیار زیادی کمرنگ می شود. در نوع پیشرفته این نوع بازاریابی مشتری در راس ساختار بدنه بازاریابی قرار گرفته و نقش اساسی در بهره وری آن کمپانی ایفا می کند.

امروزه در سطح جهانی، کمپانی های بزرگ در تلاش هستند با بومی سازی تئوری سفیران تبلیغ داوطلبانه، سیستم بازاریابی سازمان خود را بر طبق این نظریه پایه گذاری نمایند.


>